Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: The Weapon X Program » Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1

Postacie
Zapowiedź

• Za uciekinierami z programu Weapon X wyrusza pościg, aby ponownie nad nimi zapanować. Co ich najpierw zabije - ich przeszłość, ich dziwne nowe moce czy ich tajemnicze powiązanie z Wolverinem?

Streszczenie

Sharp budzi się w laboratorium, ponaglany przez głos w swojej głowie. Rozejrzawszy się odkrywa, że wszyscy inni w pomieszczeniu są martwi, nagle jednak, instynktownie, łapie wystrzeloną w jego stronę strzałkę ze środkiem usypiającym i rzuca ją z powrotem w transportującego więźnia strażnika. Gdy uwolniony więzień, z widocznym pod przezroczystą powłoką mózgiem, przedstawia się jako Harold Stanch, Sharp zakłada maskę gazową powalonego strażnika, przez chwilę wracając pamięcią... do okopów podczas Pierwszej Wojny Światowej. Głos w głowie każe mu się jednak skupić, razem z uwolnionym zaczyna więc przemierzać korytarze. Wkrótce spotykają kolejnych dwóch więźniów – mężczyznę z kozimi rogami i słaniającego się, znajdującego się w okropnym bólu kompana. Nagle zostają odnalezieni przez oddział strażników, którzy strzelają do nich środkami usypiającymi, z których wszystkie trafiają w "rogatego" – nie odnoszą jednak żadnego skutku. Więzień rzuca się na nich, plując na jednego z wartowników kwasem, a gdy pozostali postanawiają zmienić broń na ostrą amunicję, jego kompan postanawia umrzeć na nogach i atakuje. Powala strażników bez większych problemów, a co więcej, jego ból znika. Harold stwierdza, że eksperymenty na nich przeprowadzone musiały dać im supermoce, a gdy Sharp stwierdza, że muszą znaleźć sposób, by wydostać się z płonącego budynku, odpiera, że najrozsądniejsze będzie udanie się na dach – płomienie znajdują się bowiem na niższych poziomach. Razem dostają się na schody, a kilka pięter wyżej odnajdują grupę powalonych strażników. Sharp zagląda za węgieł, gdzie odnajduje przerażoną kobietę, która wyjaśnia, że gdy została otoczona, nagle zaczęła poruszać się z super-szybkością. Sharp namawia ją, Meifeng, do dołączenia do nich i wkrótce docierają na dach, który jest jednak pod strażą. Sharp przekonuje Maifeng, że dzięki jej nowym mocom będzie w stanie zbadać teren i wrócić, nim ktokolwiek ją zauważy, a gdy ta tak czyni, wraz z innymi opracowuje plan. Następnie wychodzi na dach i udaje mu się dotrzeć w pobliże znajdującego się tam helikoptera – i zastygłego w adamantium Wolverine'a – nim zostaje rozpoznany jako intruz. Sięga po broń i zaczyna strzelać do strażników, a po chwili dołączają do niego uwolnieni więźniowie, radząc sobie z resztą. Sharp staje w twarzą w twarz z dowódcą, Slaybackiem, którego szybko powala, a po chwili wszyscy uciekinierzy wsiadają na pokład helikoptera, gdzie znajduje się już leżąca w łóżku szpitalnym nieprzytomna kobieta, i odlatują na chwilę przed tym, jak budynek się zapada. Bezpieczny, Sharp zdejmuje maskę, w lustrze widzi jednak odbicie twarzy Wolverine'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1 Death Of Wolverine: The Weapon X Program #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.