Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 4 » Thor vol. 4 #1

Thor vol. 4 #1

Thor vol. 4 #1

"If He Be Worthy"

Postacie
Zapowiedź

• Mjolnir leży na księżycu i nikt nie jest w stanie go podnieć. Nawet THOR!
• Coś mrocznego spotkało Boga Piorunów, sprawiając, żejest osłabiony i po taz pierwszy jest... NIEGODNY!
• Ale kiedy zimowe olbrzymy zaczną najeżdżać Ziemię, młot zostanie podniesiony i powstanie zupełnie nowy Thor! Thor inny od wszystkich których widzieliśmy!
• Kto jest nową boginią biorunów? Tego nie wie nawet Odin!

Streszczenie

Gdzieś w odmętach Morza Norweskiego mini-łódź podwodna Roxxonu wyrusza na poszukiwania źródła nagłego rozbłysku energii, który zarejestrowały sensory podmorskiej bazy koncernu. Nagle połączenie z batyskafem urywa się, a po chwili sygnały strzegących okolicznych wód rekinów również zanikają. W następnym momencie baza zostaje zaatakowana przez Lodowe Olbrzymy.

Na Księżycu Asgardczycy, pod przewodem Odina i Freyji, stają przed Thorem, bez skutku próbującym podnieść swój młot i ignorującym wszystko i wszystkich wokół – wliczając w to Wszechojca. Wszechmatka przekazuje mężowi to, czego dowiedziała się od Captaina America na temat bitwy z Nickiem Furym [patrz Original Sin #7 – przyp. S_O]. Inni Asgardczycy sugerują, że problem może nie leżeć w Thorze, lecz w jego młocie, Odin sam więc próbuje go podnieść – nawet wtedy jednak Mjolnir nie chce się ruszyć. Gdy zaczyna rzucać klątwami, na miejscu zjawiają się jego kruki, informując o ataku Lodowych Olbrzymów na Midgard. Odin każe to zignorować, w tym samym jednak momencie Freyja każe przygotować się do odsieczy, a gdy kłócą się o to, kto ma większy autorytet, Thor powstaje, stwierdzając, że musi dostać się do zbrojowni. Sądząc, że rozwiązał sprawę, Odin wraca do Asgardii,na odchodne rzucając, że jego żona musi sobie przypomnieć, gdzie jej miejsce, a ta, spoglądając na pozostawiony Mjolnir, przyznaje mu rację.

W podmorskiej bazie Roxxonu ostatnich trzech pozostałych przy życiu pracowników nawiedza poszukujący czegoś Malekith, który zabija dwóch z nich, gdy ci pytają, o co mu chodzi. Trzeci jednak zapewnia, że pomoże mu znaleźć, cokolwiek zechce, i zaczyna przeszukiwać systemy bazy. W następnej chwili jednak znajdujących się na zewnątrz Olbrzymów atakuje ujeżdżający swoją magiczną kozę i uzbrojony w Jarnbjorna Thor. Przemęczony jednak i nieprzyzwyczajony do walki bez młota, zostaje ciśnięty do środka bazy, która szybko zapełnia się wodą, zabijając pracownika. Widząc Malekitha, bóg rzuca się na niego, nie jest jednak w stanie walczyć tak z nim, jak i z olbrzymami i szybko zostaje unieruchomiony, Malekitch odrąbuje mu więc ramię jego własnym toporem, po czym teleportuje się wraz z sojusznikami w miejsce, gdzie znajduje się poszukiwany przez nich skarb.

Na Księżycu tymczasem pewna kobieta, wierząc, że Ziemia potrzebuje Thora, podnosi Mjolnir, stając się nową boginią gromów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1 Thor vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.