Avalon » Serie komiksowe » Superior Iron Man » Superior Iron Man #1

Superior Iron Man #1

Superior Iron Man #1

"Nightmare Scenario"

Postacie
Zapowiedź

• Ile zapłaciłbyś za perfekcę, piękno... nieśmiertelność? TONY STARK jest gotowy się dowiedzieć.
• Wydarzenia z AXIS zmieniły IRON MANA
• Teraz ON zmieni ŚWIAT... za okropną cenę.

Streszczenie

Tydzień po tym, jak Iron Man zaprezentował San Francisco Aplikację Extremis, wraz z She-Hulk walczy na ulicach miasta z nowym super-łotrem nazywającym się "Teen Abomination". Ten używa latarni jako gigantycznej maczugi, urywając przy tym głowę herosowi – okazuje się jednak, że Iron Man cały czas sterował swoją zbroją zdalnie i powala przeciwnika jednym wystrzałem Uni Beam. Teen Abomination, ledwo przytomny, stwierdza, że próbował zwrócić uwagę herosa, ten więc zapewnia, że mu się to nie udało i ogłusza go.

Sam Tony znajduje się w basenie w swojej rezydencji, ciesząc się sławą i popularnością – a także licznymi pięknymi kobietami zabawiającymi się wokół niego oraz napojami wyskokowymi. W tym stanie odnajduje go Pepper, która prosi go na słowo. Godzinę później, gdy Tony w końcu raczy się z nią spotkać, prezentuje jej swoją nową zbroję Endo-Sym: stworzoną z inteligentnego ciekłego metalu, którą zaprojektował w oparciu o próbki kosmicznych symbiotów. Kobieta jest jednak bardziej zainteresowana Aplikacją Extremis, zauważając, że nie dość, że zamienił San Francisco w nową Sodomę i Gomorę, to jeszcze stworzył z osób nieposiadających dostępu do smartfonów kastę wykluczonych. Dodaje, że Tony powinien wiedzieć, że im piękniejsi z zewnątrz, tym bardziej niektórzy ludzie są zepsuci w środku.

Tymczasem grupa mieszkańców zaczyna zaczepiać bezdomną, której brzydoty nie chcą w swoim idealnym mieście. Wtedy na miejscu zjawia się Daredevil, stając w obronie żebraczki – nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, jeden z mężczyzn pada na kolana, krzycząc.

Tony zapewnia, że Pepper może być spokojna – w końcu nie byłby w stanie niczego zarobić, rozdając rzeczy za darmo. Wtedy przy basenie rozpętuje się chaos, gdy goście zaczynają wracać do swojego dawnego wyglądu. Na ekranach ich smartfonów pojawia się informacja, że darmowy okres testowy Aplikacji dobiegł końca – a subskrypcja kosztować będzie 99,99 dolarów dziennie.

Jakiś czas później. Pepper informuje swojego rozmówcę, że ich najgorszy koszmar stał się rzeczywistością – ktoś przejął kontrolę nad umysłem Tony'ego. Postać w starej zbroi Iron Mana zapewnia jednak, że się na to przygotowali.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1 Superior Iron Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.