Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: The Weapon X Program » Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2

Postacie
Zapowiedź

• Za uciekinierami z programu Weapon X wyrusza pościg, aby ponownie nad nimi zapanować. Co ich najpierw zabije - ich przeszłość, ich dziwne nowe moce czy ich tajemnicze powiązanie z Wolverinem?

Streszczenie

Niebo nad Nevadą. Śmigłowiec uciekinierów zostaje odnaleziony przez drugi helikopter, którego pasażerowie każą im wracać pod ich opiekę. Sharp jednak nie zamierza się zgadzać i stwierdza, że będą potrzebowali pomocy Meifeng. Wznosi się nad drugi helikopter, a wtedy kobieta "przyspiesza" swoje zmysły. Gdy z jej perspektywy wszystko się praktycznie zatrzymuje, zrzuca gaśnicę między śmigła wrogiego pojazdu, wywołując eksplozję. Gdy są już bezpieczni, Sharp ląduje na jadącym nieopodal pociągu, wyjaśniając, że w śmigłowcu musi znajdować się nadajnik, dzięki któremu zostali namierzeni. Zostawiwszy go na pociągu będą więc w stanie zmylił pogoń. Następnie wskazuje na most, do którego się zbliżają, i każe skakać. Większość z nich trafia do rzeki, super-silny więzień jednak chybia i uderza o ziemię – mimo wybicia krateru jednak, czuje się on świetnie. Głos w głowie Sharpa każe mu zostawić pozostałych, ten jednak stwierdza, że muszą się zastanowić nad tym, co zrobić teraz i sugeruje się przedstawić. Harold jednak stwierdza, że ni powinni używać prawdziwych imion. "Rogaty" powtarza więc jego teorię na temat mocy, które posiada – aktywowanie zdolności zakodowanych w "śmieciowym DNA" – i nazywa się Junk, "Mózgowiec" więc, samemu nazywając się Neuro, zauważa, że eksperymenty Weapon X wpłynęły na układ hormonalny [albo "endokrynny" – przyp. S_O] Meifeng i układ mięśniowo-szkieletowy ich nienazwanego kompana, zostają więc oni nazwani "Endo" i "Skel".

Tego wieczora. Endo przegląda się, naga i cała w bliznach chirurgicznych, w sadzawce, gdy odnajduje ją Junk. Nagle jednak chłopak wyczuwa coś, a po chwili zostają otoczeni przez szturmowców. Powala ich jednak Sharp, korzystając z rad głosu w głowie. Pyta głos, czy to jego twarz widział w lustrze, ten więc podaje imię: Logan. Mimo jednak żądań, by zostawił pozostałych uciekinierów, Sharp każe im wszystkim wsiadać do furgonetki, którą przybyli przeciwnicy. Nauro jednak zatrzymuje go, zauważając, że to nie śmigłowiec był tropiony, lecz oni – a to znaczy, że nadajniki znajdują się w ich ciałach. Stwierdza jednak, że w samochodzie powinno znajdować się wszystko, czego potrzebują, by się ich pozbyć – najpierw jednak muszą "pożyczyć" siatkę drucianą,  dzięki której będą mogli stworzyć prowizoryczną klatkę Faradaya. Gdy wszystko jest gotowe, zaczyna operować na pozostałych, odnajdując implanty za pomocą skanera. Gdy jednak zaczyna pracę nad nadal nieprzytomną kobietą ze śmigłowca, ta budzi się i stwierdzając, że nie pozwoli się więcej wykorzystywać, zaczyna czytać mu w myślach, odkrywając, że jest seryjnym mordercą. Nauro jednak podrzyna jej gardło, po czym "przerażony" woła pozostałych o pomoc, wyjaśniając, że implant kobiety znajdował się zbyt blisko jej aorty, a gdy próbował go wydostać, "pacjentka" nagle drgnęła, co doprowadziło do jej śmierci.

Jakiś czas później. Pogrzebawszy kobietę, Sharp próbuje pocieszyć Neuro, który stwierdza, że być może nigdy nie zapomni tej chwili – głos w jego głowie stwierdza jednak, że kłamie on i ze trzeba na niego uważać. Harold wyjaśnia też, że znalazł w furgonetce tablet, na którym próbuje znaleźć informacje na temat zmarłej, na razie odkrył jednak, że nie tylko oni są śledzeni i wskazuje na lokację niejakiego Victora Creeda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.