Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Factor » All-New X-Factor #18

All-New X-Factor #18

Postacie
Zapowiedź

• Sunfire wraca do X-Factor z dziwną propozycją. Tymczasem drużyna zostaje wysłana na Bliski Wschód, aby interweniować w wojnę między dwoma krajami.

Streszczenie

W mieście znanym obecnie jedynie jako Stare Miasto miała miejsce procesja pogrzebowa młodej Eleny Huff – zginęła ona podczas ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez mieszkańców miasta. Wtedy jednak nastąpił kolejny atak, podczas którego ciało dziewczyny zniknęło. W siedzibie Serval Industries Harrison Snow wyjaśnia Lornie, Pietro i Remy'emu, że ojciec zmarłej, Barry Huff, pomógł mu w założeniu korporacji, przeprowadził się jednak do Starego Miasta, by wrócić do swoich korzeni. Dodaje, że Elena była jego chrzestną. Herosi zgadzają się pomóc i przygotowują się do wyruszenia na Bliski Wschód.

Cypher tymczasem budzi się u boku Danger, która zaproponowała mu wspólne spędzenie nocy. Doug nie jest pewien, co powiedzieć, prosi jednak, by nie wspominać o niczym Warlockowi.

W Hangarze X-Factor odkrywa czekającego na nich Sunfire'a, przed atakiem powstrzymuje ich jednak Georgia. Shiro wyjaśnia, że atak, który przeprowadził wraz z Longshotem był skutkiem Inwersji i że przybył prosić o przebaczenie. Gdy je uzyskuje, pyta o Futbolówkę, Lorna zapewnia więc, że gdy sytuacja się uspokoiła, zwrócili ją prawowitemu właścicielowi. Po chwili namysłu pyta, czy Sunfire chciałby dołączyć do ich misji, Pietro odciąga ją więc, stwierdzając, że Yoshida nie jest graczem zespołowym, gdy jednak Polaris jest nieprzejednana, Quicksilver oświadcza, że wobec tego on nie weźmie udziału w misji.

Jakiś czas później. Podczas rozmowy na pokładzie samolotu Danger w pewnym momencie nazywa Cyphera "kochanym", co wzbudza zdziwienie Warlocka. Domyśla się on, co zaszło i rzuca się na przyjaciela, Danger przerywa jednak ich walkę, oświadczając, że to ona zwróciła się do Douga i że Technark zaprzepaścił swoje szanse.

Gdy lądują w Starym Mieście, Barry Huff prowadzi ich do tuneli, których rewolucjoniści używają, by szmuglować broń – podejrzewa, że to właśnie tamtędy zabrali ciało jego córki. Polaris odmawia mu udziału w ekspedycji, prosząc, by zajął się żoną, i po chwili drużyna schodzi do podziemi. Tropiąc sygnatury cieplne, Danger prowadzi resztę herosów, a po jakimś czasie docierają do szerszych tuneli, wypełnionych hieroglifami. Doug zaczyna je odczytywać, odkrywając, że opowiadają one o bogini Ammit, "Pożeraczce Dusz". W następnej chwili ktoś ciska w nich granatem, eksplozję zdusza jednak swoim ciałem Warlock. Gdy zostają ostrzelani, Polaris zatrzymuje kule i zaczyn grozić zwróceniem ich do nadawców. Odnajdują dwójkę terrorystów, Lorna żąda więc zwrotu ciała. Jeden z nich oświadcza, że jest już za późno i wyjaśnia, że ich sekta obserwowała dziewczynę i że nigdy nie powinna ona była umrzeć. Ujawnia, że jej ród trwał nieprzerwanie od dwudziestu pięciu stuleci i że czekali, aż skończy ona 18 lat, gdy jednak zginęła, musieli improwizować. Zmuszony, prowadzi drużynę na miejsce ceremonii, gdzie zmarła nagle budzi się, przekształcając w Ammit.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Factor #18 All-New X-Factor #18 All-New X-Factor #18 All-New X-Factor #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.