Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #40

Deadpool vol. 3 #40

Deadpool vol. 3 #40

"The Magic of Gracking"

Postacie
Zapowiedź

• The Roxxon Corporation przedstawia specjalne edukacyjne wydanie Deadpoola!
• Poznaj Gracking — źródło mocy przyszłości!
• Dodatkowo: gościnny celebryta protestuje!

Streszczenie

Gdy w pewnym domu pewien ojciec zastanawia się, czemu jego rachunki są tak wysokie, na miejscu zjawiają się Deadpool i Dario Agger, dyrektor Roxxonu. Dario wyjaśnia, że zaraz pod powierzchnią ziemi znajdują się niewyczerpane zasoby energii, liberałowie i hippisi uniemożliwiają jednak ich wykorzystanie – niektórzy posuwają się nawet do wmawiania ludziom bzdur o zmianach klimatycznych. Jednak dzięki procesowi znanemu jako "Gamma Fracturing" bądź też "gracking" można w łatwy sposób uzyskać dostęp do gazu ziemnego. Gdy Deadpool chce wiedzieć więcej, Dario zabiera go do jednej z operacji wydobywczych.

Na miejscu Dario wyjaśnia, że aby zmusić gaz do wydostania się na powierzchnię, muszą czymś go zastąpić – dlatego używają tajemnego gamma-koktajlu, który wprowadzają pod powierzchnię. Wypierają w ten sposób gaz ziemny, a to wszystko bez żadnego negatywnego wpływu na matkę naturę – zdecydowanie nie mają miejsca żadne radioaktywne wycieki gamma, nie ma też absolutnie jakiejkolwiek szansy na to, by szkodliwe pierwiastki dostawały się do warstw wodonośnych. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Tim – cierpiący na białaczkę mieszkaniec okolicy, w której Roxxon używa grackingu. Zabiera Deadpoola i Dario do swojego domu, gdzie odkręca kran – gdy jednak przystawia do cieknącej wody zapaloną zapałkę, następuje eksplozja. Tim próbuje wyjaśnić, że gracking jest szkodliwym szwindlem, Dario jednak odciąga Deadpoola, przypominając, że to on płaci za tę historię.

Gdy jednak wracają do punktu wydobycia, odkrywają, że jest ona otoczona przez protestujących. Dario wysyła Wade'a do rozproszenia zgromadzonych, ci jednak się nie poddają – z pomocą kotów, na które najemnik jest uczulony, szybko sprowadzając go do parteru. Tymczasem na miejscu zjawia się bogacz i jego prawnicy, a odkrywszy, że w okolicy znajdują się rezydencje, Dario postanawia rozpocząć operację grackingu w innym, mniej zamożnym miejscu.

Gdy odnajdują odpowiednią dzielnicę, Dario każe rozpocząć wydobycie, a gdy Deadpool nie jest pewien, czy jest to do końca etyczne, przypomina mu, kto mu płaci. Po jakimś czasie Wade zauważa "basen" wypełniony promieniotwórczymi odpadami, Agger zapewnia więc, że dzięki słońcu szybko się one ulotnią, a już w powietrzu będą całkowicie nieszkodliwe. Gdy Deadpool zauważa, że słońce samo w sobie jest źródłem niewyczerpanej energii, Dario ujawnia, że panele słoneczne są niebezpieczne i spalają żywcem szybujące nad nimi ptaki. Morskie farmy wiatrowe tymczasem są pułapką na morskie stworzenia, które są przez nie masakrowane. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się, na czele protestujących, aktorka Sarah Silverman i twórcy komiksowi Jason Aaron i Jason Latour. Sarah ujawnia, że Roxxon kłamie, a Dario Egger ma własne powody, by doprowadzić do zniszczenia ekosystemu. Wściekły, dyrektor przekształca się w Minotaura, Sarah uderza więc w niego kulą zielonej energii. Jason Aaron wyciąga ze swej przepastnej brody shurikeny, którymi ciska w przeciwnika, a następnie z pięściami rzuca się na niego Latour. Zostaje jednak rozerwany na strzępy, Deadpool postanawia więc dołączyć do walki po stronie protestujących – którzy wyciągają swoje miecze i przystępują do ataku.

Jakiś czas później, w barze "Roxxie Burger" Wade postanawia, że nie będzie już korzystał z usług Roxxonu, Jason zauważa jednak, że bar, w którym się znajdują, jest filią przedsiębiorstwa Gdy Sarah opłakuje fakt, że wielkie korporacje są wszędzie i już zwyciężyły, protestujący stwierdzają, że przynajmniej poznali prawdę o grackingu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40 Deadpool vol. 3 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.