Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Factor » All-New X-Factor #19

All-New X-Factor #19

Postacie
Zapowiedź

• To miała być łatwa misja: wyprawa do obcego kraju w stanie wojny z sąsiadem, odkryć przemytnicze tunele i zniszczenie ich.
• Niestety wszystko poszło nie tak i teraz mściwe Egipskie bóstwo zostało uwolnione i na swój pierwszy cel wybrało X-Factor.

Streszczenie

Barry Huff kontaktuje się z Harrisonem Snowem, który zapewnia go, że jego drużynie uda się odzyskać ciało jego córki. Mężczyzna stwierdza jednak, że chce wracać.

W podziemiach Starego Miasta członkowie X-Factor zostają otoczeni przez kult Ammit, a główny kapłan każe im paść na kolana. Chcąc się dowiedzieć, co się właściwie dzieje, Lorna każe reszcie zespołu robić to, co mówią. Sunfire nie zamierza jednak słuchać i atakuje boginię – ta jednak powala go wiązką energii. Widząc to, Polaris porywa miecze kultystów i otacza nimi Ammit, próbując przemówić do Eleny. Bogini jednak oświadcza, że dziewczyna nie żyje i że nie będą w stanie wejść z nią w kontakt, po czym każe im usunąć się z drogi. Spytana, oświadcza, że mieszkańcy Starego Miasta muszą zginąć, a nie będzie to możliwe, gdy za pięć lat podpisane zostanie porozumienie. Gdy zaś Lorna pyta, czemu potrzebowała ciała Eleny, bogini stwierdza, że jest ona spoza czasu, nie zamierza jednak wyjaśniać tego dokładniej i, znudzona, atakuje. Uwięziwszy mutantów pod stertą gruzu postanawia udać się na powierzchnię, wtedy jednak zespół zostaje uwolniony przez Gambita. Kultyści zaczynają do nich strzelać – jak się okazuje, plastikowymi kulami, które ranią Polaris, Decay wysysa więc wilgoć z ich ciał. Zniecierpliwiona, Ammit postanawia pokazać, czemu nazywają ją Pożeraczką Dusz i unieruchamia X-Factor, przejmując kontrolę nad ich duszami, po czym wysuwa z paszczy mackowate "języki", którymi oplata ich ciała. Wtedy jednak do akcji wkracza Danger, stwierdzając, że nie posiada ona duszy, nie może więc być przez nią kontrolowana. Siłą zmusza boginię do opuszczenia tego wymiaru i pozostawienia ciała Eleny.

Jakiś czas później. Kurowana po otrzymaniu ran postrzałowych, Lorna upewnia się, że ciało dziewczyny zostało zwrócone rodzinie, po czym gratuluje Danger i pyta, czy jest szczęśliwa. Ta jednak przypomina, że wydarzenia udowodniły, że nie posiada duszy – nie jest więc "prawdziwa".

Gdzie indziej. Harrison próbuje przekonać Barry'ego i jego żonę do zostania, przypominając, co razem zbudowali, małżeństwo jednak jest zdecydowane na powrót. Po pożegnaniu jednak Snow strzela do nich z miotacza energii.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Factor #19 All-New X-Factor #19 All-New X-Factor #19 All-New X-Factor #19 All-New X-Factor #19 All-New X-Factor #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.