Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #2

Death of Wolverine: The Logan Legacy #2

Postacie
Zapowiedź

• Występuje X-23!
• Kiedy X-23 dowiaduje się o śmierci człowieka, który tak wiele dla niej znaczył, który ukształtował jej przeznaczenie, jej motywacje, jej życie... czy uzna, że jej misja została ukończona, a może się zbuntuje?
• I co to znaczy dla jej relacji z All-New X-Men?

Streszczenie

Nowa Szkoła Xaviera w Kanadzie. X-23 wyładowuje swoje frustracje w Sali Ćwiczeń, gdy jednak Angel próbuje z nią porozmawiać, stwierdzając, że wie, że czuje ból po utracie Wolverine'a, ta daje się przebić jednym z ostrzy, by pokazać, że to dla niej nic nowego. Niedługo później pakuje się, a gdy Kitty próbuje ją powstrzymać, stwierdza ona, że musi odejść, przynajmniej na jakiś czas – pozostali będą próbowali ją pocieszać, ona jednak tego nie potrzebuje. Nie czuje smutku, lecz złość – Facility próbowało z niej uczynić nieczującą maszynę do zabijania, a gdy w końcu uciekła, nie wiedziała, co ze sobą zrobić. Logan jednak ją odnalazł i dał jej możliwość odnalezienia samej siebie, zawsze będąc w pobliżu, by jej pomóc. Obiecał, że zawsze tak będzie, teraz jednak nie żyje. Legendarny Wolverine okazał się jedynie śmiertelnym człowiekiem w niebiesko-żółtych trykotach.

Jakiś czas później. W jednym z klubów w Toronto pewien mężczyzna podchodzi do Laury, stwierdzając, że próbuje poznać nowych ludzi, wiele się jednak zmieniło, od kiedy był młody i proponuje jej pieniądze, jeśli udałaby się z nim. Dziewczyna jednak stwierdza, że gdy nie wiedziała, co ze sobą zrobić, zgodziłaby się na coś takiego, teraz jednak nie jest już tą osobą i radzi mężczyźnie zastanowić się nad sobą. Nagle na miejsce wpada gang "Happy Clams", który zamierza pokazać bawiącym się gothom i innym członkom kontr-kultury, czym jest prawdziwa samotność. Laura ściąga na siebie ich ogień, gdy jednak nie pada, jeden z atakujących zrzuca na nią klatkę z tancerzem. Wtedy jednak na miejscu zjawia się zamaskowany heros imieniem Chinook, który zaczyna walczyć z grupą. Gdy zostaje postrzelony przez ostatniego z Happy Clams, Laura dopada do łotra, gotowa go zabić, Chinook, nadal żywy dzięki kuloodpornemu kostiumowi, powala jednak oboje sprężonym powietrzem, po czym dopada do mutantki, stwierdzając, że jeśli nie chce tłumaczyć policji, skąd ma pazury Wolverine'a, powinna udać się z nim. Wkrótce później docierają do jego kryjówki, gdzie heros wyjaśnia, że Happy Clams to gang złożony z wykluczonej młodzieży wypełnionej złością. Miejscowa głowa zbrodni, Pink Pearl, wykorzystuje ich, uzbrajając w broń przeszmuglowaną ze Stanów, by atakowali biznesy konkurencji i szkoły, do których chodzą dzieci jej rywali. Gdy dziewczyna pyta, czemu w takim razie powstrzymał ją przed zabiciem bezużytecznego dzieciaka, Chinook zauważa, że to samo mówili o Loganie i jej. Gdy Laura atakuje go, chcąc wiedzieć, skąd ją zna, ten przedstawia się jako Colin Hume, były członek Alpha Flight znany jako Windshear. Wyjaśnia, że stracił moce po M-Day, zaś przez radioaktywne elementy kostiumu, który pozwalał mu je kontrolować, nabawił się białaczki. Chemoterapia dała mu dodatkowych kilka miesięcy, które postanowił wykorzystać do zostawienia czegoś po sobie – dlatego wrócił do kariery superbohatera. Gdy bowiem zakłada maskę i trykoty, staje się kimś więcej, niż tylko człowiekiem – staje się symbolem, a wszystkie jego błędy zostają zapomniane.

Niedługo później. W siedzibie Pink Pearl Happy Clams przygotowują się do kolejnej akcji, na miejscu jednak zjawiają się Chinook i X-23.

Po jakimś czasie. Do trenujących w Sali Ćwiczeń X-Men dołącza Laura. Gdy Kitty dopada do niej, by zobaczyć, jak się czuje, dziewczyna, teraz z dwoma kolorowymi pasemkami we włosach – jednym niebieskim i jednym żółtym – stwierdza, że nie jest już wściekła. Jest smutna, ale czuje też dumę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2 Death of Wolverine: The Logan Legacy #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.