Avalon » Serie komiksowe » Superior Iron Man » Superior Iron Man #2

Superior Iron Man #2

Superior Iron Man #2

"Daredevil vs. Iron Man"

Postacie
Zapowiedź

• TONY STARK zmienił SAN FRANCISCO… w prototyp jego konceptu NOWEGO ŚWIATA!
• MATT MURDOCK nie popiera nowej wizji Tony'ego.
• Czy DAREDEVIL może poprowadzić rewolucję przeciw SUPERIOR IRON MANOWI?

Streszczenie

San Francisco. Patrolujący ulice miasta Daredevil słyszy napad w jednym z zaułków, gdzie odnajduje celującego do pewnej dziewczyny młodego chłopaka. Szybko go rozbraja i odkrywa, że jego broń nie była nawet naładowana, a gdy dziewczyna robi zdjęcie niedoszłemu złodziejowi i grozi, że rozpowszechni je w Internecie, chłopak stwierdza, że jego ojciec go zabije. DD postanawia więc skonfrontować się ze Starkiem. Gdy jednak dociera do jego nowej siedziby na wyspie Alcatraz, Tony dopada do niego i wyrzuca ze swojej wieży, ujawniając, że sam ulepszył swoje ciało za pomocą Extremis. Gdy Matt wpada do zatoki, próbując odnaleźć powierzchnię, geniusz stwierdza, że Murdock ma trochę racji i ogłasza, że zjawi się w mieście, "rozdając" wszystkim urządzeniom w swoim pobliżu dwudziestoczterogodzinną dawkę Extremis.

Następnego dnia przez tłum fanów otaczający Iron Mana przepycha się mężczyzna, który ujawnia, że od lat walczył z nałogiem i chciał uchronić przed tym swego syna, Aplikacja Extremis jednak w jeden dzień zmieniła go w "ćpuna". Wyciąga pistolet i strzela Starkowi w twarz, to jednak nie robi mu krzywdy – jak się okazuje, nawet bez hełmu twarz Tony'ego jest chroniona przez niewidzialną warstwę grafenu. Iron Man porywa niedoszłego zabójcę w powietrze i oświadcza, że choć mógłby mu wybaczyć próbę zabójstwa, oczernianie jego produktu przyjmuje bardzo poważnie. Szybko odnajduje jego dane – a także te jego syna, jak się okazuje, tego samego chłopaka, którego zdjęcie jako niedoszłego złodzieja krąży po Internecie. Prezentuje więc mężczyźnie propozycję nie do odrzucenia – usunie wszelki ślad po kompromitującym zdjęciu, jeśli w zamian przekona zebranych, że był to jedynie pokaz – i zainstaluje Aplikację. Widząc, że nie ma wyboru, mężczyzna zgadza się. Jak się jednak okazuje, rozmowę słyszał ukrywający się wśród tłumu Matt Murock.

Nocą Daredevil zakrada się do wieży Starka, odnajdując go w łóżku. Używa środków usypiających, by upewnić się, że nie wstanie, po czym porywa go, zapewniając będącą w łóżku pannę, że zabiera go na team-up. Jakiś czas później budzi Tony'ego impulsem elektromagnetycznym, ujawniając, że zabrał go głęboko pod ziemię, gdzie nie dotrą żadne sygnały. Unikając jego ciosów ujawnia, że zamierza przetrzymywać go w tym miejscu dopóty, dopóki San Francisco nie otrząśnie się z uzależnienia Extremis – jest bowiem pewien, że Aplikacja nie jest automatyczna i że Tony wszystko kontroluje. Stark przyznaje, że heros miał dobry pomysł, ujawnia jednak, że jego technologia nie opiera się już jedynie na elektronice – ale także, po części, na organicznej symbiozie. Wzywając swój pancerz ujawnia, że wykrył go w tłumie i wiedział, że znowu zostanie zaatakowany – a co więcej, chciał, by Śmiałek to zrobił. Ma mu bowiem coś do pokazania. Następnie poraża go, pozbawiając przytomności.

Rano Matt budzi się w swoim łóżku, odkrywając czekającego na niego Tony'ego – a także zauważając, że znowu może widzieć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2 Superior Iron Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.