Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #12

New Warriors vol. 5 #12

Postacie
Zapowiedź

• FINAŁ SERII! To była ciężka droga dla New Warriors i po walce z Evolutionaries, uratowaniu świata raz lub dwa, nadszedł
czas na szokujące zakończenie!
• Po miesiącach walk New Warriors znajdują chwilę spokoju, ale jak długo potrwa?

Cytat

Scarlet Spider: "Dammit, this is what comes of playing hero!"
Speedball: "Chillax-- *ngh*-- Un-Spidey... We're just waiting on Vance."
Scarlet Spider: "Vance is dead, you moron! We're all dead!"
Speedball: "Nah-- *hrrr*--Not yet we're not. World... World still needs saving."

Streszczenie

Wracający na Arktykę Justice staje przed zbliżającą się "falą śmierci" wypuszczoną ze statku High Evolutionary'ego. Zbierając całą swoją siłę, taranuje ją więc.

Na statku Wyndhama Makkari stwierdza, że maszyna, której używają, jest nieproporcjonalną odpowiedzią przeciw uwięzionym New Warriors, Zuras zapewnia więc, że herosi są zagrożeniem dla całej ludzkości, a on zamierza się upewnić, że ta przeżyje. Następnie każe High Evolutionary'emu zwiększyć moc, a gdy mutanci, Inhumanie i inni nadludzie na Ziemi zaczynają się słaniać, pojazd zostaje przebity przez Justice'a, który tworzy ochronną bańkę wokół kompanów. Stając przed przeciwnikami, Vance oświadcza, że przyszła pora, by sprawiedliwości stało się zadość. Zuras wysyła przeciw niemu Eternals, New Warriors jednak wiedzą już, jakie są ich słabe strony i utrzymują ich w szachu, a tymczasem Justice podchodzi do ich przywódcy i, unikając jego ciosów ujawnia, że Celestiale nie zbliżają się do Ziemi – co potwierdziła tak Fantastyczna Czwórka, jak i kosmiczne źródła Novy. Pyta, czy Zuras został okłamany, czy może stał się zafascynowany ludobójstwem, a słysząc to, Eternals zaprzestają walki i również zaczynają domagać się odpowiedzi. Skonsternowany, Zuras stwierdza, że był pewien, że ludzkość jest zagrożona i był gotów zrobić wszystko, by ją ochronić. Dodaje, że jego rozkazy musiały zostać spaczone przez High Evolutionary'ego, a gdy ten protestuje, przywódca Eternals powala go. New Warriors nie kupują jego wyjaśnień, ten więc oświadcza, że próbuje ich przeprosić za zaistniałą sytuację, przyznając, że ponosi za nią winę. Jutice oświadcza więc, że następnym razem powinien zostawić losy ludzkości w jej własnych rękach, ten więc oświadcza, że zrozumiał aluzję i teleportuje się wraz z resztą swej rasy.

Jakiś czas później. W Avengers Tower Justice wyjaśnia, że po zniknięciu Eternals okazało się, że High Evolutionary'ego również nie było nigdzie widać – choć nie wie, czy Eternals zabrali go z sobą, czy zbiegł sam. Przyznaje, że żałuje, że nie zrobił więcej, a gdy Steve Rogers zauważa, że uratował świat, Vance odpiera, że powinien być w stanie zapobiec całej tej sytuacji. Spytany, co zamierza zrobić teraz, Astrovik oświadcza, że planuje rozwinąć zespół.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12 New Warriors vol. 5 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.