Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Hobgoblin » AXIS: Hobgoblin #3

AXIS: Hobgoblin #3

Postacie
Zapowiedź

• Phil Urich wykonuje decydujący krok, by pozbyć się oryginalnego Hobgoblina.
• Czy jednak Kingsley będzie trzymał się swojej nowej altruistycznej osobowości?
• Czy powróci na drogę zwariowanych rządów?

Streszczenie

Missile Mate zastanawia się nad tym, jak długo można żyć w kłamstwie – od jakiegoś czas bacznie obserwował Hobgoblina, czekając na znak, że nadal jest on łotrem, ten jednak ani razu nie dał tego po sobie poznać. Teraz zaś, otoczony przez swoich podkomendnych herosów i fanów, staje przed ratuszem miejskim, gdzie ma otrzymać nagrodę za całe dobro, jakiego dokonał w ostatnim czasie. To jednak pasuje Missile Mate'owi i jego nowemu przywódcy, Goblin Kingowi – zabijając go na oczach tysięcy udowodnią, że istnieje tylko jeden prawdziwy Goblin. Rod tymczasem wita się z tłumem, przedstawiając im swoją grupę – Hob-Heroes, których można rozpoznać po specjalnych odznakach – które każdy może kupić po okazyjnej cenie. Gdy ktoś z tłumu pyta, czy nosząc ją, można będzie się spotykać z Hobgoblinem, ten stwierdza, że otacza się tylko tymi, którym ufa.

Kilka dni wcześniej. Gdy w magazynie Myers i Urich planują atak na Kinglsey'a, Goblin King przypomina swojemu nowemu podkomendnemu, by nie lekceważył przeciwnika, ten więc przypomina, że wie, co robi i że zwerbował połowę jego armii. Ci jednak nie obchodzą Phila – jedynie to, że Missile Mate sprowadził Lily Hollister, która przyznaje, że jeśli w przeszłości pracowali razem, chce wiedzieć więcej. Gdy wracają do planowania akcji, Goblin każe upewnić się Myersowi, że ma do czynienia z prawdziwym Roderickiem.

Teraz. Hobgoblin pyta zebranych, skąd można wiedzieć, komu można ufać, po czym sam odpowiada – trzeba spojrzeć im prosto w oczy. Zdejmuje swoją maskę, a wtedy Missile Mate wyciąga zza pazuchy płonący miecz i atakuje, gdy jednak tnie, okazuje się, że "Rod" był jedynie hologramem – a prawdziwy Hobgoblin po chwili ujawnia się, stwierdzając, że od jaiegoś czasu zdawał sobie sprawę ze zdrady Myersa. Wtedy na miejscu zjawia się Goblin King, wysyłając do ataku ukrytych wśród tłumu łotrów, przeciw którym stają Hob-Heroes. W trakcie walki Urich wyzywa Kingsley'a na pojedynek jeden na jednego, a ten się zgadza, w krótkim czasie powalając łotra jego własną bronią i, jak przystoi Goblinom, jego własnym śmigaczem. Gdy jednak stoi nad pokonanym przeciwnikiem, od tyłu zachodzi go jednak Queen Cat – nie atakuje ona jednak, jak spodziewa się Phil, a Rod ujawnia, że od początku pracowała ona dla niego jako szpieg. Kobieta dodaje, że jeśli w wyniku wypadku straciła pamięć o swoich dawnych występkach, być może jest to szansa na rozpoczęcie nowego życia. Wtedy jednak przed Hobgoblinem staje Missile Mate, ujawniając, że przygotował się na przegraną i ukrył w odznakach Hob-Heroes ładunki wybuchowe, grożąc ich detonacją, jeśli nie pozwoli odejść jemu i Goblin Kingowi wolno. Wtedy jednak Rod ciska w swoich podopiecznych dyniowymi bombami, nie zamierzając pozwolić, by wykorzystał ich przeciw niemu. Widząc, że ma do czynienia z szaleńcem, Myers poddaje się, a gdy obu otacza policja, Hobgoblin stwierdza, że jego "ofiary" też były hologramami, a prawdziwi Hob-Heroes ukryli się w trakcie pojedynku. Gdy funkcjonariusz mu nie dowierza, Kingsley stwierdza, że nie miałby jak udowodnić jego winy, przypomina jednak, że przez ostatnie tygodnie pilnował porządku w mieście i stwierdza, że powinno to dać mu kredyt zaufania. Sprzeciwia się z tym jednak właśnie przybyły Steve Rogers, który dodaje jednak, że wie, że Roderick naprawdę jest odmieniony. Przekazując kontrolę nad Hob-Heroes Queen Cat, oferuje Hobgoblinowi miejsce w specjalnej drużynie Avengers – szykuje się misja, podczas której będą potrzebować pomocy takich, jak on.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Hobgoblin #3 AXIS: Hobgoblin #3 AXIS: Hobgoblin #3 AXIS: Hobgoblin #3 AXIS: Hobgoblin #3 AXIS: Hobgoblin #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.