Avalon » Serie komiksowe » Spider-Woman vol. 5 » Spider-Woman vol. 5 #1

Spider-Woman vol. 5 #1

Postacie
Zapowiedź

• Jessica Drew - agentka S.H.I.E.L.D., S.W.O.R.D. oraz członkini Avengers.
• Jednak nic nie mogło jej przygotować do szaleństwa Spider-Verse.
• Teraz, mając Silk u swego boku, musi użyć wszystkich nabytych umiejętności by przeżyć.

Streszczenie

Spider-Woman, Silk i Spider-Man Noir podążają, na jaszczurczych "koniach" w kierunku wykutego ze złota Nowego Jorku tej rzeczywistości – choć w związku z okolicznościami, w jakich znaleźli się w tym świecie, Jessica nie jest tym równie podekscytowana, co jej kompani. Gdy docierają do osady na obrzeżach miasta, Jess każe im nie zwracać na siebie uwagi, podczas gdy ona spróbuje znaleźć ubrania, dzięki którym będą mogli wmieszać się w tłum. Gdy jednak znika, Cindy i Peter zauważają korzystających z zaawansowanej technologii mieszkańców właściwego miasta napastujących miejscową staruszkę, postanawiają więc jej pomóc – okazuje się jednak, że przeciwnicy posiadają zaawansowane zbroje. Zauważając potyczkę, Spider-Woman porywa aerocykl jednego z nich i zaczyna pędzić w stronę pozostałych Pająków, a w tym samym momencie na miejscu zjawiają się Brix i Bora, którzy wyśmiewają próbującego ich zastrzelić Spider-Mana i dopadają do niego. Silk odciąga go swoją siecią, a gdy Inheritors zbliżają się do niej, na miejscu zjawia się Jessica, wysyłając aerocykl w stronę łotrów i teleportując się z rzeczywistości wraz z pozostałymi.

Jakiś czas później, w piwnicy baru Black Cat na Ziemi-90214. Gdy Felicia Hardy zajmuje się rannym Peterem, Silk pyta, czemu przenieśli go do świata, w którym nie ma super-lekarzy, Spider-Woman oświadcza więc, że to jego własny świat, a jego przyjaciele będą w stanie się nim zająć. W tym stanie bowiem jedynie utrudniałby ich misję, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa Cindy – a choć brzmi to bezdusznie, prawda jest taka, że trwa wojna, a oni muszą zrobić wszystko, by przeżyć. A to oznacza, że dziewczyna musi zacząć się jej słuchać. Nagle obie bohaterki słyszą hałas dobiegający z wyższego piętra, sądząc więc, że znaleźli ich Inheritors, Jessica każe kompance się zbierać, ta jednak zauważa, że pozostawią wtedy Spider-Mana na ich łaskę. Postanawiają więc ruszyć do walki, okazuje się jednak, że był to Spider-Man-616, wraz z Anyą "Spider-Girl" Corazon i Gwen "Spider-Woman" Stacy. Pete wyjaśnia, że ich wojna nie idzie najlepiej, potrzebują więc pomocy Jess – istnieje misja, którą tylko ona może wykonać. Pozostałe Spider-panie przybyły, by ją zastąpić, Drew podkreśla więc, że choć Silk jest chętna i zdolna do pomocy, i ma jak najlepsze intencje, muszą na nią uważać – jeden moment bowiem wystarczy, by zgubiła ich wszystkich. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że Cindy przysłuchuje się rozmowie. Gdy jakiś czas później Anya i Gwen udają się do piwnicy, odkrywają, że silk tam nie ma, a Felicia myślała, że cały czas była ona wraz z innymi Pająkami.

Ta znajduje się na Ziemi-981, pogrążonej w nowej epoce lodowcowej, gotowa udowodnić, że potrafi sama się sobą zająć. Unika ataku miejscowego potwora, nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest obserwowana przez Brixa i Borę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1 Spider-Woman vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.