Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #5

Legendary Star-Lord #5

Postacie
Zapowiedź

• STAR-LORD WYZWOLONY!
• MISTER KNIFE wychodzi z ukrycia...
• CZYM jest tajemniczy Black Vortex? (to nie kapela, a starożytny kosmiczny artefakt, który sprawi wiele kłopotów)
• Ziom, kosmos jest niesamowity, ale lody tutaj sssssą.

Streszczenie

W obskurnym barze na krańcu galaktyki Star-Lord rozmawia z Kymellianinem, Lucianem, który ma informacje dotyczące Mistera Knife'a. Kosmita opowiada, jak dwa tygodnie wcześniej jego placówka została zaatakowana przez Slaughter Squad, eskadrę Knife'a do zadań specjalnych. Szybko poradzili sobie ze strażnikami wystawionymi na zewnątrz, a wtedy wrota zostały otwarte od środka przez podszywającego się pod jednego z Kymellian Raksora, Skrulla będącego członkiem drużyny. Razem zaatakowali strzegącą skarbca Brygadę Stali i zmasakrowali ją.

W teraźniejszości rozmowę przerywa komunikator Quilla – to Kitty Pryde, wściekła, że została wystawiona podczas ich ostatniej holo-randki. Peter zapewnia, że jej to wynagrodzi podczas kolejnego "spotkania" i prosi Kymellianina o kontynuowanie historii. Ten więc opowiada o tym, jak Slaughter Squad dostał się do skarbca, w którym przejście blokowała olbrzymia sfera – albo miniaturowa planeta. Nie była ona jednak przeszkodą dla Fathera Diablo, który przekształcił się w swoją "dymną" formę i uniósł glob. Słysząc to, Quill nie dowierza i zmusza rozmówcę do złożenia kymelliańskiego przyrzeczenia, po czym dalej słucha historii o Slaughter Squad, który dostał się do Niewidocznej Komnaty, gdzie przetrzymywany był Black Vortex. Delphinia przypomniała, by nie patrzeć bezpośrednio na artefakt, Nux jednak nie słuchał i widząc w zwierciadle swe "odbicie", zgodził się poddać Black Vortexowi. Gdy jednak kosmiczne energie zaczęły przez niego przepływać, został postrzelony przez właśnie przybyłego Mr. Knife'a, który kazał zabrać artefakt i przygotować się do odnalezienia ich następnego celu.

W teraźniejszości Quill pyta, co jest następnym celem Slaughter Squadu, Lucien zakuwa go więc w kajdany, ujawniając, że jest nim on. Ujawnia się jako Raksor, Peter ujawnia jednak, że już to wiedział. W następnym momencie Skrull zostaje zaatakowany przez ukrywającego się dotychczas Draxa, a Star-Lord oświadcza, że rozpoznał go po tym, w jaki sposób dokonał przyrzeczenia. Stwierdza, że Skrull powie im wszystko, co chcą wiedzieć o Misterze Knife.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5 Legendary Star-Lord #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.