Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #12

Amazing Spider-Man vol. 3 #12

Amazing Spider-Man vol. 3 #12

"Spider-Verse" - Part 4: "Anywhere But Here"

Postacie
Zapowiedź

• Pierwsza poważna bitwa!
• W takim razie źle to wróży dla Pająków.
• Miles Morales pokazuje na co go stać.
• Silk odnajduje coś wartościowego.

Streszczenie

Na Ziemi-13 Pająki stwierdzają, że walka z Captainem Universe musiała osłabić Solusa i rzucają się na niego, ten jednak oświadcza, że absorpcja Enigma Force uczyniła go potężniejszym, niż kiedykolwiek i bez problemu zabija Księcia Arachne i Arachnozaura. Morlun tymczasem wzywa Master Weavera, by otworzył dla niego portal, a gdy Spider-Girl próbuje go powstrzymać i odzyskać brata – ostatniego z totemów, który się zamanifestował, i w związku z tym będący Dziecięciem – Inheritor odrzuca ją i znika w teleporcie. Spider-UK wzywa tymczasem Spider-Mana-616, którzy wkrótce przybywa z posiłkami z Japonii – Spider-Manem z Mangaverse, Yu Komorim, Spider-Manem z mangi, i, co najważniejsze, Supaida-Manem, który na pokładzie swego wielkiego robota, Leopardona, od razu rusza do walki z Solusem, kupując reszcie czas na ucieczkę.

Gdy Silk trafia na zniszczoną Ziemię-3145, pada na kolana, kaszląc. Niedługo później odnajdują ją Brix i Bora, gdy jednak brat przechodzi przez portal, sam z krzykiem upada, jego siostra musi więc zaciągnąć go z powrotem przez portal, przypominając, że świat przetrwał zagładę nuklearną. Cindy domyśla się, że promieniowanie ma większy wpływ na Inheritors, na razie jednak musi jednak martwić się samą sobą, tworzy więc sobie "kombinezon" z izolacyjnej sieci.

Pająki trafiają na Ziemię-8847, opanowaną przez dinozaury – w wyniku losowego skoku, który powinien utrudnić Inheritors odnalezienie ich. Po chwili na miejscu zjawia się też Supaida-Man, opłakując stratę Leopardona, pozostałe japońskie Pająki pocieszają go jednak. Peter tymczasem zapewnia May, że odnajdą jego brata, ta jednak stwierdza, że wszyscy zebrani są fałszywkami, a jedyny prawdziwy Spider-Man, jej ojciec, nie żyje. Wtedy kontaktuje się z nimi Jessica Drew, ujawniając, że przekazała swój teleporter Silk w zamian za jej, uszkodzony i nie będący w stanie otworzyć pełnoprawnego portalu. Dodaje też, że zinfiltrowała Loomworld, przejmując tożsamość"tutejszej" Jess, będącej jedną ze służek Inheritors. Gdy Peter zauważa, że jest to szczęśliwy przypadek, przed Spider-Woman staje Master Weaver, przyznając, że wygląda to tak, jakby ktoś to zaplanował. Jess rozłącza się, Pete kontaktuje się więc z Milesem, który, oprócz Spider-Mana z 1967 zwerbował też Spidey'ego ze świata Mini Marvels, Spider-Kowboja na Spider-Koniu, Spider-Mana od producenta zabawek Mego i gadający Spider-Mobile. Łączy się też z rokiem 2099, gdzie Miguel oświadcza, że właśnie zaczęli autopsję ciała Deamosa, nim jednak zdąży ujawnić, co odkryli, połączenie zostaje zerwane przez Jennixa, który oświadcza, że od początku był w stanie przysłuchiwać się pajęczym konwersacjom, nie przeszkadzał im jednak, dopóki nie mieli niczego istotnego do powiedzenia. Następnie wysyła na "ich" Ziemię Vernę wraz z jej "psami".

Na Loomworld Master Weaver wyjaśnia, że od stuleci był zmuszony do służenie Inheritors, czasem jednak był w stanie pozwolić sobie na małe akty rebelii – tak, jak kierowanie losem Jess i jednej ze służek. A to wszystko po to, by móc jej wręczyć zwoje zawierające przepowiednię, której boją się jego ciemiężyciele. Tymczasem na miejscu zjawia się Morlun, który wręcza Brixowi i Borze Benjy'ego Parkera, stwierdzając, że niemowlę nie potrafiące nawet chodzić nie powinno im uciec. Zauważa Jessicę i prosi ją do siebie, zauważa jednak, że ta coś ukrywa. Kobieta pokazuje więc mu swoje puste ręce.

Na Ziemi-8847 przed Spider-Manem zjawiają się zwoje wysłane przez Jessicę, owinięte jej teleporterem. Pozostałe Pająki pytają, co powinni zrobić, a wtedy kontaktuje się z nim Silk, każąc przybyć na Ziemię-3145. Cała Spider-Armia teleportuje się tak, zauważając, że Verna – która zdążyła w międzyczasie dopaść Betty Brant, Spider-Girl – obawia się portalu. Gdy zjawiają się na wskazanym świecie odkrywają jednak, że jest on radioaktywny – a jak zauważa holograficzna Anna Maria Superior Spider-Mana, dawka promieniowania będzie śmiertelna, jeśli zostaną na świecie dłużej. Pająki zauważają jednak gigantyczną wskazówkę z pajęczyny i podążają za jej wskazaniami, docierając do Sims Tower. Tam odnajdują bunkier zaprojektowany przez Ezekiela, by chronić Pająki przed wykryciem przez Inheritors. Otworzywszy wrota za pomocą kodu – tego samego, co w jego świecie – Spider-Man odkrywa w środku Silk i Spider-Mana tego świata: Bena Parkera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #12 Amazing Spider-Man vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.