Avalon » Serie komiksowe » Spider-Verse Team-Up » Spider-Verse Team-Up #1

Spider-Verse Team-Up #1

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man z Amazing Spider-Man #500 plus Spider-Ham rekrutują Bena Reilly'ego.
• Spider-Man Noir oraz Sześcioręki Spider-Man na misji, która przerazi ich, jak nic do tej pory.

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Man [Ziemia-94]
* Old Man Spider, Spider-Ham
* Vulture'y
* Spider-UK, Spider-Women [Ziemia-65], Captain Universe [Ziemia-13], inni Spider-Mani

Cytat numeru:
Spider-Ham: "I told you he wouldn't take us seriously."
Spider-Man: "May I repeat: You're a cartoon pig."
Old Man Spider: "Yeah. And he got it faster than you."

Na Ziemi-94 tamtejszy Spider-Man, Ben Reilly walczy z Vulturem. Po chwili jednak zostaje otoczony przez całą watahę innych Vulture'ów, stwierdzających, że ich pani pożywia się jedynie esencją Pająków, ich ciała zostawiając im. Przygważdżają Pająka do ziemi, wtedy jednak z pomocą przybywają mu Old Man Spider i Spider-Ham. Staruszek łamie rękę Toomesa, a wtedy pozostali rzucają się na niego, pożerając go. OMS tymczasem wyjaśnia Reilly'emu, że łotrzy nie należą do jego rzeczywistości, lecz są "psami gończymi" Verny, członkini Inheritors – rodziny potężnych istot żywiących się energią totemicznych postaci. Stwierdza, że zginęło już wiele Pajęczych Totemów, Ben musi więc przygotować się do wojny, ten jednak jest pewien, że sprawy się ułożą. Porker przypomina, że przewidział, że ten Spider nie weźmie tego na poważnie, a wtedy wszyscy trzej zostają unieruchomieni przez ostrza pokryte neurotoksyną. Gdy Vulture'y przygotowują się do ataku, Ben jednak zwalcza paraliż i siecią nakierowuje atak jednego na drugiego. Gdy zaczynają oni walczyć, trzy Pająki uwalniają się i oplatają ich pajęczynami, po czym przechodzą portalem do świata-bazy na Ziemi-13, zapewniając, że Verna sama rozprawi się z poddanymi, którzy ją zawiedli – a w związku z tym, że jest zainteresowana jedynie Pająkami, jego świat jest bezpieczny. Gdy w nowym świecie Ben zaczyna krążyć wśród innych Pająków, Spider-Ham wyraża swoje wątpliwości, stwierdzając, że heros jest zbyt naiwny, Old Man Spider stwierdza jednak, że zwalczył on swój paraliż siłą swego optymizmu – nie wierzy bowiem w sytuacje bez wyjścia. A nawet jeśli skończy się to dla niego źle, przynajmniej umrze wśród przyjaciół."The Luck of the Parkers"

Postacie:
* Spider-Man [Marvel Noir], Spider-Man [Ziemia-92100]
* Man-Spider [Ziemia-15011], Ben Parker [Ziemia-15011], May Parker [Ziemia-15011]

Spider-Man Noir i Sześcioręki Spider-Man zostali wysłani do nowego świata, by odnaleźć i zrekrutować kolejnego Pająka, okazuje się jednak, że u Petera Parkera z tego świata nastąpiła reakcja alergiczna na ugryzienie pająka – zapadł w śpiączkę, a jego przedramię zarosło szczeciną. Sześcioręki stwierdza jednak, że w związku z tym jego wujek i ciocia cały czas byli przy nim w szpitalu, nikogo więc nie było w domu, gdy ten został obrabowany, Ben nadal więc żyje. Noir postanawia skrócić męki Pete'a, jego kompan jednak protestuje i stwierdzając, że ma pewien pomysł, zakrada się do szpitalnego laboratorium. Po jakimś czasie odzywa się jednak pajęczy zmysł Noira, a w następnej chwili nieprzytomny Peter zaczyna mutować się w pajęczego potwora. Heros z przeszłości wpada więc przez okno i oplata go pajęczyną, po czym zaczyna zaciągać go na dach, gdzie Man-Spider wyswobadza się z sieci. Wtedy jednak na miejscu zjawia się wezwany Sześcioręki Spider-Man, który wbija potworowi strzykawkę. Zostaje odrzucony i wpada na Noira, który sięga po pistolet, jego kompan powstrzymuje go jednak i każe obserwować – a po chwili monstrum zmienia się z powrotem z Parkera. Sześcioręki wyjaśnia więc, że serum, którego użył, dawno temu przygotował dla siebie, by pozbyć się swoich mocy – zamiast tego jednak zdobył dodatkowe cztery kończyny. Stwierdził jednak, że skoro ten Peter został ugryziony całkiem niedawno, jego DNA nie zostało więc jeszcze do końca zmienione – a w związku z tym istniała większa szansa na to, że kuracja się powiedzie. Wykorzystuje skaner, który ujawnia, że młody Pete jest teraz całkiem zwykłym człowiekiem – a to oznacza, że nie wzbudzi zainteresowania Inheritors. Herosi otwierają więc portal i znikają.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1 Spider-Verse Team-Up #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.