Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: The Weapon X Program » Death Of Wolverine: The Weapon X Program #5

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #5

Postacie
Zapowiedź

• Po tym jak Sharp i jego drużyna z Weapon X odkrywają nowe sekrety organizacji, która ich stworzyła, dodatkowy eksperyment Programu niespodziewanie wchodzi na scenę!
• Wszystko prowadzi do startu nowej cotygodniowej serii - Wolverines!

Streszczenie

W Nowym Orleanie grupa szturmowców obserwuje Sharpa. Gdy jednak dowódca rozdaje rozkazy, uciekinier znika im z oczu, po czym atakuje, w jedną chwilę powalając ich wszystkich. Mimo ponagleń Oguna nie zabija jednak ostatniego z nich, pytając, czemu ich ścigają. Gdy żołnierz ujawnia, że jest on ostatnim, którego musieli odnaleźć, Sharp żąda, by powiedział mu on, gdzie przetrzymują pozostałych.

Neuro jest oprowadzany przez przywódczynię projektu, Saphir, po ich bazie – Arcadii, umieszczonej w Zatoce Meksykańskiej. Kobieta wyjaśnia, że próbują stworzyć przyszłość, której pragną – prawdziwą utopię, a Neuro zauważa, że miejsce to jest znacznie bardziej zaawansowane od laboratoriów, z których uciekli. Saphir stwierdza więc, że Paradise, jak zwał się tamten projekt, skupiało się na eksperymentowaniu. Harold nie może się doczekać współpracy i pyta o swoich niedawnych kompanów, Saphir prowadzi go więc do stacji monitoringu, gdzie mogą obserwować uwięzionych w celi Endo, Junka i Skela. Neuro wyraża nadzieję, że będzie mógł przeprowadzić na nich badania, kobieta stwierdza więc, że będzie miał okazję zrobić to z bliska, a w następnej chwili zostaje on pochwycony przez strażników.

Sharp zaczyna zbierać broń powalonych przeciwników, wyjaśniając, że zgodził się na rozdzielenie się, dopóki nie wiedział, że reszta uciekinierów została schwytana. Oświadcza, że zamierza ich uwolnić, Ogun jednak nie zamierza na to pozwolić i przejmuje kontrolę nad jego ciałem. Sharp jednak zaczyna z nim walczyć, nie zamierzając dać się kontrolować, i stwierdza, że nie pamięta wiele ze swego życia przed eksperymentami, ale myśli, że zgłosił się do projektu Weapon X, by odpłacić za dawne przewinienia. Oświadcza, że chce być dobrym człowiekiem i zrywa maskę. Ogun stwierdza jednak, że nie w niej się znajdował i przyznaje, że jest nadal słaby – a walka z Sharpem całkiem go wyczerpała. Stwierdza, że mężczyzna mógłby go wyprzeć, wie jednak, że będzie on potrzebował jego pomocy do odbicia przyjaciół, a Sharp przyznaje mu rację.

W Arcadii Junk dopada do wrzuconego do celi Neuro, po czym pyta obserwujących, czemu im to robią, dodając, że jeśli będą tak ich traktować, nigdy nie zostaną superbohaterami. Saphir zwraca się więc do Neuro, każąc ujawnić pozostałym to, co odkrył i czemu ich sprzedał. Harold wyjaśnia więc im, że są jedynie eksperymentami – królikami doświadczalnymi, za pomocą których testowano nowe moce przed obdarowaniem nimi odpowiednich osób. Ujawnia, że aby nie tworzyć problemów, w ich organizmach zaprogramowano "datę końcową", która szybko się zbliża. Saphir dodaje, że trójka z nich jest mordercami, nikt więc nie planował, by reprezentowali oni Arcadię. Nagle jednak zaczyna rozlegać się alarm – to Sharp, w nowym stroju i masce, zaatakował placówkę, a widząc to, Saphir postanawia samej wkroczyć do akcji.

Tymczasem w celi pozostali uciekinierzy obracają się przeciw Neuro, ten więc, forsując swoje moce, przemawia do nich telepatycznie, stwierdzając, że jeśli go zabiją, sami również zginą. Sam jednak ma pomysł, jak ocalić ich życia i każe zaatakować część ściany, w której zainstalowana jest ukryta kamera – w związku z tym, że musieli poprowadzić do tego miejsca kable, jest to słaby punkt celi. Dodaje, że nadal rozlegający się alarm sugeruje, że strażnicy będą zbyt zajęci, by ich powstrzymać, muszą się jednak spieszyć.

Sharp walczy z Saphir w jej kryształowej formie, która stwierdza, że ze zniszczonego laboratorium Corneliusa zbiegły rzeczy znacznie gorsze od nich, a atakując ich, jedynie uniemożliwia członkom Arcadii uratowanie świata, ten jednak nie słucha i odrąbuje jej ramiona. Wtedy odnajduje go Endo, gdy go jednak wzywa, mężczyzna ujawnia, że nosi teraz nowe imię – Shogun. Po chwili na miejscu zjawiają się pozostali uciekinierzy, którzy ujawniają zdradę Neuro i to, co odkrył. Ten wyjaśnia, że skopiował dane z laptopa do swojego własnego umysłu – w tym zapiski Corneliusa o postaciach z czynnikiem gojącym. Stwierdza, że mogą je wykorzystać, by uratować swoje życia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #5 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.