Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #10

Wolverine & the X-Men vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

• The X-Men są w żałobie po stracie jednego z ich członków.
• Co odkryje reporter przedzierający się przez przeszłość Wolverine'a, kiedy X-Meni opowiadają mu swoje ulubione przygody i opowieści o Loganie.

Streszczenie

Instytut Jean Grey. Best odnajduje Melitę Garner i zaczyna rozmawiać z nią o jej biografii Wolverine'a. Stwierdza, że uważa ją za fascynujący pomysł i prowadzi reporterkę do pomieszczenia poświęconego poległym członkom X-Men. Stwierdza, że muszą znaleźć sposób, by odpowiednio przedstawić Logana i prosi, by Melita im w tym pomogła. Gdy jednak kobieta pyta go, jak sam pamięta Wolverine'a, Hank zaczyna się jąkać. Na szczęście na miejscu zjawia się Iceman, który stwierdza, że Logan był jak nieustający ból głowy. Zapewnia, że wszyscy podziwiali jego decyzję i dlatego wraz z nim otworzyli Instytut na nowo, zaczyna jednak opowiadać o jego najróżniejszych dziwnych pomysłach, od grillowania pterodaktyli do obsesji na punkcie ukrywających się ninja. Roniąc łzę przyznaje, że już za nim tęskni.

Pracująca nad swoim pancerzem Hisako stwierdza, że musi się skupić na swojej pracy, po chwili stwierdza jednak, że Logan naprawdę wierzył w Instytut. Nie stworzył go z poczucia winy, wiedział bowiem, że mutanci potrzebują nie tylko miecza, ale i tarczy.

Gdy Melita odnajduje Fantomexa, zauważa ona, że b on częścią X-Force, teraz jednak jest nauczycielem w Instytucie. Zabójca przypomina więc, że jest również złodziejem i wie trochę o tym, co czuje okradziona osoba – więcej niż strata, kradzież jest wtargnięciem w życie, a to czyni człowieka wściekłym. Logan, jako ktoś, komu odebrano tak wiele, wierzył, że może zapełnić tę pustkę, Fantomex przybył jednak tutaj, by udowodnić mu, że się myli.

W jadalni Melita dosiada się do Evana, który pyta, czy ma ona nadzieję, że jej książka zmieni zdanie innych na temat Logana W tym momencie pomieszczenie zmienia się w Salę Ćwiczeń, a zabrawszy reporterkę w bezpieczne miejsce Genesis wyjaśnia, że jako mutanci muszą być gotowi na atak w każdym momencie. Stwierdza jednak, że jeśli naprawdę chcą przeżyć, być może zamiast adaptować się do świata, to oni muszą odmienić świat.

Melita pyta Edie o to, co o Loganie pamięta najlepiej, ta więc wspomina fakt, że Logan nigdy się nie poddawał – czy podczas walki z zagrożeniami czekającymi na mutantów, czy gdy przychodziła pora na to, by zmusić Quentina Quire do pozowania na zdjęciu klasowym.

Broo krząta się przy urządzeniu holograficznym, który chce wykorzystać do pokazania Melicie swojej opinii o Loganie. Na początek "przenosi" się z nią w przestrzeń kosmiczną, gdzie są świadkami ataku jego rasy, Brood. Kosmita wyjaśnia, że jest najsłabszym ze swych pobratymców i uważał się za aberrację, dzięki Wolverine'owi jednak nauczył się akceptować swoją odmienność.

Wieczorem Melitę otaczają Bamfy, które przenoszą ją do Baru Harry'ego, gdzie czeka już Nightcrawler. Otoczony przez stałych bywalców ogłasza, że znajdują się Kościele Logana i razem z innymi wznosi kufel za przyjaciela.

Jakiś czas później Melita rozmawia przez telefon ze swoim wydawcą, stwierdzając, że jest już wyczerpana, a nadal jest dopiero w połowie wywiadów. Nagle pojawia się nad nią Storm, stwierdzając, że pora, by porozmawiały.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10 Wolverine & the X-Men vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.