Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #12

Amazing X-Men vol. 2 #12

Amazing X-Men vol. 2 #12

"World War Wendigo!" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Czy połączone siły X-Men i Alpha Flight wystarczą, aby uratować cały naród przed śmiertelną, kanibalistyczną plagą?
• I jak Great Beast wpasuje się w to szaleństwo toczące Kanadę?

Streszczenie

Obóz dla uchodźców na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą zostaje zaatakowany prze Wendigo, Northstar więc porywa Amber i zabiera ją w bezpieczne miejsce, wtedy jednak zauważa, że jego siostry nie ma u jego boku, wraca więc po nią.

W krainie Wielkich Bestii Tanaraq powala Snowbird i pożera Guardiana, a choć X-Men próbują mu się przeciwstawić, również zostają w kilka chwil powaleni. Pozostawiwszy herosów ze swoimi sługami, demon udaje się do portalu, po którego drugiej stronie reszta mutantów, wraz z Sasquatchem, nadal walczy z Wendigo. Walter zaczyna jednak tracić kontrolę nad ciałem na rzecz Tanaraqa, Nightcrawler zostaje ugryziony, a Colossus – przebity pazurami przez właśnie przybyłego Wendigo-Wolverine'a.

Northstar, z Aurorą w rękach, wraca do Amber, każe jednak dziewczynce uciekać, ujawniając, że oboje zostali ugryzieni i że lada chwila sami przeistoczą się w potwory.

Firestar budzi się, odkrywając, że wraz z innymi członkami X-Men i Snowbird została przykuta do skały łańcuchami niwelującymi ich moce. Nagle jednak z pomocą przybywa im Iceman wraz ze swymi Shilohami, w kilka chwil pokonując sługi Tanaraqa i uwalniając przyjaciół. Gdy Storm zastanawia się, jak powstrzymać demona, Kolomaq radzi, by uwolnili Wielkie Bestie, a one zajmą się Tanaraqiem. Ororo zauważa jednak, że Tanaraq już raz ich pokonał i zamiast tego proponuje, by Bestie przekazały im swoją moc.

Colossus resztką sił próbuje powstrzymać Wendigo-Wolverine'a przez zabiciem bliskich sobie osób, podczas gdy Sasquatch atakuje Rachel pod kontrolą Tanaraqa, który stoi już po drugiej stronie portalu. Nim jednak przez niego przejdzie, zostaje zaatakowany przez X-Men kontrolujących moc Wielkich Bestii. Demon zbywa jednak ich ataki, stwierdzając, że być może poradziliby sobie z nim, gdyby klątwa Wendigo nie rozprzestrzeniła się poza granice Kanady. Wtedy jednak przez jego klatkę piersiową przebija się Guardian, który próbował to zrobić, od kiedy został pożarty, teraz zaś udało mu się to dzięki temu, że X-Men wystarczająco osłabili Tanaraqa.

Jakiś czas później. Piotr budzi się, odkrywając u swego boku Wolverine'a. Logan wyjaśnia więc, że wszystko skończyło się w miarę dobrze – udało im się odnaleźć Heather, a Guardian pozostawał u jej boku przez cały czas, odbudowując swoje małżeństwo. X-Men wyszli bez większego szwanku i zabawiają dzieci znajdujące się w obozie. Matka Amber nie została jeszcze odnaleziona, Northstar obiecał jednak, że pozostanie u jej boku, dopóki im się to nie uda. Dodaje też, że wielu cywilów żyje tylko dzięki Wielkim Bestiom, które uznały, że mają dług wobec śmiertelników i postanowiły naprawić szkody wyrządzone przez Tanaraqa. Dziękuje przyjacielowi za to, że powstrzymał go przed czymś, czego by żałował, Peter zapewnia więc, że po to są przyjaciele.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12 Amazing X-Men vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.