Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Factor » All-New X-Factor #20

All-New X-Factor #20

Postacie
Zapowiedź

• Nareszcie – wielki sekret Harrison Snow zostaje ujawniony. Gościnny występ: Spider-Man 2099.
• Ostatni numer!

Streszczenie

Na pokładzie wracającego do Stanów odrzutowca Cypher pyta, czy to, że spędził noc z Danger zniszczyło ich przyjaźń, Warlock zapewnia więc, że nic nie będzie tego w stanie zrobić. To powiedziawszy jednak, uderza Douga, po czym, oświadczywszy, że skończył rozmawiać, udaje się do wzywającej go Lorny. Ta wyjaśnia mu, że Danger znajduje się w dołku po walce z Ammit, gdy doszła do wniosku, że nie posiada duszy. Stwierdza, że ktoś musi ją pocieszyć, a z nich tylko Warlock jest w stanie sobie wyobrazić, co może czuć. Pyta, czy może być on dla niej przyjacielem.

W siedzibie Serval Harrison Snow udaje się na spotkanie z przedstawicielami Alchemaxu, gdy jednak czekający na niego Tiberius Stone przedstawia mu swego asystenta, tak Harry, jak i "Michael O'Mara" z zaskoczeniem się rozpoznają. Wyjaśniają, że razem dorastali, a Snoe proponuje, by Linda, jego asystentka, oprowadziła Stone'a po ich siedzibie. Gdy zostają sami, Miguel przyszpila go do okna, stwierdzając, że po tym, jak on i Barry Huff zniknęli podczas pracy nad urządzeniem czasowym, wszyscy uznali, że zginęli. Pyta, czy Barry też znajduje się w przeszłości, a gdy Snow ujawnia, że dopiero co wysłał go z powrotem do 2099, O'Hara stwierdza, że w takim razie go zabił – z jakiegoś powodu ich teraźniejszość jest zupełnie inna [patrz Spider-Man 2099 vol. 2 #9-10 – przyp. S_O]. Gdy pyta, co Harrison w ogóle robi w tym czasie, ten oświadcza, że zamierza doprowadzić do upadku Alchemax – a zrobi to za pomocą mutantów.

Na pokładzie odrzutowca Lorna ogląda nagranie pozostawione przez Quicksilvera, w którym oświadcza on, że postanowił odejść z drużyny – uważa, że tak będzie najlepiej dla nich wszystkich. Postanowił wrócić do Avengers i zabrać ze sobą Lunę, zapewnia jednak, że zawsze będą mogli poprosić go o pomoc. Warlock tymczasem odwiedza Danger, ujawniając, o co poprosiła go Lorna. Stwierdza, że musi ona czuć, a on chce jej w tym pomóc – jeśli dopuści go ona do swego centralnego procesora. Stwierdza, że choć nie jest autorytetem w tych sprawach, jest całkiem pewien, że sam posiada duszę, którą teraz zamierza się podzielić z Danger. Gdy następuje połączenie, samolot wpada w turbulencje, a od obu mechanicznych istot zaczyna bić światło. Danger całuje Warlocka, a gdy zaczynają formować kulę, reszta drużyny dochodzi do wniosku, że są świadkami uprawiania miłości i postanawiają przejść do innej kabiny.

W siedzibie Serval Industries Harrison wyjaśnia, że X-Factor to dopiero początek – zamierza zapewnić "posadę" wszystkim mutantom. Gdy to mu się zaś uda, wyciągnie rękę do pozostałych drużyn. Według jego kalkulacji w ciągu pięciu lat będzie kontrolował wszystkich nadludzi na świecie, a wtedy wyśle ich przeciw Alchemax, nie zamierzając zostawić z nich kamienia na kamieniu. Gdy to mu się uda, zamierza poprowadzić ludzkość ku przyszłości. Miguel stwierdza, że w takim razie nie ma sensu, by ich koncerny prowadziły interesy i wychodzi odszukać Stone'a. W wejściu mija Lornę, a gdy ta pyta o gościa, Snow zapewnia, że nie był to nikt, kto się liczy.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20 All-New X-Factor #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.