Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #27

New Avengers vol. 3 #27

Postacie
Zapowiedź

Za 6 miesięcy... skończy się czas!

Streszczenie

W Pustce, która niegdyś była innymi Wszechświatami, w swej świątyni, Black Priests wyczuwają, że coś się zbliża. W następnej chwili otwiera się przed nimi portal, z którego wychodzą Ex Nihilii, Abyss, Hyperion, Nightmask, Starbrand i Thor. Rozpoznając swoich przeciwników, Ogrodnicy ruszają do ataku, nie zamierzając pozwolić, by użyli oni swoich Słów, za pomocą których oddziałują na świat. Hyperion wykorzystuje swój superwzrok i odkrywa, że są otoczeni przez tysiące Priestów, Odinson zrzuca więc swoją pelerynę, za którą schowany był Mjolnir – nie jego Mjolnir jednak, lecz młot Thorra, zapewniający boską moc temu, kto jest niegodny. Doładowany, Thor rusza do ataku, Black Priests jednak zamrażają jego ramię wraz z młotem. Anihilują też paru z Ex Nihilii, wtedy jednak Nightmask i Abyss domyślają się, jak działają Słowa – każdy z przeciwników "zna" tylko część każdego "zaklęcia" i tylko razem mogą je rzucić. Domyślają się, że muszą zniszczyć jedynie jednego z każdej grupy, by uniemożliwić im atak, a uzbrojeni w tę wiedzę, Multiversalni Avengers szybko zyskują przewagę. Wtedy jednak Priests wyczuwają przybycie Oka i odsuwają się, robiąc przejście dla ich przywódcy. Herosi są gotowi do walki, Oko unieruchamia ich jednak, samodzielnie wypowiadając całe Słowa. Następnie podchodzi do Odinsona i wita się ze starym przyjacielem. Zdejmując hełm ujawnia swoją tożsamość – Doctora Stephena Strange'a.

W Latverii Doom ujawnia przed Molecule Manem kamień ukryty w Znaczniku Mapmakers i prosi, by wyjaśnił on, czemu jego własna sygnatura energetyczna jest identyczna z tą nadawaną przez artefakt. Ten stwierdza, że zamiast to tłumaczyć, może mu pokazać, i pstryknięciem palców teleportuje obu.

W Świątyni Black Priests Strange stwierdza, że jego podkomendni chcą wiedzieć, jakim cudem zostali znalezieni, Nightmask wyjaśnia więc, że został stworzony, by nawigować przez Superstrumień – znajdujący się między Wszechświatami amalgamat myśli inteligentnych istot. I choć obecnie Superstrumień jest zbyt niebezpieczny, by przez niego podróżować, Pustka między Wszechświatami jest dla niego wystarczająco podobna, by mógł wyszukać w niej myśli związane z Końcem Wszystkiego. Priests pytają, czy odkrył też inne głosy, a Strange wyjaśnia, że trwa wojna między Ivory Kings a Rabum Alalem – choć obaj pragną tego samego, całkowitego zniszczenia Multiversum. Avengers tymczasem ujawniają, że od kiedy Stephen opuścił Ziemię, działalność Illuminati została ujawniona światu, oskarżają go więc o niszczenie innych Ziem. Ten przyznaje im rację, ujawnia jednak, że Priests teleportują się na planety w trakcie Inkursji, by zniszczyć jedną z nich i tym samym uratować oba Wszechświaty, wierzą bowiem, że po zniszczeniu wystarczającej liczby planet uda im się przywrócić równowagę. Dodaje, że Słowo, którego używają, by zniszczyć każdą Ziemię, oznacza "Życie". Potwierdza też przypuszczenia zebranych co do tego, jak Słowa działają, a gdy Starbrand zauważa, że Strange nie potrzebował pomocy innych Priests, ten oświadcza, że jako Sorcerer Supreme nie używa liter, lecz całych wyrazów – a jak zapewnia, zna je wszystkie. Uznawszy, że Świątynia nie jest miejscem, którego szukali, Avengers postanawiają kontynuować poszukiwania, Doctor oświadcza więc, że udało mu się przekonać innych Black Priests, by wyruszyć przeciwko sprawcom całego zamieszania. Kevin sugeruje więc, by się rozdzielić i zaatakować obie strony konfliktu. By pomóc w zdecydowaniu, która grupa skupi się na kim, Ex Nihilo prezentuje zebranym Cephinz – idealnie dwuwymiarową strukturę krystaliczną, której jedna strona odbija wszelkie światło, a druga – pochłania je. Każe Strange'owi – jako gospodarzowi – wybrać stronę i rzuca strukturą jak monetą.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #27 New Avengers vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.