Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: The Weapon X Program » Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy elementy układanki o drużynie Weapon X układają się w całość, kto okaże się odpowiedzialnym za cały program... i co ona zamierza osiągnąć eksperymentując na mutantach?
• Jeden z członków drużyny nie jest tym kim się wydaje być... a inny jest czymś więcej niż się wydaje. Ale jak obaj wpasowują się w coś bardziej mrocznego niż mogą sobie wyobrazić?

Streszczenie

Nie zdając sobie sprawy z tego, że jest obserwowana, Endo pędzi przez Cleveland, w końcu docierając do swego domu – który, ku jej zaskoczeniu, został wystawiony na sprzedaż. Gdy wchodzi do środka, odkrywa plamę krwi na dywanie, wtedy jednak staje przed nią trójka postaci.

W Nowym Orleanie reszta uciekinierów zastanawia się, jak odnaleźć Endo, Neuro zauważa więc, że na laptopie znajdują się jej dane, w tym adres. Słysząc to, Junk zabrania mu czytania jego "teczki", Harold jednak nie daje się zastraszyć. Sharp przerywa jednak kłótnię i stwierdza, że muszą podjąć decyzję. Junk i Skel stwierdzają więc, że muszą udać się na pomoc Meifeng, choć Neuro oświadcza, że dokonała ona wyboru. Głos w głowie Sharpa stwierdza, że to idealna okazja, by się od nich odciąć, a gdy ten nie jest przekonany, zaczyna grozić mu zesłaniem potwornych wizji, które doprowadzą go do szaleństwa. Sharp decyduje więc, że się rozdzielą, wysyłając Junka i Skela na poszukiwania Endo w furgonetce. Gdy jednak zostają sami, nokautuje Neuro i odchodzi.

W Cleveland Endo żąda wyjaśnień, lider grupy, Epsilon, wyjaśnia więc, że są oni owocami tego samego programu, co ona, i nic nie zrobili jej lepszej połowie. Gdy kobieta nie dowierza, jej rozmówca wysyła swojego własnego suber-szybkiego, Delta-Vee, by ją spacyfikować, po czym wyjaśnia, że śmierć Taylor, narzeczonej Meifeng, była winą szturmowców Weapon X – naukowcy stojący za projektem uznali bowiem, że w przeciwieństwie do Meifeng, wtedy jeszcze mężczyzny, DNA Taylor nie było przydatne. Dodaje, że zmiana jego płci podczas eksperymentów była niespodziewanym efektem ubocznym, a następnie prosi trzecią członkinię swojej grupy, Gilę, o uśpienie uciekinierki. Ta jednak, nagle, "pęcznieje", przybierając super-silną formę i zaczyna okładać przeciwników. W tym stanie odnajdują ją Junk i Skel.

W kawiarni Neuro pracuje nad laptopem, podłączony bezpośrednio do niego. Odkrywszy coś, kontaktuje się jednak z głową projektu, proponując, że pomoże im schwytać pozostałych.

W stoczni Sharp przystawia sobie nóż do szyi, stwierdzając, że już jest szalony, głos w jego głowie zatrzymuje go jednak. Stwierdza, że razem mogliby być czymś więcej, Sharp pyta więc, kim naprawdę on jest. Ten więc wyjawia, że jest starożytnym wojownikiem, który po śmierci pozostał duchem,będącym w stanie opętać inne osoby. Przedstawia się jako Ogun i stwierdza, że ciało Sharpa należy do niego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.