Avalon » Serie komiksowe » Spider-Verse Team-Up » Spider-Verse Team-Up #2

Spider-Verse Team-Up #2

Postacie
Zapowiedź

• Miles Morales i Ultimate Spider-Man (ten z kreskówki) w duecie!
• Gwen Stacy (Spider-Woman) udaje się do uniwersum by zrekrutować Petera Parkera, który nigdy nie przebolał jej śmierci.

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Man [Ziemia-67], Spider-Man [Ultimate, Miles Morales], Spider-Man [Ziemia-12041]
* Dr. Noah Body [Ziemia-67], Electro [Ziemia-67], Green Goblin [Ziemia-67], Scorpion [Ziemia-67], Vulture [Ziemia-67]
* J. Jonah Jameson [Ziemia-67]

Na Ziemi-67 J. Jonah Jameson uznaje, że reporty o dwóch nowych Spider-Manach oznaczają, że Ścianołaz zaczął werbować ludzi do gangu i wysyła Parkera, by ich odnalazł. Miles i drugi Peter tymczasem zastanawiają się, jak odnaleźć tutejszego Pająka, ten jednak po chwili zjawia się przed nimi, pewien, że ma do czynienia z podszywającymi się pod niego fałszywkami. "Ultimate" Peter próbuje do niego mówić językiem, który uznaje za typowy dla tych czasów, Spider-Man uznaje to jednak za afront i oplata go pajęczyną. Miles wyjaśnia więc, że pochodzą z innego wymiaru – wyjaśnienie, które w pełni satysfakcjonuje bohatera. Dowiedziawszy się o Inheritors, zapewnia, e chciałby pomóc, musi jednak wpierw powstrzymać doktora Noah Boddy'ego, który zbiegł z więzienia wraz z grupą innych łotrów. W następnej chwili cała grupa – Green Goblin, Electro, Vulture i Scorpion – atakuje Pająki, a gdy te ruszają do walki, od tyłu zachodzi ich Boddy, porażając promieniem ze swojego miotacza. Oznajmiając, że następny wystrzał ich zabije, łotr stwierdza, że nikt nie stanie mu na drodze do stania się przywódcą gangów Nowego Jorku, wtedy jednak protestuje Green Goblin. Gdy przestępcy się kłócą, tutejszy Peter stwierdza, że ostatnim razem pokonał ich z pomocą brzuchomówstwa, uznaje jednak, że tym razem to nie zadziała. Słysząc to, drugi Peter zaczyna wyśmiewać pomysł, a Miles zauważa, że to sprawa życia i śmierci – na co Spider-Man odpiera, że dobrze wie, jaka jest stawka i ujawnia, że jego wujek Ben zginął, ponieważ nie brał swoich mocy poważnie. Morales przeprasza więc i prezentuje im swój plan. W następnej chwili jeden z Peterów oplata siecią nogę Goblina, a gdy ten opada na Boddy'ego, łotr uznaje to za atak ze strony Osborna i poraża go i Scorpiona swoim miotaczem, sam jednak zostaje sparaliżowany przez Milesa. Parkerzy powalają Electro i Vulture'a, po czym prezentują łotrów policji. Pozostaje jednak jeszcze jedna sprawa – Peter musi poinformować ciocię May, Jamesona i Betty Brant, że wybywa i stwierdza, że jego druga wersja może mu w tym pomóc – mimo jego dziwacznego ubioru i fryzury. Gdy wracają, Miles również ujawnia swoją tożsamość, a Peter jest zaskoczony, widząc nastolatka. Razem jednak postanawiają wrócić do walki z Inheritors."A Spider in the Dark"

Postacie:
* Goblin [Ziemia-21205]
* Spider-Woman [Ziemia-65]
* Verna, Scorpion [Ziemia-001], Rhino [Ziemia-001]
* Green Goblin [Ziemia-21205], Gwen Stacy [Ziemia-21025]

W kanałach na Ziemi-21205 Spider-Woman ściga Hobgoblina, próbując z nim porozmawiać – oboje zaś są ścigani przez "harty" Verny, Scorpiona i Rhino. Pajęczyca zaciąga Goblina w jedną z odnóg, a gdy ten zdejmuje swoją maskę – ujawniając się jako Peter Parker – kobieta zdejmuje własną. Widząc Gwen, Peter przypomina sobie, jak nie zdołał jej uratować, zabił więc Green Goblina. Obwiniając się jednak za śmierć ich obojga, następnie zabił Spider-Mana, stając się Hobgoblinem. Stacy wyjaśnia, że w swoim świecie nie była w stanie uratować Petera, w związku z ich podobnymi historiami została jednak wysłana, by zwerbować go do Pajęczej Armii. Wtedy jednak zostają odnalezieni przez Vernę, a gdy w wyniku wywołanej przez nią eksplozji Spider-Woman traci przytomność, Peter pędzi na Inheritorkę, dając się jednak schwytać. Nim jednak łotrzyca zdąży się na nim pożywić, Goblin detonuje swoje ładunki wybuchowe, które go od niej odrzucają. Gwen dopada do niego, wściekła, że nie udało jej się go uratować, ten jednak zapewnia, że to zrobiła i po chwili umiera. Spider-Woman uruchamia więc portal, przed zniknięciem oznajmiając, że Verna umrze następna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2 Spider-Verse Team-Up #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.