Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #3

Death of Wolverine: The Logan Legacy #3

Postacie
Zapowiedź

• Występuje SABRETOOTH!
• Kiedy Logan zniknął na zawsze, kto powstrzyma Sabretootha przed zniszczeniem wszystkich i wszystkiego na jego drodze?
• Walka z Wolverinem była największym wyzwaniem na planecie... najlepszym ze sportów... ale teraz Logan nie żyje, wściekłość Sabretootha przybiera zupełnie nowy kształt i misję - nieograniczona i nieskrępowana.

Streszczenie

W środku nocy Aadan budzi się na Stadionie Mogadiszu, przebrany w strój Wolverine'a i z nożami przyczepionymi do dłoni. Pyta, kto to zrobił i grozi temu komuś śmiercią, wtedy jednak zostaje zaatakowany przez Sabretootha, który szybko go zabija i rzuca na pożarcie psom.

Następnego dnia. Somalijscy bojownicy szeptem opowiadają sobie o losie Aadana, gdy ich dowódca, Haji, odwiedza walczącego po ich stronie Creeda, ostrzegając, że siły rządowe zatrudniły nadczłowieka władającego ogniem, by ich powstrzymać. Zauważa też, że każdy z jego żołnierzy staje się tym silniejszy, im więcej ludzi zabije, z drugiej strony jednak, są jedynie tak silni, jak ci, których zabijają. Pyta, jaki jest sens w zabijaniu znacznie słabszych od siebie, po czym przyznaje, że słyszą, jak mutant przez sen wymawia imię "Logan". Creed przystawia mu jednak klingę do gardła, nie radząc się irytować.

Po ciężkim dniu walk Sabretooth zapada w sen, śni mu się jednak Logan wytykający mu, że choć obaj są zabójcami, on zawsze był bardziej lubiany i że nawet, gdy wszyscy myśleli, że w końcu zabił Creeda, przyjęli go z otwartymi ramionami. Gdy Victor odpiera, że skończyło się to śmiercią Wolverine'a, ten zauważa, że to nie on go zabił. Teraz zaś, bez niego, nie ma niczego. Creed budzi się, po czym odnajduje jednego z bojowników i wciska mu strój Wolverine'a.

Kilka dni później. Oddział Sabretootha walczy z siłami rządowymi, gdy do akcji wkracza władający ogniem Labaraa. Creed rusza do ataku, Somalijczyk okazuje się jednak godnym przeciwnikiem, poważnie parząc mutanta, nim ten w końcu go powala. Gdy Hajiemu udaje się zdusić ogień trawiący Victora, ten stwierdza, że być może miał rację i pora znaleźć sobie godniejsze ofiary.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3 Death of Wolverine: The Logan Legacy #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.