Avalon » Serie komiksowe » Wolverines » Wolverines #2

Wolverines #2

Postacie
Zapowiedź

Sinister atakuje! Kiedy Dekan leży sparaliżowany i nieprzytomny, a Shogun widzi nadciągającą śmierć dla niego i jego całej ekipy z Weapon X, tylko spadkobiercy Wolverine'a - X-23, Sabretooth, Mystique i Lady Deathstrike mogą ich uratować. Ale nikomu nie wolno ufać!

Streszczenie

Słysząc, jak wygląda sytuacja wewnątrz ruin Paradise, Mystique każe Neuro przygotować ich statek do przyjęcia rannych, po czym wysyła Endo do środka, by odnaleźć i Dakena, podczas gdy ona zajmie się Wrecking Crew. Tymczasem Junk jest zmuszony do użycia słowa kontrolnego, by powstrzymać syna Wolverine'a przed wykrwawieniem się. Gdy na miejsce zbliża się Meifeng, Wrecker rzuca jej pod nogi swój łom, wtedy jednak zjawia się przed nimi Raven, przedstawiając im propozycję – jeśli zostawią jej drużynę w spokoju, podwoi kwotę, którą zaoferował im Sinister. Jeśli jednak się nie zgodzą, odnajdzie ich bliskich i zniszczy ich życia. Wkrótce później drużyna wsiada na pokład Changelinga, gdzie zaczynają zastanawiać się, jak pomóc Dakenowi. Shaft ma sposób na jego ustabilizowanie, a choć Ogun próbuje go przed tym powstrzymać, ujawnia on reszcie odnalezioną fiolkę serum regeneracyjnego. Neuro protestuje, zauważając, że zebrali zespół "Wolverine'ów" ze względu na ich czynniki gojące – jeśli więc Daken stracił swój, nie jest on im potrzebny. Shogun jednak ignoruje go, jak i próby przejęcia kontroli przez Oguna, i wbija igłę w pierś Dakena.

Godzinę później X-23 czuwa nad nieprzytomnym Dakenem, stwierdzając, że po śmierci Logana jej rodzina składa się już tylko z niego. Zapewnia, że będzie stała u jego boku.

Tymczasem Mystique tłumaczy reszcie drużyny, jak bardzo niemożliwym byłoby wykradnięcie ciała Wolverine'a z rąk Sinistera, wyliczając wszelkie zabezpieczenia, jakich łotr używa. Dodaje, że nawet nie wiedzą, że się on ukrywa, Neuro ujawnia więc, że to nieprawda – dzięki znajdującemu się w ramieniu Dakena nadajnikowi wiedzą, że znajduje się z Laponii. Wyjaśnia, że każdy z nich posiada podobny nadajnik, który jest zaprogramowany tak, by naśladować DNA – dzięki czemu jest praktycznie niewykrywalny, dopóki nie wie się dokładnie, czego się szuka. Co więcej, dodaje, że choć im samym nie udałoby się zakraść do bazy Sinistera i wykraść z niej ciało Logana, dzięki danym Paradise Group, które ściągnął do swego mózgu, wie, kto będzie w stanie to zrobić – inna ofiara konsorcjum, zwąca się Fantomelle.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2 Wolverines #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.