Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 4 » Thor vol. 4 #3

Thor vol. 4 #3

Thor vol. 4 #3

"When the Ice Lords Make War"

Postacie
Zapowiedź

• Podnosząc Mjolnir tajemnicza kobieta zamieniła się w noego potężnego Thora!

• Co stanie się, gdy oddzieli się ją od młotu?
• Lodowe Giganty! ROXXON! I oczywiście, co stało się z mężczyzną noszącym do tej pory młot?

Streszczenie

Kilka dni temu, w należącej do Lodowych Olbrzymów fortecy Utgard, władce Jotunheimu, Skrymir, stwierdza, że co roku srogi mróz krainy łagodnieje, a jego poddani słabną. Stwierdza, że Laufey był największym z ich królów i przeklina Odina i Asgardczyków winnych jego śmierci. Przypomina, że Malekith zaoferował mu sojusz, nie wywiązał się jednak na razie ze swoich obowiązków, ten więc ujawnia mu dobrą wiadomość – czaszka Laufey'a została odnaleziona przez ludzki koncern zwany Roxxon. Słysząc to, Olbrzym wściekły przypomina, że jakikolwiek atak na Midgard wiązałby się z koniecznością walki z Thorem, Mroczny Elf ujawnia więc, że według plotek Odinson stracił władzę nad swoim młotem.

Teraz. W skarbcu Malekith staje przez nową Thor, zaintrygowany jej obecnością. Ujawnia, że zabił w ostatnim czasie wystarczająco dużo bogów gromów i pozostawia tę przyjemność Olbrzymom, Skrymir zamraża ją więc swoim oddechem i pożera. Czarnoksiężnik tymczasem odkrywa, że sejf, w którym ukrywa się Agger, posiada magiczne zabezpieczenia, zaczyna więc je łamać. Wtedy jednak głowa Skrymira eksploduje, a uwolniona Thor rzuca się na pozostałych Olbrzymów. Malekith tymczasem znajduje sposób, by przenieść się do wnętrza sejfu, gdzie żąda zwrotu czaszki, Agger przedstawia się więc i wyjaśnia, że jako głowa międzynarodowego koncernu znajduje się w hierarchii znacznie wyżej, niż król, po czym przybiera postać minotaura i rzuca się do ataku.

Wyczuwając, że opuszczają ją nadludzkie siły, Thor zawala podłogę w skarbcu, pozbywając się większości olbrzymów, po czym próbuje rozewrzeć wrota sejfu. Choć zaczyna przemieniać się w swoją prawdziwą tożsamość, udaje jej się stworzyć otwór wystarczająco duży, by Mjolnir byłw stanie się przedostać i powalić zakradającego się do bogini olbrzyma. Tymczasem Dario ciska Malekithem w jedną ze skrzyń w sejfie, ujawniając poszukiwaną czaszkę Laufey'a, a widząc, że to o nią toczy się gra, ponownie uzbrojona Thor niszczy ją. Widząc to, Mroczny Elf stwierdza, że skazała ona swój świat na wojnę, a właśnie przybyły Thor Odinson stwierdza, że tylko częściowo ma on rację – nową boginię czeka wojna, ale tylko wtedy, jeśli nie zwróci mu ona jego młota.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor vol. 4 #3 Thor vol. 4 #3 Thor vol. 4 #3 Thor vol. 4 #3 Thor vol. 4 #3 Thor vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.