Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #6

Cyclops vol. 3 #6

Postacie
Zapowiedź

• Debiut w Marvelu artysty Javiera Garrona!
• Uratowani! Ale przez kogo? I czy to naprawdę ratunek... a może postawi to Scotta przed jeszcze większym zagrożeniem? I za jaką nagrodą się uganiają?
• Dużo strzelaniny i wybuchów!

Streszczenie

Teraz. Corsair powala Cyclopsa, stwierdzając, że mylił się, sądząc, że nadaje się on na Starjammera i że ma go serdecznie dosyć.

Jakiś czas wcześniej. Starjammers świętują powrót swego kapitana i jego syna, a gdy Scott próbuje Bach'terriańskiego Żmijosoku, który działa na niego dokładnie tak, jak sugeruje nazwa, Hepzibah zabiera Corsaira do jego kabiny, gdzie wstrzykuje mu dawkę nano-serum.

Jakiś czas później. Cyclops kręci się po pokładzie Starjammera, w końcu odnajdując Korvusa oczyszczającego drugorzędne silniki warp. Scott pyta, jak może pomóc, nie rozpoznaje jednak narzędzi, których używa kosmita, a gdy przytrzymuje jeden z elementów ten, przez jego nieuwagę, eksploduje. Gdy więc Corsair przybywa po syna, tak on, jak i Korvus przyjmują to z radością.

Gdy kapitan wraz z synem wychodzą w przestrzeń kosmiczną, by przyjrzeć się staremu wrakowi, Christopher zauważa, że Scott czuje się nieswojo, ten więc wyjaśnia, że tylko tego dnia zdążył dwa razy się wygłupić i zastanawia się, czy na pokładzie statku jest dla niego miejsce. Ojciec zapewnia, że każdy uczy się na błędach, po czym wskazuje na otaczające ich asteroidy i wyjaśnia, że ich ferromagnetyczny skład utrudnia skany, w związku z czym często są wykorzystywane do zasadzek. Dlatego kazał mu przeprowadzić dogłębne skany, Cyclops ujawnia jednak, że nie ma pojęcia, co znaczyły rozkazy. W następnej chwili pojawia się nad nimi gigantyczny statek, który wzywa załogę Starjammera do poddania się, ogłaszając, że mają na muszce ich kapitana.

Wkrótce później, na pokładzie okrętu Desolation, przed jeńcami staje kapitan Malafect, dawny rywal Corsaira, który przyznaje, że nie spodziewał się po nim takiego niedopatrzenia, ten więc obwinia najnowszego członka załogi i zaczyna okładać Cyclopsa. Gdy jednak nikt nie widzi, mruga do syna, ten więc domyśla się, że to część planu. Podwładni Malafecta powstrzymują bójkę, a kapitan wysyła pozostałych Starjammers do kapsuły ratunkowej z dezaktywowanymi systemami sterowania, pozostawiając na pokładzie tylko obu Summersów – zamierza bowiem zdobyć nagrodę za głowę Corsaira. Stwierdza też, że Cyclops musiał zasłużyć na zwerbowanie na pokład Starjammera i pyta, czym przekonał kapitana, ten więc prezentuje swoje promienie optyczne, powalając ojca. Następnie przedstawia się jako Scott Cyclops, Malafect werbuje go więc do swej załogi, zapewniając jednak, że jeśli go zirytuje, sam trafi do śluzy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #6 Cyclops vol. 3 #6 Cyclops vol. 3 #6 Cyclops vol. 3 #6 Cyclops vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.