Avalon » Serie komiksowe » Spider-Verse » Spider-Verse #1

Spider-Verse #1

Postacie
Zapowiedź

• Amazing Spider-Man.
• Mangaverse
• Steampunk Spider-Woman!
• I zupełnie nowe postacie.

Streszczenie

Postacie:
* Ben Parker [Ziemia-3145], Peter Parker [Ziemia-3145]
* Master Weaver
* Morlun, Daemos
* Spider-Man [Ziemia-70237], Spider-Woman [Ziemia-8545], Spider-Man [1602], Spider-Man [Ultimate, Miles, Morales], Scarlet Spider [Kaine], Spider-Woman [Ziemia-65], Spider-Man [Mangaverse], Lady Spider [Ziemia-803], Spider-Man [Ziemia-2301], Spider-Man [Ziemia-94], Spider-Woman [Ziemia-807128], Spider-Woman [Jessica Drew]

Młody Peter Parker udaje się na prezentację na temat promieniowania, gdzie, ku swemu zaskoczeniu, spotyka się z wujkiem Benem. Ten wyjaśnia, że nie wie wiele na temat, który będzie omawiany, wie jednak, że jego bratankowi bardzo na nim zależy, dlatego też postanowił mu towarzyszyć. Jest to jeden z wielu przykładów, jak znana historia powtarza się, z drobnymi zmianami, wśród Sieci Życia, którą obserwuje Master Weaver."Spider-Clan: The Many"

Postacie:
* Spider-Man [Mangaverse], Spider-Woman [Mangaverse]
* Venom [Mangaverse]
* Ben Parker [Mangaverse], May Parker [Mangaverse]
* Old Man Spider, Spider-Man [Ziemia-94], Prince of Arachne, Spider-UK, Spider-Ham, Kwaku Anansi, Spider-Girl [MC2], Spider-Woman [Ziemia-65], Captain Spider

W swoim śnie Peter trzyma w rękach umierającą ciocię May, która prosi, by do nich dołączył. Rozpadając się i zmieniając w chmarę pająków, kobieta oświadcza, że jest ich wielu. Gdy Parker budzi się, w dłoni odnajduje pająka, w którym rozpoznaje rękę Venoma. Mimo protestów Mary Jane postanawia udać się do klasztoru, w którym znajduje się jego kuzyn. Gdy tam dociera, odnajduje wujka Bena, który udaje się do świątyni, wstępu o środka broni jednak Venom, który ostrzegał go przed przybyciem. Peter nie zamierza jednak zrezygnować z dostania się do środka, Venom zaczyna go więc okładać. Przed zadaniem ostatecznego ciosu powstrzymują go jednak pajęczyny właśnie przybyłem Spider-Armii, której członkowie proszą Petera, by do nich dołączył."Steampunk Lady Spider"

Postacie:
* Lady Spider [Ziemia-803]
* Doctor Octopus [Ziemia-803], Electro [Ziemia-803], Green Goblin [Ziemia-803], Kraven the Hunter [Ziemia-803], Mysterio [Ziemia-803], Vulture [Ziemia-803]

Nowy Jork, rok 1895. May Reilly przygotowuje się do balu, gdzie zostaje zaprezentowana gościom. Lord Osborne prosi ją do tańca, wtedy jednak na miejscu zjawia się Electro, pozbawiając miejsce prądu i porywając burmistrza. Wykorzystując ciemność i chaos, May wychodzi oknem, zamierzając przetestować owoc jej trzech fakultetów i zawartości garażu jej zmarłego ojca – strój Lady Spider. Atakuje Electro, unieruchamiając go pajęczynami, wtedy jednak na miejscu zjawiają się inni łotrzy – Doctor Octopus, Kraven the Hunter i Green Goblin, którego, po broszy na krawacie, Lady Spider rozpoznaje jako Osborne'a. Wysyła w ich stronę pajęczynę, a gdy ci ich unikają, wyśmiewając jej cel, ta ujawnia, że nie w nich celowała i ściąga na nich zbiornik wody. Wtedy na miejscu zjawia się Mysterio, pytając, czy plany metra, które były ich celem, są w ich posiadaniu – te jednak zostały zniszczone podczas walki. Poprzysięgając zemstę, Szóstka znika, a Lady Spider postanawia wrócić na bal, dopóki nikt nie zauważył jej nieobecności."Late For a Date!"

Postacie:
* Spider-Man [Ziemia-51914]
* Morlun

Spider-Man pędzi na randkę z Mary Jane, w jednej ręce trzymając kwiaty dla dziewczyny, a w drugiej – torbę słodkości. Nagle atakuje go Morlun, stwierdzając, że zamierza się na nim pożywić, Pająk rzuca więc w jego stronę Ciastka Owocowe Hostess®, łotr jednak ignoruje je – jedynym przysmakiem, który go interesuje, jest dusza Pajęczego Totemu."Penelope Parker"

Postacie:
* Penelope Parker [Ziemia-11]
* Pani Kraven [Ziemia-11], Mary Jane Watson [Ziemia-11], Flash Thompson [Ziemia-11]
* May Parker [Ziemia-11]

Podczas prezentacji na temat promieniowania młoda Penelope Parker zostaje ugryziona przez pająka. Robala szybko pozbywa się Flash, a gdy reszta klasy udaje się dalej, Penny zaczyna zbierać upuszczone notatki. Nagle zauważa, że jedna z kartek przyczepiła się do niej pajęczyną, a gdy okazuje się, że ona sama tworzy te sieci, dziewczynka nie wie, co zrobić i jest obrzydzona. Słyszy, jak przy autobusie jej przyjaciele zastanawiają się, gdzie się ona podziewa, próbuje pozbyć się pajęczyn i do nich dołączyć, a gdy w końcu dociera na zewnątrz, zauważa, że Flash postanowił zaimponować innym, wdrapując się na instalację artystyczną. Traci jednak chwyt i tylko cudem łapie się krawędzi, a gdy nauczycielka, pani Kraven, pędzi znaleźć pomoc, Penelope ucieka. Chowając się w krzakach zastanawia się, co zrobić, w końcu zakładając kurtkę i ukrywając twarz w worku na drugie śniadanie. Tak zamaskowana pędzi na pomoc Flashowi, łapiąc go w ostatniej chwili. Nie wiedząc, co zrobić, przedstawia się jedynie jako Spider-Girl i znika.

Jakiś czas później. Penelope opowiada o wydarzeniach cioci May, stwierdzając, że chce być normalna, kobieta zauważa jednak, że otrzymała dar, który powinna wykorzystać – w końcu z jego pomocą uratowała życie przyjaciela. Radzi jednak, by nie wspominać o nim innym. Gdy dziewczynka jest zdziwiona, że ciocia ją akceptuje, ta zapewnia, że ją kocha i, co więcej, jest dumna, że zamiast się ukrywać, pomogła Flashowi. Tego wieczora więc Penny zaczyna pracować nad swoim nowym strojem, a założywszy go, postanawia zobaczyć, co jej nowe moce jej zapewnią.Postacie:
* Peter Parker [Ziemia-77013], Mary Jane Watson-Parker [Ziemia-77013]
* Morlun
* Master Weaver

W uniwersum paska komiksowego Peter i MJ udają się na piknik, wtedy jednak na miejscu zjawia się Morlun, oświadczając, że Spider-Man będzie daniem głównym.

Widząc łotra, Parker staje przeciw niemu, Mary Jane zauważa jednak, że zna on jego tajną tożsamość i radzi uważać.

Parker staje przeciw Morlunowi, pytając, kim jest i skąd zna jego tajną tożsamość, ten więc powtarza to, co powiedział wcześniej – zauważa jednak, że już to powiedział.

Peter nie zamierza pozwolić na to, by łotr przerywał jego piknik, nawet mimo tego, że nie wie, z kim ma do czynienia, Morlun zaczyna się więc zastanawiać, czy w tej rzeczywistości ludzkość ma problemy z pamięcią.

Peter uderza Morluna, który jednak nie reaguje na cios, dochodząc do wniosku, że nie chodzi o problemy z pamięcią – to czas w tej rzeczywistości działa w inny sposób.

Gdy Parker nie może uwierzyć, że przeciwnik przyjął na siebie jego najsilniejszy cios bez obrażeń, Morlun dochodzi do wniosku, że w tym świecie każda, nawet najprostsza czynność, zajmuje całe dni.

Peter przyznaje, że nie wie, jak poradzić sobie z łotrem, ten jednak nagle znika – ściągnięty z powrotem do swego świata przez Master Weavera, który wyjaśnia, że świat był niestabilny i w końcu zapadł się w sobie.

Gdy Morlun odchodzi, Master Weaver postanawia ukryć nadal istniejący wymiar w kieszonkowym uniwersum, chcąc uchronić go przed nadchodzącymi horrorami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1 Spider-Verse #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.