Avalon » Serie komiksowe » Ant-Man » Ant-Man #1

Ant-Man #1

Ant-Man #1

Postacie
Zapowiedź

• Scott Lang nigdy nie był najlepszym superbohaterem. Nawet nie jest uznawany za najlepszego ANT-MANA - a ostatni z nich stworzył Ultrona i wstąpił do Masters of Evil, więc to o czym świadczy. 

• Lecz gdy SUPERIOR IRON MAN dzwoni z propozycją, Scott dostaje szansę, by zostać bohaterem, jakim zawsze chciał być.
• Oczywiście, że siedział w więzieniu! Oczywiście, że przeszedł przez trudny rozwód! Oczywiście, że... był martwy. Ale tym razem jest inaczej! Tym razem nic nie powstrzyma zadziwiającego ANT-MANA!

Streszczenie

Ant-Man korzystając ze swojego kombinezonu mija ochronę jakiegoś wieżowca i powoli przedziera się przez kolejna zabezpieczenia używając do tego także pomocy mrówek. Scott Lang tłumaczy się, że to co robi to nie jest zwykłe włamanie i ma ku temu konkretne nominacje. Wtedy staje przed hełmem Iron Mana.

Wcześniej. Scott odbywa rozmowę kwalifikacyjną w stronu Ant-Mana. Radzi sobie nieporadnie i musi się tłumaczyć ze swojej przeszłości. Z tego jak był włamywaczem, ożenił się, trafił do więzienia, jego córka zachorowała, ukradł kostium Ant-Mana aby dostać się do lekarki która mogła uleczyć córkę. Wtedy okazało się, że jest przetrzymywana siłą przez Darrena Corssa, który potrzebował aby przeszczepiano mu organy od bezdomnych ludzi. Scott powstrzymał więc mężczyznę i w podzięce doktor Erika Sondheim pomogła w uratowaniu jego córki, a Hank Pym pozwolił mu zachować kostium. Potem wspomina o tym, że przez długi czas był superbohaterem a nawet członkiem Avengers czy wszedł w skład zastępczej Fantastycznej Czwórki. Tłumaczy się także z tego, że był przez jakiś czas martwy. Wtedy do pomieszczenia wchodzi Tony Stark i wyciąga Langa aby pogadać w cztery oczy. Okazuje się, że Ant-Man chciał się zatrudnić w Star Industries. Iron Man tłumaczy, że rozmowy kwalifikacyjne są tylko na pokaz, aby biurokraci się nie przyczepili, a Stark wybrał już kilku kandydatów i Lang nie jest wśród nich. Scott jednak się nie poddaje i stwierdza, że jest idealnym kandydatem na szefa ochrony, ponieważ kto lepiej wie jak sprawić, aby go nie okraść, jak gość który sam kiedyś kradł. Po krótkiej rozmowie Tony zgadza się dać mu szanse spróbowania sił z innymi finalnymi kandydatami, ale uważa, że i tak nie da rady.

Scott wraca wtedy do domu, po drodze zahacza o szkołę i spotyka się ze Cassie i daje jej bilety do kina, po czym odprowadza ją do domu. Tam spotyka swoją byłą żonę. Ta ma do niego pretensje, ponieważ według decyzji sądu może się spotykać z córką tylko za zgodą jej matki. Mimo, że kazała mu zdobyć pracę, aby mógł się częściej widywać z Cassie, nie jest zadowolona z faktu, że próbuje zdobyć takową u Starka, przez co całe zamieszanie związane z superbohaterami odbije się na ich życiu. 

Cott wraca do domu gdzie ma kompletny bałagan. Zamartwia się też nad brakiem pieniędzy ponieważ ostatnie wydał na nowy design kostiumu i bilety do kina. Mimo obiekcji żony, stwierdza, że praca u Starka jest dla niego szansą i jest gotów ją wykorzystać, najpierw musi jednak sprawdzić z kim ma się zmierzyć.

W Star Industries poznaje swoich rywali do pracy. Są nimi: Prodigy, Victor Mancha oraz Beetle. Po chwili do pomieszczenia wchodzi Stark. Tłumaczy zasady rekrutacji. Kandydaci musza minąć liczne przeszkody jak drony czy lasery a na końcu złamać maszynę która zawiera kody do całego Stark Industries. Jeżeli to zrobią, to będzie oznaczać, że są wstanie stworzyć lepsze zabezpieczenia. Prodigy Mancha i Beetle zatrzymują się na ostatniej przeszkodzie i nie są w stanie dostać się do maszyny. Kiedy przed ostatnią próbą staje Lang, dochodzi do wniosku, że jeśli Prodigy ani Mancha nie byli tego w stanie zrobić, to on tym bardziej nie podoła. Postanawia skurczyć żołądek aby udać chorego. Udaje mu się i po chwili wymiotuje. Star stwierdza więc, że wszyscy podejdą do zadań po raz drugi następnego dnia. Może przyniesie to inne rezultaty. 

Teraz. Ant-Man podpina się do hełmu Iron Mana. Niestety urządzenie którym próbuje się włamać działa strasznie wolno. Kiedy proces dochodzi do 90% do pokoju wkraczają całujący się Stark i Beetle. W kierunku Scotta lecą ubrania Starka. Miniaturowy Ant-Man po uzyskaniu 100% postanawia uciec, ale wtedy rozlegają się fanfary i zaczyna padać konfetti, a na urządzeniu pojawia się napis "gratulacje". Tony po chwili oznajmia, że Scott jest zwycięzcą, ponieważ to była część rekrutacji. Od razu też oświadcza, że apartament w którym się znajdują od teraz należy do Langa. Przyznaje też, że myślał, że Beetle jako pierwszej się to uda po tym jak dostała się do jego sypialni. Wtedy okazuje się, że ta została wynajęta jako zabójca i wyciąga broń. Ant-Man szybko ją rozbraja, a kobieta wyskakuje przez okno.

Rankiem Scott udaje się do swojej byłej żony aby podzielić się dobrymi wiadomościami. Okazuje się jednak, że ta wraz z Cassie wyprowadza się do Miami, ponieważ tam łatwiej im będzie uniknąć całego superbohaterskiego zamieszania. Lang jest tym zaskoczony i jednocześnie wściekły. Peggy jednak twierdzi, że wyjdzie to na dobre i ich córka będzie w nowym mieśćie bezpieczniejsza. Kobieta przyznaje, że o ile Ant-Man był kiepski mężem, tak było zawsze starał się być dobrym ojcem i żałuje, że czeka go taka sytuacja.

Już na ulicy Scott zastanawia się jak ważnym elementem jego życia jest Cassie. Wie, że pieniądze z pracy w Stark Industries mogą jej pomóc, dzięki temu opłaci jej dobre studia. Zastanawia się tylko czy przypadkiem nie ważniejsza jest ich relacja.

Wściekły Stark wydzwania z pytaniami gdzie jest Ant-Man, ponieważ nie ma go na konferencji prasowej, która ma oznajmić jego zatrudnienie.

Scott schowany w torbie leci samolotem do Miami.

Lang udaje się do sklepu aby kupić zabawkowy model apartamentu Starka. Ant-Man korzysta z niego jako mieszkania i stawia go na dachu jednego z budynków. Pomniejsza się razem z Cassie i razem zaczynają oglądać Battle Royale na przeogromnym dla nich ekranie komórki.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Ant-Man #1 Ant-Man #1 Ant-Man #1 Ant-Man #1 Ant-Man #1 Ant-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.