Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #9

Amazing Spider-Man vol. 3 #9

Amazing Spider-Man vol. 3 #9

"Spider-Verse" - Part 1: "The Gathering"

Postacie
Zapowiedź

• SPIDER-VERSE zaczyna się w tym miejscu!
• Jaka siła zagraża wszystkim Pająkom w całym multiwersum?
• Dosłownie każdy Spider-Man jaki kiedykolwiek istniał jest potrzebny.

Streszczenie

Petera Parkera budzi telefon od Jamesona, który informuje go o super-istocie atakującej Park Armstronga i każe udać się tam i zacząć robić zdjęcia. Pete zakłada więc swój kostium i udaje się tam, gdzie odnajduje Morluna. Ten szybko powala go i zaczyna pożerać – i tak kończy się historia Spider-Moon-Mana z Uniwersum-449.

Na Ziemi-001 Daemos żąda, by Master Weaver otworzył dla niego przejście na świat, w którym mógłby się posilić, jego siostra, Varna, przypomina jednak, że najpierw muszą sprowadzić z powrotem Morluna. Gdy ten staje przed rodzeństwem, ci pytają o to, na której Ziemi był, ten jednak stwierdza, że nie ma to znaczenia. Kobieta jednak nie jest przekonana, że naprawdę on tak myśli, po czym, z "psami" przygotowanymi przez jej służki – "zdziczałymi" Silver Sabrą, Pumą i Kravenem – udaje się do świata, w którym czekają na nią młode i soczyste Pająki. Gdy Morlun zastanawia się, o co jej chodziło, Daemos zauważa, że jest jeden świat, którego brat unika, ten więc oświadcza, że jedynie zachowuje go na deser i odchodzi. Zastanawiając się, co w tamtym świecie jest specjalnego, Daemon każe otworzyć portal na Ziemię-616.

Tam Peter zostaje obudzony przez przybycie Silk, która stwierdza, że najlepszym sposobem, by nie dostawali na swój widok ataków chuci, jest przeprowadzka Parkera. Ten jednak zauważa, że był miejscowym bohaterem od lat, po czym, założywszy kostium, udaje się wraz z Cindy na patrol, podczas którego ta przyznaje, że zjawiła się w jego mieszkaniu, przyciągnęło ją o niego bowiem coś silniejszego, niż ich normalny magnetyzm. Wtedy zauważają Lootera kierującego Spider-Czołgiem i dowodzącym grupą Spiderlingów, ruszają więc do akcji. Gdy powalają robota, podwładni łotra zaczynają uciekać, zostają jednak zatrzymani przez przybyłe Spider-Woman i Spider-Girl, a po chwili na miejscu zjawia się też Spider-Man 2099. Jakby tego było mało, na drodze uciekających stają Spider-UK, kolekna Spider-Girl i Spider-Ham. Widząc to zgromadzenie Pająków, Spidey uznaje, że musi to być sztuczka Mysterio, Mayday ściąga jednak maskę, a rozpoznając ją [spotkali się dawno temu, w Spider-Girl #10-11 – przyp. S_O] Peter zgadza się ich wysłuchać. Przybysze wyjaśniają mu więc, że Pająki we wszystkich światach stały się celem istot znanych jako Inheritors, z jednym z których Parker miał wątpliwą przyjemność się spotkać – z Morlunem. Ujawniają, że wykryli, że na miejsce przybywa jego starszy brat, Daemos, Spider-Man każe więc wszystkim przejść przez portal przybyszy.

Daemos tymczasem, pokonawszy pozostałych New Warriors [historia ma miejsce po New Warriors vol. 5 #12], staje nad powalonym Scarlet Spiderem, który jednak nie zamierza się poddać i przebija go ostrzami wyrastającymi z ramienia. Widząc to, łotr domyśla się, że ma do czynienia z Innym i postanawia rozkoszować się jego smakiem, wtedy jednak zostaje zaatakowany przez kolejne Pająki – Old Mana Spidera, Bruce'a Bannera - Spider-Mana ze świata 70105 – oraz Spider-Woman, Gwen Stacy. Słysząc jej imię, Kaine stwierdza, że musi to być sztuczka Jackala, zaprzecza temu jednak czwarty z przybyłych: Ben Reilly. Daemos tymczasem chwyta Bruce'a i przetrąca jego kark, Old Man każe więc pozostałych chwytać Kaine'a i ewakuować się.

Spidey i jego "drużyna" zjawia się na Ziemi-13, multiwersalnej bazie Pająków, w tym samym momencie, co grupa Old Mana Spidera. Widząc Bena i Gwen, Pete zaczyna się gubić, wtedy jednak na miejscu zjawia się Parker z tego świata – który nigdy nie stracił mocy Captaina Universe [zdobytych podczas Acts of Vengeance]. Wręcza on Mayday jej brata, po czym wyjaśnia, że tego świata Inheritors nie odważą się zaatakować – niestety jednak nie może korzystać z Enigma Force poza tym Wszechświatem. Zapewnia jednak, że jeśli podczas bitwy będą potrzebowali dodatkowego Pająka, dołączy bez zastanowienia. Gdy Pete pyta, o jaką bitwę chodzi, pozostali stwierdzają, że są w środku wojny, a on jest ich tajną bronią – jest bowiem najlepszym z nich.

Na Ziemi-1610 Miles Morales staje przed grobem swojej matki, obwiniając się za jej śmierć. Zauważa, że jego wuj również zginął, a jego ojciec wini go za obie te śmierci, pozostał więc bez rodziny, Jessica Drew zapewnia więc, że ona jest teraz jego rodziną i stwierdza, że Pająki muszą trzymać się razem. Właśnie przybyła Varna ma jednak nadzieję, że nie m tego na myśli dosłownie – polowanie jest bowiem znacznie ciekawsze, gdy się rozdzielą."The Feast"

Postacie:
* Solus
* Brix, Bora, Daemos, Jennix, Morlun
* Master Weaver
* Jessia Drew, Joe Robertson, Bannon, Katzenberg
* Spider-Man [Bullet Points], Spider-Man [Ziemia-9105], Man-Spider [Ziemia-666], Spider-Man [Ziemia-15901]
* Spider-Man [Ziemia-67], Spider-Man [Ziemia-51778], Captain Universe [Ziemia-13], Peni Parker [Ziemia-14512], Spider-Man [Ziemia-7085], Spider-Man [Ziemia-7041], Spider-Man [Mangaverse], Spider-Man [Ziemia-8545]

Loomworld, Ziemia-001. Jessica Drew, służka Inheritors, poucza Robertsona i jego ludzi, dostawców wina, by nie wchodzili w drogę zdobywcom i nie spoglądali w ich oczy. Ci tymczasem przygotowują się do uczty ze schwytanych Pająków, choć ich ojciec, Solus, każe czekać na powrót Morluna. Gdy ten zjawia się przy stole, niosąc Spider-Mana z rządzonego przez faraonów świata-9105, Solus prosi pozostałe swoje dzieci, by te pochwaliły się swoimi zdobyczami. Brix i Bora prezentują Spider-Wampira i Man-Spidera, kłócąc się o to, który przedstawia większą ironię losu i o to, które z nich wygrywałby ich "konkurs", gdyby nie trafili na Karna. Morlun jest zdziwiony, słysząc, że spotkali się z wygnanym bratem, Jennix jednak jest bardziej zainteresowany wzmianką o zbiorowisku Pająków, Deamos ujawnia więc, że on również trafił na coś podobnego – i to stamtąd pochodzi jego zdobycz. Dodaje jednak, że nie tego Pająka planował upolować i ujawnia, że na Ziemi-616 trafił na Innego, a słysząc to, Morlun wybucha, stwierdzając, że ten świat należy do niego. Walkę przerywa jednak Solus, oznajmiając, że doskonale wiedział, gdzie znajduje się Inny, tak, jak wie, gdzie ukrywają się Oblubienica i Dziecię. Wskazuje na uwięzionego Master Weavera i przypomina, że to oni kontrolują Sieć Życia. Ledwo żywy Parker przyniesiony przez Morluna protestuje jednak, zapewniając, że zostaną powstrzymani, Morlun ucisza go jednak, a Solus wzywa swe dzieci do rozpoczęcia uczty.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9 Amazing Spider-Man vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.