Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 4 » Thor vol. 4 #2

Thor vol. 4 #2

Thor vol. 4 #2

"The Godess of Thunder"

Postacie
Zapowiedź

• Przygotuj się na Thora, którego nigdy wcześniej nie widziałeś!
• Zobacz całkiem nową Thor po raz pierwszy w akcji!
• Gdy armia Lodowych Gigantów atakuje Ziemię, Ona może być jedyną nadzieją!

Streszczenie

Na Księżycu nowa Thor nie może uwierzyć, że dzierży Mjolnir, przypomina sobie jednak, że Ziemia jest w niebezpieczeństwie, wspominając więc sposób, w jaki robił to Odinson, ciska młotem w kierunku Ziemi, lecąc z powrotem na planetę. Ląduje na Oceanie Spokojnym, zamrożonym przez Lodowe Olbrzymy, i udaje się do gigantycznej lodowej wieży, wspominając, że od wieków giganty z Jotunheimu nie odważyły się na taki ruch – choć sama nie jest pewna, skąd to wie. Wspinając się po potężnych schodach odkrywa zamrożonych Asgardczyków i Avengers, sama zostaje jednak zauważona przez strażników. Rusza jednak do ataku i, samą siebie zaskakując, szybko powala oba olbrzymy i ich gigantyczne lodowe psy.

Tymczasem, na latającej wyspie Roxxonu, do której prowadzi lodowa wieża, pracownicy, bezskutecznie, próbują zwalczyć inwazję. Gdy na miejscu zjawia się Malekith, żądając bezwarunkowej kapitulacji, chroniony przez Ulika Dario Agger udaje się do prywatnej windy, którą zjeżdża do "skarbca". Tam odkrywa czekających już Olbrzymów, przygotowuje się więc do przemiany w minotaura, wtedy jednak do pomieszczenia przebija się nowa Thor, zdziwiona faktem, że celem Lodowych Olbrzymów był Roxxon. Gdy rusza do walki z Jotunami, Dario udaje się do jednego z sejfów, gdzie zamyka się wraz z artefaktem, którego – jak zgaduje – poszukują agresorzy.  Gdy zamyka za sobą wrota – wykute ze wzmacnianego adamantium vibranium, do pomieszczenia wpada Mjolnir. Odcięta od swej broni, nowa bogini gromów zostaje otoczona przez Lodowe Olbrzymy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2 Thor vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.