Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man 2099 vol. 2 » Spider-Man 2099 vol. 2 #6

Spider-Man 2099 vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

• Ciąg dalszy wydarzeń z Amazing Spider-Man vol. 3 #10.
• Miguel O'Hara powraca do roku 2099.
• Spider-Man 2099, Lady Spider i Sześcioręki Spider-Man walczą o życie z groźnymi Inheritors.

Streszczenie

W siedzibie Alchemax Tyler Stone, uradowany faktem, że w końcu pozbyli się Spider-Mana [patrz Superior Spider-Man #17-19 – przyp. S_O], jego asystent zauważa jednak, że Public Eye właśnie go zauważyło, wraz z dwoma innymi Pająkami.

W swoim mieszkaniu Gabriel wyjaśnia kontaktującej się z nim matce, że nie wie, gdzie jest jego brat i domyśla się, że kobieta musi pożyczyć pieniądze. Obiecuje mu przekazać, by się z nią skontaktował i rozłącza się, a po chwili zjawia się przed nim Miggy, który przedstawia mu swoich kompanów – Sześciorękiego Spider-Mana i Lady Spider, widząc którą mężczyzna zaniemawia. Pająki tymczasem wyjaśniają mu, co dzieje się z Pająkami i Inheritors, a dowiedziawszy się, że są ścigani przez jednego z łowców, Gabe pyta, czy ukrywanie się w jego mieszkaniu jest dobrym pomysłem. Miguel zapewnia więc, że potrzebuje jedynie miejsca, z którego mógłby skontaktować się z innymi herosami tego świata i skoordynować atak przeciwko Daemosowi, ten przebija się przez ścianę. Sześcioręki Spider-Man rzuca się na niego, zamierzając kupić pozostałym czas na ucieczkę, zostaje jednak powalony i pożarty w kilka chwil. Wtedy atakuje go Lady Spider, która nie radzi sobie lepiej – Inheritor odkrywa jednak, że nie jest ona Pajęczym Totemem, a jej pajęcza esencja jest technologiczna. Stwierdza jednak, że może ją wykorzystać w inny sposób, wtedy jednak zostaje powalony przez miotacz energetyczny Gabriela – "pamiątkę" po Danie D'Angelo. Kolejny wystrzał wypycha Daemosa na zewnątrz, gdzie spada na ziemię i zostaje otoczony przez funkcjonariuszy Public Eye. Miguel rusza za łotrem – podobnie jak Lady Spider, która najpierw jednak całuje Gabriela w podzięce za uratowanie – który tymczasem powala nowych przeciwników. Spider-Man tymczasem dopada do jednego z powalonych, wiedząc, że Tyler Stone obserwuje walkę za ich pomocą. Oświadcza, że powinien stłuc szefa Alchemax na kwaśne jabłko za to, że uwięził go w przeszłości, jeśli jednak Stone da mu dostęp do jednego z laboratoriów w siedzibie korporacji, nie tylko tego nie zrobi, lecz będzie wręcz mu winien przysługę. Następnie ściąga na siebie uwagę Daemosa i zmusza go do pościgu. Tłumaczy Lady Spider swój plan, a gdy docierają do siedziby Alchemax, zauważa, że okno na odpowiednim piętrze jest otwarte. Skacze więc na Daemosa i oślepia go, po czym May wykorzystuje swoje sieci, by naprowadzić go w odpowiednim kierunku. Gdy Inheritor wpada do środka, zostaje uwięziony w polu stazy, które, jak wyjaśnia Miguel, było w stanie utrzymać Venoma. Zapewnia, że łotr nie ucieknie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man 2099 vol. 2 #6 Spider-Man 2099 vol. 2 #6 Spider-Man 2099 vol. 2 #6 Spider-Man 2099 vol. 2 #6 Spider-Man 2099 vol. 2 #6 Spider-Man 2099 vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.