Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #6

Death of Wolverine: The Logan Legacy #6

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z Death of Wolverine, Mystique musi przemyśleć swoje dotychczasowe kryminalne życie, a Przeznaczenie leży u jej stóp.

Streszczenie

W wesołym miasteczku w New Jersey pewien mężczyzna zagląda na zaplecze jednej z budek, gdzie otwiera windę i zjeżdża nią do tajnego archiwum S.H.I.E.L.D.. Tam jednak odkrywa, że inni agenci zostali zabici, a gdy zauważa swoją córkę, dopada do niej. Wtedy jednak dziewczyna zbija mu nóż w brzuch, przekształcając się w Mystique.

Rok 1974, Madripoor. Mystique atakuje Suna Xinga, potentata, który dopiero co wszedł w posiadanie zdecydowanej większości wyspy. Ujawnia, że podszywała się pod wszystkich, którzy mu w tym pomogli, a teraz, zabiwszy go i przejąwszy jego tożsamość, będzie mogła się cieszyć owocami swojej pracy. Gdy zrzuca bogacza z balkonu, na miejscu zjawia się Destiny, która cieszy się, że w końcu im się udało – wtedy jednak dołącza do nich Logan, który oświadcza, że poinformował odpowiednie organa o śmierci Xinga, upewnił się też, że jej inne alter ego także będą miały problemy. Stwierdza, że oboje będą żyć bardzo długo i nie zamierza pozwolić na to, by Raven próbowała zmienić świat. Wściekła na fakt, że jest to któryś raz, gdy Logan pokrzyżował jej plany, Mystique zaczyna do niego celować, Irene jednak powstrzymuje ją i pozwala Kanadyjczykowi odejść.

Teraz, archiwum S.H.I.E.L.D.. Gdy na ekranach pojawia się Maria Hill, żądając wyjaśnień, Mystique wytyka jej, że to ona przygotowała tę pułapkę. Gdy jednak zauważa, że groźby dyrektorki są blefem, baza nie ma bowiem uzbrojenia, Hill zauważa, że nie brzmi to jak pułapka i pyta, czego mutantka szuka.

Rok 1974. W ich mieszkaniu Raven stwierdza, że ma dość Logana powstrzymującego ich, prosi więc Irene, by znalazła sposób na to, by go zabić, ta więc zagląda w przyszłość. Odkrywa eksperymenty Weapon X, jego dołączenie do X-Men, walkę u boku herosów, Schizmę i w końcu jego śmierć, wmawia jednak Mystique, że jest on nieśmiertelny. Wściekła, Raven wychodzi.

Teraz. W archiwum S.H.I.E.L.D. Mystique odnajduje kasetę, na której pismem Irene zapisana została notka o tym, że teraz jest ona gotowa na prawdę.

Kilka tygodni wcześniej. Na Madripoorze jeden z agentów Raven potwierdza informacje o śmierci Wolverine'a, dodaje też, że dosłownie kilka sekund po zdobyciu tej wiadomości otrzymali kartkę, na której Irene przeprasza Mystique i podaje nazwę bazy S.H.I.E.L.D., do której musi się dostać. Odczytawszy karteczkę, Raven zabija agenta.

Teraz. Gdy posiłki S.H.I.E.L.D. docierają do bazy, jedno z ciał, które mijają, okazuje się być Mystique. Udaje jej się wydostać na zewnątrz, zgrywając ciężko rannego agenta, a gdy zostaje ewakuowana, zabija wszystkich na pokładzie helikoptera i zaczyna odsłuchiwać taśmę od Destiny. Ta stwierdza, że w momencie, w którym to słyszy, ona będzie już od dawna martwa, wie jednak, że Raven nadal będzie próbowała stworzyć przyszłość, którą planowały. Stwierdza, że po raz pierwszy od jakiegoś czasu będzie miała na to większą szansę i dodaje, że w jej teraźniejszości Wolverine zginął, a w wyniku jego śmierci siły połączy grupa ludzi – niektórzy z nich są źli, niektórzy jednak jedynie pokrzywdzeni. Oświadcza, że Raven będzie miała szansę na to, by ich kontrolować i upewnić się, że to, co zaczęło się od śmierci, skończy się zmartwychwstaniem.

Osiemnaście godzin później. Wezwawszy Silver Samuraia, Mystique pyta go o plotki dotyczące Dakena atakującego aukcję, a ten potwierdza, dodając, że dopiero się o tym dowiedzieli.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6 Death of Wolverine: The Logan Legacy #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.