Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #13

All-New Invaders #13

All-New Invaders #13

"The Enemy Of My Enemy"

Postacie
Zapowiedź

• Po pokonaniu KREE przez ALL-NEW INVADERS i utracie SZEPTU BOGÓW, TANALTH szuka odpowiedzi wyruszając w podróż i walcząc z PRZEDWIECZNYM (i herosem Złotej Ery) MAKKARIM.
• Czy wojowniczka Kree i jeden z Przedwiecznych ZABIJĄ się nawzajem czy może oboje poznają odpowiedzi, których szukali?
• pierwsze spotkanie SAMA WILSONA i ALL-NEW INVADERS.

Streszczenie

Tanalth spotyka się z Makkarim na gigantycznej planszy szachowej gdzieś w odmętach kosmosu – jak wyjaśnia Eternal, stworzyła ją pewna pradawna rasa, postrzegając się za wyższą od innych mieszkańców kosmosu. Teraz jednak zrujnowana szachownica jest po nich jedyną pozostałością. Dodaje, że wybrał to miejsce na ich spotkanie, mając nadzieję, nawet, jeśli zostaną wykryci, fakt, że są oddaleni od wszystkiego innego da im wystarczająco dużo czasu na to, by się przegrupować. Kree pyta, czy pragnie on walczyć, Makkari oświadcza więc, że poszukuje odpowiedzi – a z tego, co słyszał, ona też ich szuka. Zauważa, że od jakiegoś czasu czuł się tak, jakby świat stanął na głowie, a Tanalth potwierdza, że choć nie kwestionowała swych rozkazów, zastanawiała się, czemu Supreme Intelligence zdecydował się odnaleźć God's Whisper, artefakt, który mógłby doprowadzić do konfliktu z Asgarden i innymi "boskimi" rasami. Przeprowadziła własne śledztwo, które doprowadziło ją do jednego z doradców Supremora, Van-Dralla, gdy jednak wyruszyła do jego kwater, część jej straży przybocznej obróciła się przeciw niej. Gdy ich pokonała, stanęli oni w płomieniach, uniemożliwiając jej zdobycie odpowiedzi, a co więcej, Van-Drall wykorzystał zamieszanie, by zniknąć. Makkari przyznaje, że nikt go jeszcze nie zaatakował, zauważył jednak, że ostatnie działania jego rodaków, Eternals, były zaskakująco dziwne – zwłaszcza walka, którą stoczyli z zespołem młodych superherosów [patrz New Warriors vol. 5 #10-12 – przyp. S_O]. Przyznaje, że Ziemia go fascynuje, a choć, z wyjątkiem jednego, Zapomnianego Eternala, jego rasa trzymała się z dala od ludzkich konfliktów, on stanął po stronie Aliantów podczas Drugiej Wojny Światowej, podszywając się pod Mercury'ego i Hurricane'a – choć jego przeciwnikiem był Deviant imieniem Kro. Tanalth zauważa, że Makkari patrzy na świat inaczej, niż jego pobratymcy, wtedy jednak zostają zaatakowani przez dotychczas leżące bez ruchu statuy. Udaje im się je powalić, a wtedy zmieniają one swoją formę – na tę gigantycznych "ośmiornic" – po czym stają w płomieniach. Oboje stwierdzają, że nie mają pojęcia, do jakiej rasy należeli ich przeciwnicy, zgadzają się jednak pozostać w kontakcie, dopóki nie odkryją ich tożsamości, po czym rozchodzą się.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13 All-New Invaders #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.