Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #38

Avengers vol. 5 #38

Avengers vol. 5 #38

"Origin Sites"

Postacie
Zapowiedź

Za 6 miesięcy... skończy się czas!

Cytat

Manifold: "We all left the Avengers because we refused to hunt 'other Avengers'... But then we also completely washed our hands of the Illuminati because of what they were doing... So, I'm lost, man."
Sunspot: "That's the point, Eden. So are they. All of them. That's why we have to stop them from fighting each other and find some way to remind them who the are... And what they're supposed to be."

Streszczenie

Dzień temu. Pod, jedyna ofiara bomby genezowej z Norwegii, ląduje w innym miejscu detonacji – Kobe w Japonii. Wspomina, jak bomby wyruszyły z Marsa na Ziemię, jak eksplozja utworzyła kokon, który został odnaleziony przez AIM i przeniesiony na Barbudę. Wspomina walkę z Avengers i to, jak po niej AIM wysłało ją za pomocą Augeru do Pustki. Tam zaczął się uczyć tego, kim jest – Aikku Jokinen, młodą dziewczyną, córką dwójki Finów żyjącą w Norwegii wraz ze swoją dziewczyną. Ale jest też bronią.

Teraz. W Savage Land Roberto wyjaśnia zebranym herosom, że kilka miesięcy wcześniej AIM odkryło, że alternatywne Wszechświaty znajdują się w stanie przyspieszonego rozpadu – co dziś jest ogólnie znanym faktem. Wiadome też jest, że istnieje kilka grup, które próbują rozwiązać – a w każdym razie spowolnić – problem. Bobby ujawnia, że poszukując rozwiązania, Illuminati wysłali nawet kogoś, by odnalazł źródło problemu – czyli coś, co zrobili też oni, za pomocą Augeru wysyłając oddział bojowy. Smasher pyta, skąd może on wiedzieć, co robią Illuminati, Bobby ujawnia więc, że mają kogoś wewnątrz grupy.

Dwa dni wcześniej, Nation X w Kanadzie. Bobby spotyka się z Cyclopsem, który przyznaje, że zdecydował się pomóc Hankowi mimo ich konfliktu z niedawnej przeszłości. Dodaje też, że ma własny pomysł na to, jak powstrzymać Inkursje, a spytany ujawnia, że posiada Jajo Phoenixa. Wtedy na miejscu zjawia się Beast, który przyznaje da Coście, że potrzebuje kogoś, kto wysłucha jego rachunku sumienia.

Teraz. Bobby ujawnia, że Illuminati planują zastawienie pułapki na siły S.H.I.E.L.D., dodaje jednak, że dzięki Black Widow i Spider-Woman wiedzą, że Rogers również coś przygotował – wiedząc, że nie przechytrzy Illuminati, postanowił wygrać za pomocą przytłaczającej siły, tworząc tajne drużyny. Eden zauważa, że zebrani odcięli się tak od sił Rogersa, nie chcąc ścigać innych Avengers, jak i od Illuminati, których metod nie pochwalili i pyta, co Bobby planuje dla nic. Ten stwierdza, że obie strony są zagubione, a oni muszą przypomnieć im, że są bohaterami – tylko wtedy będą mogli połączyć siły i znaleźć rozwiązanie. Gdy zebrani nie są pewni, że będą w stanie to zrobić, Sunspot przypomina, co było katalizatorem powstania ich wcielenia Avengers – wysłane przez Ex Nihilo Bomby Genezowe. Choć twory trzech z nich zostały zniszczone, pozostałe cztery znajdują się po ich stronie: "Zebrzątka" z Savage Land zapewniają samowystarczalność. Pod jest najpotężniejszym narzędziem samoobrony planety. Validator z Reginy kontroluje ewolucję. A dzięki Shangowi-Chi mają po swojej stronie ostatnią cechę. Wyruszył on do Kobe i nawiązał kontakt z biomasą stworzoną z istot pochłoniętych przez wybuch i agentów S.H.I.E.L.D. i ninja Hand, którzy próbowali ją zbadać. Podczas jednak, gdy ci próbowali – bez skutku – zwalczyć jej wpływ i zostali przez nią zabsorbowani, Shang poddał się jej i w zamian zyskał pełną kontrolę nad strefą odpowiedzialną za rozmnażanie. Dzięki czemu jeden człowiek przeistoczył się w armię.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #38 Avengers vol. 5 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.