Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #28

Uncanny X-Men vol. 3 #28

Postacie
Zapowiedź

• Ponieważ tego żądaliście - powrót Magneto!
• Wy możecie się z tego cieszyć - ale X-Men już raczej nie!
• Cyclops strzeż się!

Streszczenie

W Karolinie Południowej Cyclops przekonuje Matthew, że Magik będzie w stanie przenieść ich, gdziekolwiek zechcą – on sam jednak musi zdecydować, cy chce się z nimi udać. Ten po chwili zgadza się, pozostawiając Marię Hill całkowicie bezradną.

W Instytucie Jean Grey Storm zagląda do laboratorium Beasta, który ujawnia, że skontaktował się z rządami państw i głowami organizacji, informując o sytuacji, w której się znaleźli, nikt jednak nie odpowiedział na wezwanie. Rozgoryczony stwierdza, że oznacza to, że Cyclops od początku miał rację. Ororo informuje go, że Scott wrócił po nowego mutanta i zniknął wraz z nim, Hank oświadcza więc, że nie wie, co zrobić – każdy bowiem ruch wywoła więcej śmierci i zniszczenia.

Scott i Matthew znajdują się na Devil's Tower [płaskowyżu z Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia – przyp. S_O], gdzie Summers przyznaje, że wybrał to miejsce, by w razie kolejnego incydentu być z dala od cywili. Zapewnia, że wie, przez co chłopak przechodzi i prosi go, by spojrzał w jego umysł.

Ujawnia, że w młodości też posiadał niszczycielskie moce, których nie potrafił kontrolować, otrzymał jednak pomoc od swego mentora, Charlesa Xaviera. Profesor wkrótce utworzył X-Men, walczących o pokojowe współżycie ludzi i mutantów. Choć sam zespół cały czas ewoluował, publika niezmiennie bała się ich i nienawidziła – X-Men nadal jednak walczyli w ich obronie. Summers stwierdza jednak, że być może, koniec końców, Xavier się mylił. Oświadcza, że jeśli pokojowa koegzystencja byłaby możliwa, ludzie by ich zaakceptowali. Dlatego uważa, że pora, by mutanci powstali i zaczęli walczyć o należne im miejsce. Malloy jednak nie rozumiejąc, o czym mówi Cyclops, zaczyna tracić kontrolę nad swoimi mocami, ten więc próbuje go zapewnić, że nauczą go używania jego zdolności i że z ich pomocą pomoże innym. Każe mu ponownie spojrzeć w swój umysł i wyjaśnia, że wielu mutantów przed nim posiadało potężne moce, które ich skonsumowały. Prosi, by uczył się na ich błędach. Gdy nie jest w stanie uspokoić mutanta, wzywa Magik, która teleportuje go na bezpieczny dystans. Obserwując odkształcony płaskowyż, Scott prosi Illyanę, by przeniosła go z powrotem, ta jednak odmawia, stwierdzając, że Summers nie ma żadnego planu. W końcu zgadza się dać mu jeszcze jedną szansę i przenosi go na Devil's Tower, zauważając jednak, że być może Xavier miał rację co do chłopaka. Na miejscu Scott podchodzi do Matthew, zapewniając, że pomoże mu nauczyć się kontroli i że odmieni od sposób, w który ludzie patrzą na mutantów. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Magneto, który stwierdza, że Cyclops posunął się za daleko.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #28 Uncanny X-Men vol. 3 #28 Uncanny X-Men vol. 3 #28 Uncanny X-Men vol. 3 #28 Uncanny X-Men vol. 3 #28 Uncanny X-Men vol. 3 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.