Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 3 » Storm vol. 3 #7

Storm vol. 3 #7

Postacie
Zapowiedź

• Z powodu ostatnich wydarzeń, Storm narobiła sobie potężnych wrogów.
• Ci pociągnęli za parę sznurków i zrobili z niej wroga publicznego numer 1!
• Czy Storm da radę unikać policji wystarczająco długo, aby znaleźć tych, którzy ją oczernili i oczyścić swoje dobre imię?

Streszczenie

Beast, Nightcrawler i Rachel Grey odwiedzają Storm – w jej umyśle, została bowiem aresztowana, uwięziona, zaopatrzona w kajdany-supresory mocy i uśpiona. Ororo informuje przyjaciół, że za atakiem na samolot stał Davis Harmon i każe odnaleźć na jego temat wszystko, co mogą. X-Men proponują, że ją uwolnią, Storm nie chce jednak dodawać oliwy do ognia – jeśli dadzą pretekst do ataku na szkołę, ich uczniowie będą w niebezpieczeństwie. Rachel ujawnia więc, że nie są oni jedynymi młodzieńcami, którzy mogą wpaść w kłopoty ze względu na nią, pokazując jej tłum protestujących przed budynkiem, w którym jest przetrzymywana.

Jakiś czas później Storm budzi się, stojąca nad nią agentka FBI przedstawia się więc jako Frankie Robertson. Zapewnia, że chce rozwiązać tę sprawę i prosi o kooperację, Ororo ujawnia więc wszystko, co wie i radzi sprawdzić, co może o Davisie Harmonie. Agentka wychodzi z sali, a gdy wraca, oświadcza, że Harmon zginął dwa lata wcześniej [patrz War Machine vol. 2 #3 – przyp. S_O] i zapewnia, że dowie się, co Storm planuje. Każe lekarzowi ponownie uśpić mutantkę, ta jednak ujawnia, że uwolniła się z kajdan i powala strażników. Ucieka i przebija się przez okno, wpadając prosto w tłum protestujących. Gdy ukrywają ją, straże wypadają z budynku, gotowi otworzyć na nich ogień, Ororo zamraża więc ich bronie i, ukryta pod wręczoną kurtką, ucieka.

Jakiś czas później Ororo kontaktuje się z resztą X-Men, którzy potwierdzają, że Harmon zginął – nie mogą jednak znaleźć danych dotyczących tego, gdzie trafiło ciało. A choć jego firma, Eaglestar Industries, trafiła pod nowe kierownictwo, nigdy nie opuściła Aqirii – przynajmniej do zeszłego tygodnia. Storm ujawnia więc, że Davis jest dowódcą jednego z Czterech Klanów i radzi włamać się do bazy danych Yukio.

Dziewięć godzin później. Storm atakuje rezydencję "znajomego" senatora w Luizjanie, gdzie, powaliwszy jego ochroniarza, ujawnia, że przyjrzała się sponsorom jego kampanii wyborczej i że odkryła, że otrzymał sporą kwotę od organizacji "Concerned Citizens" ["Zaniepokojeni Obywatele"]. Zmusza go do przyznania, że za dotacją stał Harmon, polityk stwierdza jednak, że nie może powiedzieć jej więcej, inaczej bowiem Davis go zabije. Stwierdza, że już raz wrócił on z martwych i że nikt go nie powstrzyma. Gdy otaczają ją śmigłowce FBI, Storm stwierdza, że nadal spróbuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Storm vol. 3 #7 Storm vol. 3 #7 Storm vol. 3 #7 Storm vol. 3 #7 Storm vol. 3 #7 Storm vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.