Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 3 » Storm vol. 3 #4

Storm vol. 3 #4

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine był dla Storm wieloma osobami: członkiem zespołu, przyjacielem, powiernikiem, mentorem, a ostatnio kochankiem.
• Po jego śmierci świat Storm zmienia się w chaos.
• Czy zakończenie części jego niezakończonych spraw wraz z ich sojusznikiem Yukio pomoże jej poukładać życie na nowo?

Streszczenie

Pilotowany przez Beasta z ledwo utrzymującą kontrolę nad swoimi mocami Storm X-Jet wzbija się w powietrze. Gdy w końcu opuszcza atmosferę, Ororo wyzwala energię – dzięki temu jednak, jak wysoko się dostali, jedynym efektem na Ziemi jest zorza polarna, widziana z praktycznie całego świata. Hank zauważa, że widziały ją miliony i że Lganowi by się to spodobało. Jakiś czas później mutanci wracają do Instytutu Jean Grey, gdzie Ororo udaje się do gabinetu Wolverine'a, gdzie zaczyna myśleć o zmarłym. Nagle jednak odzywa się komórka Logana – właśnie otrzymała wiadomość od Yukio.

Osiem godzin później Storm dociera do Las Vegas, gdzie czekająca Yukio zauważa jej nową fryzurę, wspominając czasy, gdy po raz pierwszy zdecydowała się na irokez – krótko po tym, jak się poznały. Pyta, gdzie jest Logan, Ororo ujawnia więc, że zginął on po tym, jak stracił swój czynnik gojący. Słysząc to, Yukio rzuca się z dachu, zostaje jednak uniesiona przez bryzę, stwierdza więc, że przyjaciółka nigdy jej nie porzuci. Zauważa jednak, że jest spóźniona i radzi Storm odlecieć, wiedząc, że są granice, których mutantka nie przekroczy, ta jednak zapewnia, że zrobi wszystko, co zrobiłby Logan i pyta, o co chodzi. Obie wsiadają więc do windy, którą zjeżdżają głęboko pod ziemię – gdzie czekają już Kuva, przedstawicielka Breakworldu, a także Davis Harmon i Moses Magnum. Gdy dołącza do nich Yukio, jak się okazuje, szefowa całego przedsięwzięcia, zebrani pytają, co robi wśród nich Storm, Japonka stwierdza więc, że zastępuje ona Logana, dopóki ten nie przybędzie. Następnie rozpoczynają negocjacje, a gdy w pewnym momencie konfliktu między Mosesem a Harmonem nie da się zażegnać rozmową, zebrani udają się na taras widokowy nad areną, nad którą Yukio wzywa wojowników wyznaczonych przez "klany" władane przez kłócących się. Gdy zaczyna się walka, Ororo żąda wyjaśnień, Yukio stwierdza więc, że tym sposobem konflikty między organizacjami przestępczymi nie wychodzą na ulicę, a dzięki temu chronią życia niewinnych. Storm nadal jednak nie może na to patrzeć i piorunem przerywa pojedynek. Gdy to wywołuje oburzenie wśród widzów, Kuva odbiera Yukio mikorfon i ogłasza, że skoro jej własny wojownik złamał ich zasady, teraz wyzywa Yukio na pojedynek o władzę nad klanami. Gdy Storm odmawia walki po stronie przyjaciółki, kosmitka ogłasza, że pod jej rządami klany wyjdą z podziemia i przejmą kontrolę nad powierzchnią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Storm vol. 3 #4 Storm vol. 3 #4 Storm vol. 3 #4 Storm vol. 3 #4 Storm vol. 3 #4 Storm vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.