Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #11

Amazing Spider-Man vol. 3 #11

Amazing Spider-Man vol. 3 #11

"Spider-Verse" - Part 3: "Higher Ground"

Postacie
Zapowiedź

• Amazing Spider-Man vs Superior Spider-Man!
• Arma Pająków nie ma czasu na takie sprzeczki, ponieważ Inheritors zaciśniają wokół nich swoją pętle.

Streszczenie

Spider-Man staje przeciw Superior Spider-Manowi, oświadczając, że to on został wybrany na dowódcę Pajęczej Armii, ze względu na swoje doświadczenie w walce z Inheritorami, Potto wytyka mu jednak, że sam radził sobie lepiej, dopóki jego "młodsza wersja" nie pomieszała mu planów. Zauważa, że jest jego wersją z przyszłości, posiada więc takie samo doświadczenie – a nawet większe. Pete jednak zadaje mu cios, uciszając go, a gdy oboje ruszają do walki, Spidey mimo całej sytuacji stwierdza, że przyjemnie jest odpłacić się Octaviusowi w ten sposób za to, co zrobił z jego życiem. Potto tymczasem wytyka mu, że nie jest gotowy na zadanie ostatecznego ciosu, a gdy Pete oświadcza, że nigdy nie będzie taki bezwzględny, jego przeciwnik oznajmia, że zmieni zdanie, gdy stanie się nim. Wtedy Peter domyśla się, że Spock sądzi, że walczy ze Spider-Manem sprzed wymiany jaźni, nie jest bowiem w stanie wyobrazić sobie, że mógłby przegrać, i wystawia się na "ostateczny cios". Superior zatrzymuje się, obawiając się paradoksu, a wtedy Pete zadaje znienacka cios, powalając go. Następnie oświadcza, że zabijanie Inheritorów nic nie da – już to bowiem zrobili, bez większych efektów.

Na Ziemi-13989 Karn zabija Spider-Wilkołaka, wzywając swego ojca i pytając, czy ta ofiara uczyni go godnym, na Loomworld Solus jednak każe Master Weaverowi wysłać syna na nowy świat. Następnie zwraca się do Morluna, który stwierdza, że obawia się przepowiedni – w grze pojawiły się bowiem wszystkie trzy Totemy, które mogą ich powstrzymać. Zauważa, że choć dwa z nich krążą po Multiversum, Dziecię znajduje się w Pajęczym azylu, Solus każe mu więc wezwać Jennixa – zamierza pokazać, że nie istnieje świat, który byłby przed nim bezpieczny.

Na Ziemi-13 Spider-Man pomaga Superiorowi wstać, stwierdzając, że niezależnie od ich różnic poglądowych, potrzebuje jego i jego intelektu. Następnie zauważa, że nawet mimo obecności Captaina Universe nie czuje się bezpieczny w Central Parku i proponuje przenieść obóz bliżej budynków, które Pająki mogą wykorzystywać do akrobacji. Próbuje się skontaktować z drużyną klonów, nie udaje mu się to jednak – a Pająki nadal pozostające w roku 2099 nie mają czasu na rozmowę. Spider-UK tymczasem oznajmia, że skontaktowała się z nimi Spider-Woman i informuje, że Spider-Man Noir został ranny, Jessica przeniosła go więc do jego rzeczywistości. Spidey uznaje, że dopóki Silk będzie w ruchu, nie powinien on być w niebezpieczeństwie, postanawia jednak nie ryzykować i bierze od Superiora jedno z jego urządzeń maskujących. Stwierdza, że potrzebują kogoś, kto byłby w stanie zinfiltrować świat Inheritorów, i wie dokładnie, kogo wysłać do tego zadania. Werbuje też Anyę i Gwen, przepraszając tę drugą za to, że nie pozwolił jej wyruszyć na poprzednią misję – nie był bowiem w stanie uratować swojej Gwen. Samemu wyruszając do świata Noir, prosi Milesa i Ultimate Petera z innego świata [konkretnie – tego ze świata nowych seriali animowanych – przyp. S_O], by zwerbowali jak najwięcej innych Pająków. Ci wyruszają na Ziemię-67, w której nadal trwają lata sześćdziesiąte. Odnalazłszy budynek Daily Bugle – jedyny z szyldem – zakradają się do okna, po drugiej stronie którego J. Jonh Jameson dowiedział się o nowych Pająkach i wzywa Petera Parkera, oświadczając, że chce zdjęć! Zdjęć Spider-Manów!

Na Ziemi-13 u wszystkich Pająków odzywa się Pajęczy Zmysł, a po chwili na miejscu zjawiają się Jennix, Morlun i ich ojciec, Solus. Synowie rzucają się na Armię, pożerając Captaina Spidera i Spider-Monkey, Captain Universe dezintegruje jednak Jennixa – który chwilę później zjawia się na Ziemi-802, gdzie znajdują się urządzenia klonujące, i postanawia pozostać na miejscu. Kosmiczny Pająk rusza tymczasem przeciwko Solusowi, ten jednak oświadcza, że jest patriarchą jego rodziny i pierwszym i najpotężniejszym z nich, i że to on jest Spadkobiercą całego Multiversum. Następnie zauważa, że Enigma Force, której używa Pająk, jest pierwotną siłą życiową – czymś, na czym jego rodzina się pożywia, a choć żadne z jego dzieci nie byłoby w stanie jej całej pochłonąć, on nie ma takich ograniczeń i pożera jego esencję. Widząc to, pozostałe Pająki zaniemawiają, a Morlun wykorzystuje okazję, by porwać z rąk Mayday małego Bena – Dziecię, którego poszukiwali.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11 Amazing Spider-Man vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.