Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #10

Amazing Spider-Man vol. 3 #10

Amazing Spider-Man vol. 3 #10

"Spider-Verse" - Part 2: "Superior Force"

Postacie
Zapowiedź

• Armia Pająków gromadzi się, by walczyć z Morlunem i jego rodziną? Kto jednak będzie jej przewodził?
• Oczywiście Superior Spider-Man. Co nie podoba się Amazing Spider-Manowi.
• Gościnnie: Miles Morales.

Streszczenie

W świecie Ultimate "psy gończe" Verny przyszpilają Milesa i Jessicę do ziemi, gdy na miejscu zjawiają się Spider-Man-zabójca, Spider-Punk i Superior Spider-Man, którzy każą im podążać za nimi. Widząc, co stało się z jej "maleństwami" Verna, wściekła, rozbija nagrobek Rio Morales, Miles więc na odchodnym oświadcza, że zapłaci jej za to.

Na Ziemi-13 Spider-Man pyta, czemu jest taki ważny, Spider-UK oświadcza więc, że jest on jedynym z nich, który kiedykolwiek pokonał Inheritora. Wtedy jednak jego skaner odzywa się, informując, że odnalazł drugą grupę – jak wyjaśnia, ktoś inny również zbiera Pająki, bez ochrony gwarantowanej przez Captaina Universe nie przeżyją długo. Tymczasem Silk zaczyna krążyć wśród innych Pająków, sprawdzając, czy oni również wywołają u niej te same reakcje – choć jedynym, któremu się to w jakikolwiek sposób udaje, jest Kaine. Pozostali postanawiają udać się za drugim zgrupowanie dużą drużyną: Spider-Man-616, Spider-UK, Old Man Spider, Spider-Man-94, Scarlet Spider-616, Spider-Woman, Spider-Girl i Spider-Ham. "Nasz" Spidey prosi, by Gwen została na miejscu, a w zamian Stary każe zostać Silk, która jednak nie słucha i udaje się za nimi.

Widząc zjawiających się "gości", Pająki wzywają swojego "szefa" – Superior Spider-Mana, który uznaje, że chcą oni dołączyć do jego Spider-Armii, oświadcza jednak, że przybyli zbyt wcześnie. Widząc go, pozostałe Pająki z 616 wiedzą, że coś się święci, a Peter przypomina sobie, że w pewnym momencie Ock został wysłany do przyszłości [patrz Superior Spider-Man #19 – przyp. S_O], w której Miguel rozpoznaje swoją własną. Superior tymczasem oświadcza, że nowi przybysze wszystko zepsuli, ujawniając, że zbudował urządzenie maskujące, nie jest ono jednak wystarczająco potężne, by ukryć ich wszystkich – zwłaszcza, że, według odczytów jego skanera, Scarlet Spider i Silk wydzielają znacznie silniejsze energie. Old Man Spider wyjaśnia, że są oni Innym i Oblubienicą, Ock jednak przerywa mu, nim zdąży wyjaśnić. W następnej chwili na miejscu zjawia się Daemos, Superior wysyła więc do akcji Pająki walczące na dystans. Inheritorowi udaje się zniszczyć Spider-Cyborga, wtedy jednak rzucają się na niego pozostali, w tym żądni zemsty Spider-Girl i Scarlet Spider – a Spidey odkrywa, że na miejscu znajduje się też Miles. Choć Kaine'owi udaje się zadać poważne obrażenia, ostateczny cios należy do Superiora. Pete-616 zauważa, że jego ciało powinno obrócić się w popiół, Miguel jednak domyśla się, że Ock ulepszył swoje uzbrojenie z pomocą technologii 2099 roku, pozwalając na uwięzienie ciała w stazie. Silk zaczyna tymczasem obwiniać się za to, że doprowadziła do nich łotra, a Old Man Spider przyznaje, że nigdy nie powinna była opuścić swojego bunkra, gdy jednak Superior zwraca się przeciw niej, Starzec protestuje, oświadczając, że jest jedynym, który wie, co się dzieje. Zostaje jednak zabity przez właśnie pojawiającego się... Daemosa, któremu towarzyszą Brix i Bora. Pająki rozpraszają się, próbując uciec przez portale, Zabójca jednak zostaje pożarty. Kaine i Ben domyślają się, że mają muszą mieć do czynienia z klonami, dzięki którym Inheritors mogą wracać po śmierci, i postanawiają zniszczyć umożliwiające to urządzenie, Reilly namierza więc wymiar, z którego przybył "nowy" Daemos i otwiera prowadzący tam portal, a po chwili dołącza do nich Ultimate Jessica. Tymczasem Peter zostaje zatrzymany przez ledwo, ale nadal żywego Old Mana Spidera. Ten ujawnia się jako Ezekiel Sims ze świata, w którym Peter zginął w walce z Morlunem, a on postanowił kontynuować jego walkę. Wyjaśnia, że musi za wszelką cenę strzec Innego, Oblubienicy i Dziecięcia, to oni są bowiem najważniejsi. Słysząc to, Silk porywa teleporter Parkera, zamierzając naprawić swoją pomyłkę i zmuszając Inheritors do ścigania jej, a przez otwarty przez nią portal ruszają za nią Spider-Woman i Spider-Man Noir. Lady Spider i Spider-Man 2099 porywają tymczasem ciało Daemosa, zamierzając je zbadać i znaleźć jakiś stary punkt, po czym uciekają. Reszta Pająków ewakuuje się na Ziemię-13, gdzie Superior ogłasza, że teraz to on będzie ich dowódcą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #10 Amazing Spider-Man vol. 3 #10 Amazing Spider-Man vol. 3 #10 Amazing Spider-Man vol. 3 #10 Amazing Spider-Man vol. 3 #10 Amazing Spider-Man vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.