Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers vol. 2 » Uncanny Avengers vol. 2 #1

Uncanny Avengers vol. 2 #1

Uncanny Avengers vol. 2 #1

"Counter-Evolutionary"

Postacie
Zapowiedź

• Po AXIS powstają całkiem nowi Avengers!

• Wydarzenia kończące AXIS pozostawiły Uncanny Avengers bezbronnych i ktoś czerpie z tego korzyści.
• Jeden z największych wrogów Avengers powraca i wyjawia sekret, który zmieni życie dwójki Mścicieli.
• Czym jest Przeciwna-Ziemia? Jakie sekrety skrywa?

Streszczenie

W barze grupka New Men dyskutuje na temat dwójki ludzi, którzy poszukują ich mistrza, pewni, że nie stanowiliby oni dla nich problemu. Wtedy jednak zjawia się przed nimi Quicksilver, żartując sobie z nich i bez problemu rozbrajając, a gdy jaguar-speedster rusza ostrzec ich pana, Pietro zaczyna pędzić za nim, pozostawiając pozostałych z siostrą. Mutantowi szybko udaje się doścignąć New Mana i chwyta go, ten jednak uwalnia się, zacinając go pazurami. Sam jednak wpada na drogę, podniesioną przez Scarlet Witch. Gdy jednak żądają odpowiedzi, zostają powaleni przez tajemniczą postać, która następnie strzela do jaguara.

Drużyna Rogue, zebrana w celu odnalezienia Wandy, zbliża się do Góry Wundagore – miejsca, w którym Maximoffowie się urodzili. Uwięziony na magicznej smyczy Doctora Voodoo Sabretooth szybko wyłapuje zapach rodzeństwa i prowadzi ich do tajnego wejścia, gdzie Vision łączy się ze znajdującym się tam komputerem, dowiadując się, że Pietro i Wanda zostali przeniesieni na Counter-Earth, planetę na orbicie identycznej z tą Ziemi, ale zawsze znajdującą się dokładnie po drugiej stronie elipsy. Dodaje, że teleport, który ich tam przeniósł, został zniszczony przez strażnika, otrzymawszy więc koordynaty, Jericho zaczyna rzucać zaklęcie teleportujące. Zostaje powalony przez ukrywającego się strażnika, ostatkiem sił kończy jednak inkantację.

Jakiś czas później Doctor Voodoo zostaje obudzony przez ducha wyjaśniającego, że "On" planuje ukarać "niewidzących" tak, jak to zrobił z wszystkimi innymi i wskazuje magowi budowlę, w której  obraduje Rada Niespokojnych Zmarłych, gdzie Drumm się udaje.

Vison zjawia się gdzie indziej – w opustoszałym, futurystycznie wyglądającym mieście. Gdy wzywa kogokolwiek, odpowiada mu głos prowadzący go do siebie – robo-kobiety Ewy czekającej przez nieskończoność na swego Adama.

Rogue budzi się, uwięziona, na krześle, karmiona przez "naukowca" wyglądającego na wyewoluowanego sępa. Ten wyjaśnia, że Simon Williams ledwo był w stanie utrzymać swoje joniczne moce pod kontrolą i dlatego stał się bytem z czystej energii – ona jednak bez problemu je kontroluje. Zachwyca się zdolnościami mutantów, zapewniając, że zawsze radził "mistrzowi" z nich korzystać, a gdy Rogue pyta, czemu nie może się ruszać ujawnia on, że odwrócił jej joniczne moce, tworząc grawitacyjną kotwicę – był to bowiem jedyny sposób, by powstrzymać ją od wierzgania podczas gdy usuwał on z jej umysłu świadomość Wonder Mana.

Captain America budzi się, uwięziony i opleciony pnączami. Nagle towarzysz jego niedoli zaczyna krzyczeć, a po chwili zjawia się przed nimi stwór zbudowany z pnączy i drzewa. Wbija on ramię w pierś więźnia, który również zaczyna przeistaczać się w drewno. Następnie stwór atakuje Sama.

Sabretooth budzi się w fontannie, otoczony mieszkańcami Counter-Earth. Myśląc o tym, że jego stare "ja" byłoby w siódmym niebie, mogąc mordować wszystkich wokół, zaczyna uciekać, obrzucany obelgami i gorszymi rzeczami przez przechodniów, gdy nagle wyczuwa "brak zapachu" – właśnie przybyłego na czele swych New Met High Evolutionary'ego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1 Uncanny Avengers vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.