Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #27

Uncanny X-Men vol. 3 #27

Postacie
Zapowiedź

• Zdaje się, że bycie opętanym przez najpotężniejszy byt we wszechświecie może namieszać w czyichś supermocach.
• Zycie nie zawsze jest prostą linią, czasami zdarzają się zakręty.
• Jeżeli ktokolwiek potrafi je naprostować i wrócić na właściwą trasę to właśnie Scott Summers.

Streszczenie

W unoszącym się nad Karoliną Południową Helicarrierze X-Men zastanawiają się nad tym, jak rozwiązać problem Matthew Malloy'a, łączący się z nimi drogą elektroniczną Beast jednak odradza stawanie z nim twarzą w twarz – w swoim stanie ciężko przewidzieć, jak zareaguje. Wolverine proponuje, by wyteleportować go w przestrzeń kosmiczną, na to jednak nie zgadza się Storm. Rachel tymczasem wpada na pewien pomysł i po chwili wysiłku tworzy przez Mattem iluzję koalicji superbohaterów – Avengers, X-Men i Fantastic Four – i stojącego między nimi a mutantem Charlesa Xaviera, który prosi o umożliwienie mu odtworzenia barier, które blokowały dostęp do jego mocy i zabezpieczały jego umysł przed popadnięciem w szaleństwo. Ten prosi o pomoc, po chwili jednak zaczyna się zastanawiać, czemu właściwie próbują powstrzymać go przed staniem się tym, kim powinien być. Ignorując wyjaśnienia "Profesora" dochodzi do wniosku, że jeśli ta moc była mu przeznaczona, próby jej usunięcia byłyby śmiertelnym grzechem. Następnie domyśla się, że nie ma do czynienia z Xavierem, a herosi wokół niego są jedynie iluzją, a w końcu odczytuje z umysłu "rozmówcy", że Charles nie żyje. Po chwili dostrzega Helicarrier i ruchem ręki strąca go z powietrza. Wyczuwając X-Men zapewnia, że Xavier okłamał ich tak, jak i jego i że nie ma do nich żalu.

Chwilę później Rachel Grey ląduje na błoniach przed Instytutem Jean Grey, a po chwili odnajduje Storm w jej pokoju. Stwierdzają, że Malloy musiał je tam przeteleportować.

Cyclops tymczasem zjawia się przed Nową Szkołą Xaviera. Otoczony przez uczniów, doznaje ataku szoku, z którego wyciągają go Kukułki. Po chwili odnajduje go tam Magik, która ujawnia, że Rachel i Ororo zjawiły się w Instytucie – choć po Loganie słuch zaginął. Dodaje, że Instytut zwołał zebranie X-Men, podczas którego zamierzają znaleźć rozwiązanie kryzysu, Scott ma jednak inny pomysł.

We wraku Helicarriera Matthew Malloy odnajduje Marię Hill, która, widząc go, ponawia swoją prośbę o opuszczenie przez niego planety. Wtedy jednak zjawia się przed nim Cyclops, który stwierdza, że Xavier mylił się co do niego. Nie widzi w nim zagrożenia dla ich rasy, lecz niepowtarzalną okazję. Pyta, czy może mu postawić śniadanie – mają wiele do omówienia. Wiele rzeczy, których razem mogliby dokonać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27 Uncanny X-Men vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.