Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #7

Death of Wolverine: The Logan Legacy #7

Postacie
Zapowiedź

• Wszystko zmierzało do tego! Bohaterowie i złoczyńcy związani z Wolverinem - Mystique, Daken, Sabretooth, X-23 i Lady Deathstrike — podejmą monumentalną decyzję, które na zawsze zmieni dziedzictwo jakie Logan zostawił po sobie. O ile przetrwają zagrożenie ze strony wampirów, które chcą pokrzyżować ich plany!

Streszczenie

Parę minut temu. Gdy Laura jest prowadzona do celi, w której znajdują się już Daken, Sabretooth i Mystique, do zamku zbliża się kolejna postać.

Teraz. Gdy ich "ciemiężca" przedstawia się jako Shogun, Lady Deathstrike żąda wyjaśnień, ten więc zapewnia, że je otrzymają, najpierw chce jednak, by wszyscy go wysłuchali – łącznie z nadal nieprzytomną Mystique. Prosi Elixira, by ją uzdrowił, ten więc wskazuje na swoją czarną skórę, stwierdzając, że w tym stanie może jedynie zabijać. Creed jednak zna Raven wystarczająco dobrze, by wiedzieć, że jedynie udaje i kopie ją – zgodnie z przewidywaniami, chwyta ona jego stopę i powala go. Wtedy na miejscu zjawia się Neuro, który wyjaśnia, że on, Shogun, Skel i dwójka innych byli eksperymentami Corneliusa – królikami doświadczalnymi, na których testował różne umiejętności, nim nada je właściwym osobom. W ich organizmach została zaprogramowana data śmierci, której chcą przeciwdziałać – dlatego potrzebują pomocy zebranych, i ich czynników gojących. Gdy Laura pyta, czemu nie użyją fraz, o których mówili, Harold zapewnia, że nie chcą uczynić z nich niewolników – zwłaszcza, że wiedzą, jak to się dla nich skończy, jeśli wyrwą się oni spod ich kontroli. Dodaje, że woleliby, gdyby pomogli im z własnej woli, a gdy Mystique pyta, co otrzymają w zamian, Shogun ujawnia przeznaczenie czwartej frazy – usuwa ona programowanie Corneliusa. W zamian za pomoc mogą ich uwolnić. Dodaje jednak, że nie muszą iść oni pod nóż – istnieje inne rozwiązanie. Nim jednak zdąży wyjaśnić, o czym mówi, do pomieszczenia przebija się koścista postać, która wpada do celi. Neuro rozpoznaje go jako kolejny eksperyment Corneliusa – Siphona. Każe więźniom trzymać się z dala od niego, Joshua jest jednak pewien, że jeden jego dotyk go powali. Stwór jednak chwyta go i nie dość, że nadal stoi, to wręcz "wysysa" życie z Elixira. Gdy ten pada, Shogun otwiera celę, by dać więźniom większe szanse, wtedy jednak atakuje go Sabretooth. Wojownik używa więc jednej z fraz, a gdy Creed znajduje się już pod jego kontrolą, wysyła go na zewnątrz. Następnie sam staje do walki z Siphonem, ten jednak stwierdza, że nie interesuje go on i rusza w pogoń za innymi.

Uciekając, Laura trafia na pokój, w którym Siphon dopadł do Dakena. Przez chwilę myśli o dalszej ucieczce, wraca jednak i przebija potwora pazurami, ten więc, ranny, stwierdza, że zostawi ją sobie na koniec i ucieka. Gdy dziewczyna pyta, jak Daken się czuje, ten zauważa, że jego rany po wysunięciu pazurów się nie goją.

Na zewnątrz Deathstrike i Mystique zauważają, że Sabretooth nie zachowuje się jak on, Shogun przyznaje więc, że musiał wykorzystać frazę kontrolującą. Gdy Raven podejrzewa, że ją też będzie chciał kontrolować, Neuro wściekły wytyka wszystkim, że nie są oni jedynymi, którzy wiedzą o frazach. Wykradli je bowiem z bazy danych należącej do Arcadia Foundation – tej samej korporacji, dla której pracował Cornelius, mogą więc zapewnić, że oni również je znają. Różnica polega jednak na tym, że ich piątka chce im pomóc. Shogun każe im się więc zdecydować.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7 Death of Wolverine: The Logan Legacy #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.