Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #2

Spider-Woman vol. 5 #2

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Woman & Silk rozdzielają się, zostawiając Silk samą w jej samobójczej misji.
• Spider-Woman nie wygląda najlepiej, pracując jako tajny agent w najniebezpieczniejszym miejscu w multiwersum.

Streszczenie

Na Loomworld, ojczystej planecie Inheritors, Jessica próbuje się wmieszać w tłum, by zinfiltrować świat i dowiedzieć się więcej o przeciwnikach, co nie jest zbyt łatwe – okazuje się bowiem, że na tym świecie jest ona nadzwyczaj popularna. Przechodnie zbierają się, by wręczyć jej podarunki, wtedy jednak zostaje porwana przez mackowatego potwora. Jak się jednak okazuje, zostaje jedynie zabrana do jednego z "partnerów w interesach" – poszukiwacza skarbów, spośród których, według umowy, Inheritors mają pierwszeństwo wyboru.

"Prawdziwa" Jessica tymczasem przechodzi ulicami miasta, otoczona strażami. Zbiera podarki od mieszkańców, gdy jednak mały chłopiec próbuje zwrócić na siebie jej uwagę i łapie ją, zostaje powalony.

Na statku poszukiwacza Jessica używa swoich feromonów, by upewnić się, że nie wpadnie w tarapaty, gdy pozostali zorientują się, że nie jest tym, za kogo się podaje. Wtedy jednak zauważa zbliżającą się "prawdziwą" Jessicę, zaciąga kapitana do kajuty i stwierdza, że jeśli chce żyć, będzie musiał udawać, że druga Jessica jest pierwszą, którą dzisiaj widział, po czym znika.

Silk ucieka przed Brixem i Borą przez Multiverum, w pewnym momencie daje się jednak zagonić w kozi róg. Odkrywszy, że jej teleporter nie działa, rzuca się w portal Inheritors, prowadzący prosto do Loomworld.

W siedzibie Inheritors jeden ze sług wręcza Miss Jessice rzadkie wino wykradzione z kuchni, a gdy odchodzi, jej ochroniarze pytają ją, czemu po prostu nie poprosić Morluna o butelkę. Kobieta odpiera więc, że to będzie mogła wypić sama. Po chwili na miejscu zjawiają się Brix i Bora, wyjaśniając, że Oblubienica ukrywa się gdzieś w budynku i zabierają jej straż, by łatwiej ją znaleźć. Gdy odchodzą, na miejscu zjawia się Silk, która, widząc Jessicę, dopada do niej. Ta wzywa Inheritors, zostaje jednak powalona przez Spider-Woman, która od jakiegoś czasu obserwowała ją z ukrycia. Wręcza ona Cindy swój teleporter, zapewniając, że sama znajdzie sposób, by wydostać się z Loomworld, Silk przenosi się więc na kolejny świat – gdy już jednak trafia na zniszczoną Ziemię-3145, pada na kolana, kaszląc. Niedługo później odnajdują ją Brix i Bora, gdy jednak brat przechodzi przez portal, sam z krzykiem upada, jego siostra musi więc zaciągnąć go z powrotem przez portal, przypominając, że świat przetrwał zagładę nuklearną, nie mogą więc się tam dostać – a przez lekkomyślność Brixa, Oblubienica teraz o tym wie.

Wieczorem Spider-Woman spotyka się z poszukiwaczem skarbów, mając dla niego prośbę – musi zająć się kufrem, który przyniosła, przez kilka dni. Gdy ten pyta, co otrzyma w zamian, Jess stwierdza, że to zależy od tego, czy jej misja się powiedzie.

Jakiś czas później, z powrotem w siedzibie Inheritors, Jessica zauważa idącego korytarzami i otoczonego przez klęczących strażników Morluna. Postanawia nie wyróżniać się z tłumu i również klęka, a widząc to, łotr pyta, co ona robi i pomagając jej wstać, całuje ją.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2 Spider-Woman vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.