Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #8

Cyclops vol. 3 #8

Postacie
Zapowiedź

• Okrutna załoga piratów, do której dołączył Scott Summers przemierza kosmos plądrując i podrzynając gardła. Wszyscy oczekują, że Scott będzie plądrował i podrzynał gardła razem z nimi.
• Jak daleko posunie się Scott, aby uratować siebie i swojego uwięzionego ojca?
• Przy najmniej po romantycznej stronie świata są dobre wiadomości: Scott odkrył, że we wszechświecie są inne dziewczyny poza Jean Gray.
• Miejmy nadzieję, że kapitan nie odkryje, że Scott ma oko na jego córkę. (Łapiecie? "Oko na córkę". To kawał o cyklopach!)

Streszczenie

Kapsuła z uwięzionymi Starjammers zostaje odnaleziona przez załogę frachtowca handlowego Celerity. Obudziwszy się, piraci dowiadują się, że statek namierzył ich dzięki sygnałowi SOS i że zostali odnalezieni w ostatniej chwili – co cieszy załogantów, nagroda za sprowadzenie ich żywych jest bowiem znacznie wyższa. Gdy zostają uwięzieni, Ch'od zauważa, że ktoś musiał wysłać SOS – a z Corsairem w rękach Malafecta, tym kimś musiał być Cyclops.

Ten, wraz z resztą załogi Desolation, przystępuje do abordażu statku medycznego, który okazuje się jednak jedynie przykrywką – jest bowiem wypełniony wojownikami Shi'ar. Widząc, że znajduje się ona na celowniku jednego z nich, Scott odpycha Vileenę z linii strzału – trafiona za to zostaje M''Jell, której ramię zostaje zdezintegrowane. Przypomniawszy sobie, że to Shi'ar zabili jego matkę, Cyclops rzuca się na nich. Tymczasem na pokładzie swojego statku Malafect zaczyna się zastanawiać, czemu Shi'ar działają pod przykrywką i nie korzystają ze Stargate'ów, a po chwili dochodzi do wniosku, że ich akcja nie jest autoryzowana przez Imperium, a co więcej – przewożą coś, co jest zbyt cenne lub zbyt niestabilne, by podróżować tunelami podprzestrzennymi.

Cyclops zauważa, że zbytnio oddalił się od reszty załogi i próbuje ich odnaleźć, a po chwili wpada na przesłuchującego jednego z Shi'ar Zebble'a. Dowiaduje się on, że załoga zamierzała zdobyć tajemniczy skarb zwany Vortexem, zabija jednak więźnia, gdy ten obawia się wyjaśnić, czym on jest. Zauważywszy Cyclopsa, idzie z nim do ładowni, gdzie atakuje chłopaka. Odbija jego promienie optyczne i przyszpila go do ziemi, odwracając jego głowę, pewien, że w ten sposób będzie bezpieczny, mutant jednak wystrzeliwuje tak, że promień rykoszetuje i trafia przeciwnika w plecy. Stając nad nim, odmawia jednak zabicia go – co zamiast niego robi Kratyr, stwierdzając, że szybka śmierć jest zbyt dobra dla kogoś, kto obraca się przeciw innemu członkowi załogi. Następnie radzi Scottowi skontaktować się z Kapitanem – właśnie znaleźli łup.

Jakiś czas później. Vileena zjawia się w kajucie Cyclopsa, wzywając go na odprawę – zapewniając, że nie musi się obawiać. Gdy ten myśli, że jest w kłopotach z powodu Zebble'a, dziewczyna odpiera, że szaleniec prędzej czy później straciłby życie, i zamiast tego wytyka fakt, że używał swoich promieni, by jedynie obezwładnić przeciwników. Chłopak szybko wyjaśnia, że Starjammers nauczyli go, by zawsze zostawiać kilku żywych – by mogli oni potem snuć o nich historie i poprawiać ich reputację. Dziewczyna przyznaje, że to dobry pomysł, po czym zauważa, że chłopak uratował jej życie, a swoją szarżą pozwolił zabrać M'Jell z powrotem na pokład Desolation, w nagrodę więc całuje go.

Jakiś czas później. W brygu Corsair domyśla się, że zdobytym przedmiotem był Starcracker – broń umożliwiająca natychmiastową zmianę gwiazdy w supernową, i zaczyna zastanawiać się, na co Shi'ar byliby gotowi ją wymienić. Cyclops tymczasem stwierdza, że to był jego pierwszy abordaż i przyznaje, że mu się on podobał, obawia się jednak, co się stanie, gdy następnym razem naprawdę będzie to jednostka medyczna. Nagle odnajduje go Kapitan Malafect, chcący wiedzieć, co załogant wyprawia, karmiąc więźnia. Chłopak szybko wyjaśnia więc, że go przesłuchiwał – na jego planecie istnieje bowiem metoda "kija i marchewki", lub, inaczej, kary i nagrody. Malafect stwierdza jednak, że Corsair nie odpowiada na pozytywne bodźce i postanawia zacząć tortury.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #8 Cyclops vol. 3 #8 Cyclops vol. 3 #8 Cyclops vol. 3 #8 Cyclops vol. 3 #8 Cyclops vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.