Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #4

Death of Wolverine: The Logan Legacy #4

Postacie
Zapowiedź

• Występuje Lady Deathstrike!
• Yuriko Oyama jest honorową kobietą. Dotrzymuje także słowa... więc kiedy dowiaduje się o śmierci Wolverine'a, rozpoczyna misję, aby zdobyć coś co do niego należało... coś śmiertelnego. Ma zamiar zniszczyć każdego, kto stanie jej na drodze.

Streszczenie

Lady Deathstrike opowiada o legendarnym mieczu, który był tak doskonale wykuty, że kraniec jego ostrza był niewidoczny gołym okiem. Ciął więc nawet tam, gdzie nie powinien. Wyjaśnia zawieszonym u stropu członkom Yakuzy, że podobnie ma się sprawa z dziedzictwem.

Godzinę wcześniej. Yuriko zagląda nielegalnego kasyna, gdzie jeden z graczy obstawia miecz honorowy klanu Yashida. Widząc to, kobieta protestuje, a gdy zostaje wyśmiana, ujawnia swoje pazury i zabija hazardzistę. Gdy rzuca się do walki jednak, Himura – członek Yakuzy i właściciel przybytku – wysyła przeciw niej Irezumi – gangsterów wytatuowanych za pomocą tuszu nanotechnologicznego. Razem budzą do "życia" potwora, który bez problemu okłada wojowniczkę. Ta jednak domyśla się, jaki jest jego słaby punkt i zabija jego "nosicieli", tym samym rozpraszając byt. Następnie zwraca się przeciw pozostałym gangsterom.

Teraz. Yuriko wskazuje na pieczęć Masumuny, legendarnego twórcy miecza honorowego, tatuaże gangsterów czy ulepszenia jej własnego ciała, stwierdzając, że wszystkie one są dziedzictwem i symbolami tego, do kogo należą oznaczeni. Gdy jednak odchodzi, na miejscu zjawia się gangster z "dostawą" – porwanymi dziewczynami. Gdy Deathstrike rozprawia się z nim i uwalnia kobiety, oświadcza, że nie interesuje jej ich historia i że odprowadzi je do szpitala bądź portu, ale nie dalej. Gdy jedna z nich stwierdza, że sama chciała zabić jej dręczyciela, Yuriko oświadcza, że wtedy reszta jej życia obracałaby się wokół niego.

Jakiś czas później. Po zaprowadzeniu porwanych do szpitala, Yuriko udaje się do prywatnego cmentarza, gdzie Logan przez lata stawiał nagrobki poległym przyjaciołom – a czasem i wrogom. Składając miecz honorowy na jednym z cokołów, zastanawiając się, czy ona również doczekałaby się tu nagrobka, gdyby wydarzenia potoczyłyby się inaczej. Stwierdza, że swoim ostatnim czynem Logan uratował jej życie, pozbywając się ludzi dybiących na jej życie, zginął jednak, nim mogła spłacić dług. Stwierdza, że zginął, nie ukończywszy sprzątania ulic miasta i postanawia, że będzie kontynuowała jego pracę, udowadniając, że będzie od niego lepsza.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4 Death of Wolverine: The Logan Legacy #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.