Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #12

All-New Invaders #12

Postacie
Zapowiedź

ZAWIERA RYSUNKI LEGENDARNEGO ARTYSTY KILLRAVENA -  P. CRAIGA RUSSELLA
• Co doprowadziło do spotkania w roku 1917 UNION JACKA, IRON FISTA i FREEDOM’S FIVE? Uwierzysz, że... inwazja MARSJAN?!
• WINTER SOLDIER wysyła współczesnych INVADERS do Anglii by pomóc SPITFIRE... ale dlaczego?

Streszczenie

Rok 1922. James Montgomery Falsworth spisuje swoje wspomnienia z roku 1917 – nie jednak z frontu Pierwszej Wojny Światowej. Gdy bowiem razem z innymi członkami Freedom's Five: Crimson Cavalierem, Sir Steelem i zastępującym jego giermka Orsonem Randallem, Iron Fistem, planował atak na fortecę, w której doktor Ursula Frankenstein pracowała nad nieumarłymi żołnierzami, otrzymał informację o ataku na Londyn. Najeźdźcami nie byli jednak Niemcy czy inni członkowie Trójprzymierza, lecz marsjańskie tripody i jednostki "piechoty" terroryzujące mieszkańców. Herosi ruszyli do akcji i podczas gdy Crimson Cavalier i Union Jack walczyli z jednostkami naziemnymi, Iron Fist i Sir Steel próbowali obalić jeden z łazików. Batroc i Falsworth szybko stracili przewagę, wtedy jednak na miejscu zjawił się piąty członek grupy, Phantom Eagle, który zajął się piechotą, po czym, unikając salw tripoda, odwrócił jego uwagę na wystarczająco długo, by pozostałym herosom udało się go obalić. Wtedy jednak do walki z pozostałymi pojazdami ruszyła nieznana im grupa – jak się okazuje, dowodzeni przed Ebena Stafforda Ludzie na Straży – uzbrojona w futurystyczną broń. Udało jej się zmusić Marsjan do odwrotu, choć pojazdy, teleportując się, zabrały ze sobą jednego z członków oddziału.

Kończąc zapiski, Falsworth wspomina, że Phantom Eagle zginął w ostatnich dniach wojny, podczas gdy Sir Steel zmarł niedługo później, zarażony hiszpanką. Crimson Cavalier wrócił do kariery przestępczej, a Iron Fist stał się uzależniony od opium. On sam zaś walczy z myślami samobójczymi.

Teraz. Odczytując zapiski ojca, Spitfire zauważa, że tripod, z którym walczyli, również zniknął tak, jak opisał to Union Jack. Chapman zastanawia się, czego Marsjanie szukają, właśnie przybyły Winter Soldier przedstawia im więc odpowiedź w postaci uwolnionego ze szpitala psychiatrycznego Jonathana Ravena. Ten wyjaśnia, że kosmici poszukują go w związku z jego wiedzą, którą zebrał w swoim świecie i czasie, walcząc z kosmicznymi okupantami jako Killraven, przywódca Freemen.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12 All-New Invaders #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.