Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #8

Nightcrawler vol. 4 #8

Postacie
Zapowiedź

• Wciąż w żałobie bo swoim przyjacielu i towarzyszu broni Wolverine'ie, Nightcrawler stara się uhonorować jego dziedzictwo jako nauczyciel i członek X-Men...
• Ale Bloody Bess ma inne plany wobec naszego bohatera!

Streszczenie

Życie toczy się dalej w Instytucie Jean Grey. Pewnego dnia jednak, podczas treningu, Nightcrawler zostaje uderzony w głowę i widzi wezwanie na pomoc od Bloody Bess. Teleportuje się do niej z pomocą Bamfów – na pustynię gdzieś w Chinach – gdzie kosmiczna piratka całuje go, szczęśliwa, że przybył jej na pomoc. Wyjaśnia, że Voge wysłał ich, by odnaleźli dla niego pewną osobę – jak się okazuje, Omegę Black. Znalazłszy ją nie okazującą żadnych oznak życia, Bess wykonała psi-skan, obudziła jednak tym samym istotę, która opętała pozostałych Crimson Pirates. Sama uniknęła tego samego losu dzięki swoim psychicznym barierom, istota postanowiła ją więc zabić, udało jej się jednak uciec. W następnej chwili zostają odkryci przez trójkę Sea Dogs, szybko sobie jednak z nimi radzą i kontynuują ucieczkę.

W Instytucie Jean Grey Rico odnajduje Ziggy Karst pracującą nad Blackbirdem, gdy jednak próbuje ją przekonać do zostawienia odrzutowca, zauważają X-Men pędzących do X-Jeta i wyruszających w kierunku, w którym Psylocke wyczuwa Nightcrawlera. W następnej chwili na pokładzie Blackbirda pojawiają się Bamfy, które następnie teleportują całą jednostkę.

Na pustyni Kurt i Bess zostają otoczeni przez Sea Dogs, a także Killiana i Broadside'a. Podczas, gdy Wagner rzuca się na przywódcę piratów, Bess oślepia niedawnego kompana piaskiem, a Bamfy pomagają jej w jego powaleniu. Następnie rusza na pomoc Nightcrawlerowi, jej kule jednak nie przebijają pancerza Killiana. W następnej chwili psychiczna istota ponownie ją atakuje, zrzucając ją z klifu, Kurt rzuca się jej więc na ratunek. Tymczasem na miejscu zjawiają się X-Men, stają się jednak ofiarami istoty. Kurt tymczasem zapewnia Bess, że nie pozwoli jej skrzywdzić i staje przed istotą, którą demaskuje jako Shadow Kinga. Stwierdza, że nie będzie on w stanie przejąć nad nim kontroli – trafił bowiem na tamten świat i z powrotem, sztuczki Farouka się go więc nie imają. Ten więc przyzywa kontrolowanych przez siebie X-Men i wysyła do ataku na ich przyjaciela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #8 Nightcrawler vol. 4 #8 Nightcrawler vol. 4 #8 Nightcrawler vol. 4 #8 Nightcrawler vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.