Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: The Weapon X Program » Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3

Postacie
Zapowiedź

• Drużyna uciekinierów z Weapon X ma misję... ale co się stanie, kiedy odkryją, że jedyną osoba, która może wyjaśnić ich stan jest - Sabretooth?!
• Dodatkowo, kiedy fragmenty przeszłości drużyny wychodzą na jaw, okazuje się, że mają ze sobą więcej wspólnego niż przypuszczali - to przypadek, czy coś większego?

Streszczenie

Sharp pracuje nad swoją maską, gdy podchodzi do niego Neuro – udało mu się złamać kodowanie komputera, nad którym pracował, i odnalazł dane na temat kogoś znanego jako Logan. Czytając na jego temat, Sharp odkrywa, że był on praktycznie nieśmiertelny i urodził się w XIX wieku, domyśla się, że to on znajduje się w jego umyśle. Po chwili Endo pyta, kiedy będą mogli się zatrzymać – chciałaby bowiem zadzwonić do swoich bliskich. Sharp stwierdza jednak, że jest to zbyt niebezpieczne – ścigający ich ludzie byliby w stanie namierzyć ich za ich pomocą.

Z przodu furgonetki Junk i Skel dzielą się historiami na temat tego, jak stali się królikami doświadczalnymi. Rogaty opowiada o tym, jak pewnego dnia poszedł do niego pewien nieznajomy, który, upewniwszy się, że ma do czynienia z właściwą osobą, wysłał na niego dwóch agentów, którzy pobrali od niego próbkę DNA i pozbawili przytomności – nie wspominając, że został odnaleziony w celi. Stwierdza, że choć wygląda dziwnie, nadal jest to lepszy wygląd niż wielu z pojawiających się na całym świecie Inhuman, postanawia więc dołączyć do Avengers. Skel ujawnia tymczasem, że wiele lat temu grał w football amerykański i miał szansę stać się gwiazdą, za bardzo się jednak forsował i musiał zrezygnować w związku z licznymi wstrząsami mózgu – zwłaszcza, gdy przypadkiem zabił kogoś na boisku. Gdy więc dowiedział się o tym, że ktoś byłby w stanie go "naprawić", nie zastanawiał się długo. Nagle jednak traci kontrolę nad kierownicą, a furgonetka przewraca się. Gdy pozostali pasażerowie – uratowani dzięki prędkości Endo – wychodzą na zewnątrz, odkrywają, że Skel przeżywa kolejny paroksyzm bólu, Neuro stwierdza więc, że powinien on spróbować podnieść ich pojazd. Gdy to pomaga, Harold wyjaśnia, że według niego jego implanty wzmacniające muszą być co jakiś czas wykorzystywane.

Jakiś czas później, Nowy Orlean. Uciekinierzy odnajdują Sabretootha, ten jednak nie ma ochoty na rozmowy i atakuje ich. Sharp wypycha go przez okno, stwierdzając, że nie chciał, by do tego doszło, głos w jego głowie ostrzega jednak, że Creed potrafi się regenerować i szybko wstaje. Widząc to, znowu cierpiący Skel z radością go atakuje, "spalając" nadprogramową energię. Gdy Creed leży na ziemi, Sharp każe pozostałym odejść i grożąc mutantowi wbiciem ostrza w jego mózg ujawnia, że w jego umyśle znajduje się Logan, jako dowód podając jedno z jego wspomnień – z Nanking w 1938, gdzie widział też Creeda. Ten oświadcza jednak, że jeśli Logan byłby tam w tym czasie, zaatakowałby go on, to nie Wolverine siedzi więc w jego głowie.

Tymczasem, Garden District. Endo dzwoni do swojej drugiej połowy, nagrywając się na pocztę głosową. Nie jest jednak świadoma, że wiadomość została przechwycona przez agentów Arcadii, którzy "sprzątają" po laboratorium Corneliusa – a grupa Sharpa to jedyne eksperymenty, które jeszcze żyją.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.