Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #11

Wolverine & the X-Men vol. 2 #11

Postacie
Zapowiedź

• The X-Men są w żałobie po stracie jednego z ich członków.
• Co odkryje reporter przedzierający się przez przeszłość Wolverine'a, kiedy X-Meni opowiadają mu swoje ulubione przygody i opowieści o Loganie.

Streszczenie

Jakiś czas temu, San Francisco. Widząc okładkę komiksu, w którym Captain America walczył z Frankensteinem-Nazistą, Melita nie może uwierzyć, że coś tak niedorzecznego mogło mieć miejsce, Logan stwierdza jednak, że choć Steve czasem miewał tego typu zwariowane przygody, jedna historia nie jest w stanie nikogo opisać.

Teraz. Na ulicach Nowego Jorku Spider-Man odnajduje Melitę Garner, od której otrzymał prośbę o pomoc. Zabierając ją na dach przypomina, że Peter Parker nie pracuje już dla Daily Bugle, kobieta jednak dziękuje za jego własną ofertę pomocy. Spidey jednak zauważa, że wiadomość, którą mu zostawiła, brzmiała, jakby miała coś na sercu i pyta, co właściwie się dzieje, Melita ujawnia mu więc, że Logan zginął.

Jakiś czas temu. Wolverine i Spider-Man walczą z oddziałem Doombotów, gdy Logan pyta, czy Parker kiedykolwiek był zaczepiany w szkole i co wtedy robił. Ten przyznaje więc, że jego wuj i ciotka zawsze uczyli go, że przemoc nie jest rozwiązaniem, z drugiej jednak strony często słyszał, że z wielka siła oznacza wielką odpowiedzialność. Mutant ujawnia, że zastanawia się nad ponownym otwarciem Instytutu i pyta Pająka o opinię, ten więc zauważa, że Logan nie jest najlepszym przykładem do naśladowania. Ten przyznaje, że wiele razy zawiódł w życiu, to jednak często było spowodowane tym, że obawiał się spróbować.

Wieczorem Spider-Man i Melita odnajdują Quentina Qiure'a, który jednak stwierdza, że nikogo nie obchodzi książka o Loganie, który nadawał się jedynie do zabijania. Wściekła, reporterka łapie go za fraki, Spidey jednak uspokaja ją, a chłopak kontynuuje, stwierdzając, że patrząc na szkołę, reszta świata widzi jedynie fabrykę broni i teraz, gdy nie ma już Wolverine'a, który mógłby jej bronić, stanie się łatwym celem, a to wszystko przez Logana. Pająk knebluje go jednak i oświadcza, że choć Wolverine miał swoje wady, nigdy nie zrzucał problemów na cudze barki, samemu się ukrywając. W drodze powrotnej Spidey radzi, by Melita nie martwiła się tym, co usłyszała od telepaty, ta więc stwierdza, że bardziej martwi się o ludzi, którzy mu uwierzą.

Jakiś czas później Melita w końcu jest gotowa na spotkanie ze Storm. Ta wspomina, że gdy straciła swoje moce, pozostali próbowali udawać, że nic się nie zmieniło, Logan jednak zabrał ją do Japonii, gdzie, jak to zwykle bywa, ściągnął na siebie uwagę Hand. Zostali zaatakowani przez ninja, razem jednak wyszli z walki zwycięsko. Ororo stwierdza, że Logan zrobił dla niej coś, czego nikt inny wcześniej nie zrobił – zaufał jej. Tak samo, jak zaufał Melicie i jej książce. Prosi jednak, by reporterka pamiętała, że to nie tylko historia Wolverine'a – ale także ich wszystkich.

Savage Land. Quentin Quire stwierdza, że nie wie, gdzie znajduje się ciało Wolverine'a, dlatego postanowił zostawić ostatni prezent dla Logana właśnie w tym miejscu, wypełnionym rzeczami, które nie zdają sobie sprawy z tego, że ich czas minął. Wracając do swego helikoptera zostawia na miejscu fotel bujany z adamantium, przeznaczone dla "Starego Pierdziela Logana".

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #11 Wolverine & the X-Men vol. 2 #11 Wolverine & the X-Men vol. 2 #11 Wolverine & the X-Men vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.