Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #15

Amazing X-Men vol. 2 #15

Amazing X-Men vol. 2 #15

"The Once And Future Juggernaut " - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wszyscy znamy powiedzenie o trudności noszenia po kimś butów.
• Nabiera to specjalnego znaczenia, kiedy są to ogromne buty niepowstrzymanego Juggernauta.
• Kiedy kryształ Cyttoraka pojawia się ponownie, X-Meni muszą się zastanowić kto założy te buty?

Streszczenie

Gdy w roku 736 Cyttorak zstąpił na Ziemię, żądał, by ludzie go wielbili. Został pokonany przez Li Parka, Iron Fista tamtego czasu, i maga Xuna, i wygnany do Szkarłatnego Wymiaru, nadal jednak chciał być wielbiony. Głodny destrukcji, pozwolił ziemskim magom korzystać ze swej mocy, to jednak nie wystarczyło. W końcu jednak znalazł kruczek – choć sam nie mógł wrócić na Ziemię, mógł stworzyć tam swego awatara. Tak też powstał Juggernaut.

Teraz, południowo-wschodnia Azja. Dostrzegając szkarłatny błysk, grupa militarystów odnajduje świątynię Cyttoraka i znajdujący się tam Szkarłatny Rubin. Zostają jednak zaatakowani.

Colossus budzi się w Instytucie Jean Grey i zaczyna malować świątynię, wyjaśniając Domino, że Rubin Cyttoraka wrócił.

Następnego ranka Pixie wypróbowuje na niechętnym Santo zaklęcie, którego nauczyła ją Scarlet Witch. Czar, który miał w teorii jedynie usypiać, rozrywa jednak Rockslide'a na strzępy. Po chwili do sali zagląda Piotr, szukający Ororo. Odnajduje ją w szklarni, gdzie informuje ją o powrocie Szkarłatnego Rubinu Cyttoraka, ta więc każe mu przekazać lokację Rachel. Stanowczo odmawia mu jednak udziału w misji, wytykając mu, że zezwolono mu na powrót do szkoły jedynie dlatego, że wstawił się za nim Logan, gotów upewnić się, że nie da się on już otumanić Cyttorakowi, Phoenixowi czy komukolwiek innemu – a teraz, gdy Wolverine już nie żyje, odpowiedzialność za Rasputina spadła na nią, a ona nie zamierza się nim opiekować. Po powrocie do pokoju, Piotr, wściekły, uderza ścianę.

W X-Jecie X-Men przygotowują się do misji, próbując przekonać Rockslide'a, by nie próbował się stawać nowym Juggernautem. Iceman zapewnia tymczasem martwiącą się Firestar, że nie ma się czego bać, wystarczyło bowiem zdjąć hełm Caina Marko, by telepata mógł wyłączyć go z akcji. Angelica pyta, co zrobią, jeśli nowy awatar Cyttoraka będzie niewrażliwy na telepatię, Ororo odpiera więc, że właśnie dlatego muszą upewnić się, że Rubin nie wpadnie w niczyje ręce.

Trance odnajduje Colossusa siedzącego przed drzwiami do starego gabinetu Logana – teraz miejscem kapliczki ku jego pamięci. Gdy dziewczyna narzeka, że zdewastował on Danger Room, w którym mieli mieć zajęcia, ten oświadcza, że inni X-Men mu nie ufają – poza Wolverinem, którego już nie ma. Zastanawia się, co on by zrobił, Hope stwierdza więc, że pewnie znalazłby sobie jakąś podopieczną i poszedł walczyć ze zbrodnią.

W Azji X-Men odnajdują świątynię Cyttoraka – a także leżące wokół niej zmasakrowane ciała. Gdy zaczynają ją eksplorować, trafiają na gigantyczną, szkarłatną bestię.

W Instytucie Colossus odnajduje Pixie, oświadczając, że musi go ona zabrać w pewno miejsce.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15 Amazing X-Men vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.